Томатне пюре на зиму – це рецепт томатного пюре, який можна використати у багатьох смачних стравах. Це настільки просто зробити, що кожен, хто робив це хоча б раз, готує його щороку!
– відмінно підходить для піци, томатного супу, спагеті
– перевірене та швидкорозчинне томатне пюре
– ідеальний спосіб запечатати помідори у банках
- Час приготування: 5 хвилин
- Час приготування помідорів: 1 год.
- Час пастеризації помідорів: 10 хвилин
- Порції: 1200 мл пюре
- Калорійність: 32 у 100 мл пюре
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 2 кг помідорів
- ложка солі – 10 г
- ложка цукру – 10 г
- щіпка перцю
- Моя склянка 250 мл.
Томатне пюре на зиму
З двох кілограмів м’ясистих помідорів у мене вийшло 1200 мл томатного пюре. Тому перевірте, які баночки є у вас вдома і приготуйте кілька баночок загальним обсягом близько 1200 мл. Домашня паста з помідорів – це рецепт, який потрібно знати. Ви можете зробити терті помідори у найпростішому варіанті або додати трави чи часник. Почнімо!
Самі помідори дуже важливі. Якщо ви хочете більш густе томатне пюре, шукайте більш тверді та м’ясисті помідори. Тоді в помідорах має бути небагато соку, а більше м’якоті. Шкірка таких томатів набагато товщі, а самі томати досить тверді.
До таких томатів відносяться сорти з довгастою формою. Це перець, слива та римські томати. Солодкий, насичено червоний з невеликою кількістю насіння та соку.
Більш рідкі помідори вийдуть більш рідким пюре, яке може навіть нагадувати томатний сік. Тоді можна залишитися з рідким пюре або варити пюре, доки не випарується зайва вода. Більш рідке пюре вийде з великих і м’яких помідорів, таких як малина, серце буйвола які належати до великоплідних томатів.
Уважно стежте за помідорами. На них не повинно бути жодних пошкоджень чи цвілі. Промийте їх під водою й видаліть плодоніжки.
Я не знімаю шкірку з помідорів, просто нарізаю їх на дрібніші шматочки й варю. Після того, як помідори переваряться, їх все одно доведеться протирати через ситечко, щоб позбавитися кісточок.
Покладіть помідори, нарізані на кілька дрібніших частин, в каструлю і доведіть до кипіння. Зменште потужність конфорки й готуйте їх, доки помідори не переваряться. Це може тривати до 30 хвилин. Протріть переварені помідори через дрібне сито у другу каструлю. Так ви збережете шкірку та насіння.
Рецепт на зиму
Якщо м’якуш приємно щільний, просто відваріть його зі спеціями. Якщо хочете загуснути, варіть пюре ще 40 хвилин, щоб випарувалася зайва вода, і тільки в кінці варіння додайте ложку солі, ложку цукру й дрібку чорного перцю. Якщо ви віддаєте перевагу ніжному пюре, додайте вдвічі менше солі.
Порада: У пюре можна додати часник і свіжу або сушену зелень. Очистить чотири зубчики часнику і дрібно наріжте. Додати часник за дві хвилини до вимкнення пюре. Так само й трави. Додайте жменю подрібненої материнки або базиліка або столову ложку сушених трав у пюре на дві хвилини, перш ніж вимкнути.
Розлийте кипляче пюре по ошпаренім і сухим банкам. На шапці можна залишити близько 1 см вільного місця. Відразу щільно закрийте кожну банку.
Щоб можна було залишити томатне пюре в льоху, банки ще потрібно пастеризувати.
Пастеризація банок у каструлі з окропом.
На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму й пастеризуйте банки близько 20 хвилин.
Якщо навіть після пастеризації у вас не закриваються кришки, переверніть банки догори дном та відставте убік щонайменше на 10 хвилин. Вони повинні врешті-решт вбратися. Томатне пюре на зиму може лежати в прохолодному і темному місці сміливо цілий рік або навіть довше.
І колір, і текстура вашого пюре залежить від типу використовуваних помідорів. Одні інтенсивніше червоні, інші яскравіше. Ви можете отримати більш рідкі або м’ясисті помідори. Ви отримаєте томатне пюре від усіх. І якщо ви виявите, що томатне пюре занадто рідке, не турбуйтеся та використовуйте його для томатного супу або навіть для пиття. Використовуйте густе пюре для соусів (спагеті, фрикадельки, піца…).
Можна експериментувати з використанням різних сортів томатів. Щоразу варто додавати у пюре різні трави.