Малосольні огірки рецепт. Достатньо кількох днів (зазвичай 2-3), щоб насолодитися їхнім смаком. Вони дуже смачні та швидко готуються, а з їх приготуванням впорається навіть новачок у кулінарії. Нижче пропоную вам малосольні огірки рецепт.
Чим довше такі огірки пробудуть у банках, тим більше вони на смак нагадуватимуть солоні огірки. У середньому малосольні огірки ідеальні через 2-3 дні (вода починає каламутніти). Якщо ви приправляєте велику кількість огірків з урахуванням зими, рекомендую додати трохи більше солі, щоб огірки краще збереглися і щоб ми могли насолоджуватися смачними огірками маринованими взимку. Також не забудьте добре вимити банки та ошпарити їх. Нижче запрошую вас на смачні малосольні огірочки.
Інгредієнти (на 1 літрову банку):
- близько 500 грамів огірків
- 1 літр кип’яченої води
- 1 столова ложка солі (бажано не йодованої для консервів)
- 1 лист хрону
- 1/4 головки часнику (2-3 великі зубчики часнику)
- кілька гілочок кропу (що більше, тим смачніше огірковий аромат – зазвичай даю 3-4 стебла кропу)
- шматочок кореня хрону – приблизно 3-4 див.
- Вишневе або дубове листя за бажанням
Для мене найкраще працює правило: на 1 літр води я даю 1 столову ложку з невеликою гіркою солі. На 1 літрову банку використовую близько 500 мл розсолу.
Малосольні огірки рецепт
Рецепт малосольних огірків:
- Закип’ятіть один літр води та додайте 1 столову ложку солі з гіркою (бажано не йодованою кам’яною). Ретельно перемішайте та охолодіть (вода може бути трохи теплою, коли ви литимете її на огірки).
- Ретельно вимийте огірки, кріп та хрін. Наріжте хрін на кілька дрібніших шматочків (я зазвичай ріжу його на 4 частини). Очистить часник та розділіть його на зубчики. Обережно роздавіть кожен зубчик часнику, притиснувши тупий бік ножа до столу.
- Огірки можна запакувати у велику банку, керамічну банку або кілька банок. Для розчинів “тут і зараз” – тобто у разі малосольних огірків – найкраще підходить керамічний посуд. Однак для розчину на зиму потрібні банки. Я особисто часто роблю невелику порцію малосольних огірків у літрову банку – і ті ж пропорції на літрову банку дано вище. Якщо ви бажаєте приготувати більшу кількість малосольних огірків, вам потрібно просто помножити кількість окремих інгредієнтів. Що стосується розсолу, то на літрову банку я використовую приблизно півлітра води із сіллю.
- На дно банки покладіть лист хрону, трохи кропу, зубчик часнику та шматочок хрону.
- Щільно покладіть огірки в банку, бажано у вертикальному положенні (світлою стороною догори). Між огірками начинити часником, хріном і кропом, що залишився.
- Залити все заздалегідь приготовленою теплою водою з сіллю, огірки повинні бути покриті. Якщо в банку або керамічному посуді є провисання, поставте тарілку вгору і придавіть її чимось, щоб огірки не висипалися. Якщо ви збираєтеся робити огірки в банку, просто щільно притисніть їх, щоб вони не витекли (вони повинні бути повністю занурені під воду) і накрийте кришкою або марлею банку (має бути доступ повітря, тому не закривайте їх щільно).
- Огірки слід покласти в місце, що не піддається впливу сонячних променів (на сонці вони гнитимуть, а не гойдатися). Приблизно через 2-3 дні малосольні огірки будуть готові до вживання – вода почне каламутніти. Кожен наступний день змусить малосольні огірки перетворюватися на солоніші.
Огірки рецепт
Такі малосольні огірки чудово підійдуть як додаток до бутербродів або страв на грилі.
Людям, яким у дорозі подобаються такі малосольні огірки, і які не мають з собою банок або керамічних виробів, я дуже рекомендую цей рецепт: сухі малосолоні огірки.
Купувати огірки найкраще у перевірених фермерів (хоча найкраще мати огірки власного вирощування, але така можливість є не у всіх. При покупці варто пам’ятати, що огірки з більшими бульбами краще маринуються.
Багато хто часто виявляє, що малосольні огірки, на жаль, мають великі порожні отвори в центрі. Багато в чому це залежить від огірків, що використовуються нами. Щоб цього не сталося, найкраще купувати сорти огірків, які не мають великих насіннєвих камер, і вибирати з дрібнішими. На утворення порожніх камер впливає й те, чим господар удобрював огірки та скільки цього добрива вносив. Відомо, що натуральні добрива найкращі, а інші хімічні речовини лише шкодять та псують якість. Ще один важливий елемент – полив при вирощуванні (потрібно намагатися постійно поливати огірки, бо сухість їм шкідлива). На жаль, при купівлі огірків ми можемо перевірити лише сортогірка.і розмір його конкрецій, і добрива та іригація поза нашим контролем.
Пропуную цікавий рецепт консервовані огірки з медом!
Смачного!