Маринований буряк – пропоную вам найпростіший рецепт маринованого буряка. Сік з маринованого буряка не тільки дуже смачний, але й дуже корисний. Його можна пити або додавати до червоного борщу.
– для пиття або для борщу
– можна зберігати у холодильнику
– дуже корисний сік з маринованих буряків
- Час приготування: 30 хвилин
- Час бродіння: 7 днів
- Порції: 1800 мл соку маринованих буряків
- Калорійність: 35 в 100 мл
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 2,5 кг буряків
- 6 склянок води – 1500 мл
- 2 столові ложки солі
- 4 великі лаврові листи
- 6 зубчиків часнику або половина маленької головки
- половина чайної ложки перцю горошком та запашного перцю
Маринований буряк
На 2,5 кг буряків я використала 4-х літрову банку.
З цієї кількості інгредієнтів вийшло близько 1800 мл маринованого бурякового соку.
Промити під холодною проточною водою не більше 2,5 кг здорового червоного буряка. Відріжте обидва кінці та тонко очистить їх. Я рекомендую заздалегідь одягнути латексні рукавички, тому що буряковий сік має багато кольорів. Наріжте буряк товстими скибочками й покладіть їх у чисту (бажано добре пропарену) банку або керамічний посуд об’ємом не менше 4 літрів.
У банку з буряковими скибочками покладіть також чотири великі лаврові листи; пів чайної ложки перцю горошком та запашного перцю; 6 зубчиків часнику або половина невеликої голівки часнику. Ви можете очистити часник і помістити кожен зубчик окремо, або у випадку з молодим часником просто вимити голівку і розрізати її впоперек.
У півтора літра (6 склянок по 250 мл) кип’яченої та охолодженої води покладіть дві столові ложки солі. Розмішайте воду, щоб розчинити в ній сіль, і влийте її в банку зі шматочками буряків та іншими добавками. Вода має повністю покривати буряк. Якщо вони стирчать, спробуйте злегка утрамбувати їх ручкою дерев’яної ложки або поставте всередину чисте блюдце, щоб обтяжити буряк.
Банку трохи прикрийте або накрийте кришкою (у мене скляна кришка з еластичною гумкою). Складена кілька разів марля, закріплена еластичною стрічкою, також підійде. Банка повинна бути закрита кришкою, але не так щільно, як при кришці, що загвинчується.
Якщо у вас є банка з кришкою, що загвинчується, накрийте її марлею, а потім просто закрутіть кришку, не закручуючи її щільно. Можна залишити десь на кухонному столі або в іншій кімнаті (не на вікні на сонці, а за кімнатної температури). Процес травлення займає від 5 до 7 днів.
Рецепт буряка
Десь через три дні на поверхні може з’явитися піна, яку я рекомендую зняти ложкою, а потім знову накрити банку.
Маринований буряковий сік готовий до вживання щонайменше за п’ять днів. Тоді він буде досить ніжним, тому рекомендую почекати ще два дні, доки він набере сили. Через тиждень розлити весь сік в ошпарені банки чи пляшки з можливістю герметичного закриття буряковим соком. Наливайте лише рідину, ніяких шматочків буряка, лаврового листа, зелені чи перцю горошком.
Есенцію маринованого бурякового соку зберігайте в холодильнику в закритій пляшці або банку після заливання. Сік можна пити одразу, не розбавляючи водою. Однак він досить міцний, тому я рекомендую пити його водою.
Щільно закритий маринований буряковий сік можна зберігати у холодильнику до 2-3 тижнів (іноді довше). Я використовую цей сік в основному для пиття, але ви також можете додати його до готового червоного борщу.
Мій рецепт маринованого буряка дуже схожий на рецепт бурякової закваски для борщу, але я готую його зі старим буряком і додаю ще трохи солі та спецій.
Мариновані буряки можна використовувати декількома способами. Якщо у вас є звичайний соковитискач або шнековий соковитискач, я рекомендую вам передати буряк, щоб отримати порцію соку, щоб випити. Сам не роблю, але можна натерти буряк і додати салат.
Що стосується пастеризації маринованого бурякового соку, то теоретично можна, але я волію додавати більше буряків, ніж пастеризувати банки.