Огірки мариновані на зиму – смачні, солодкі огірочки за традиційним бабусиним рецептом. Вони не надто кислі та пропорції практично ідеальні! Той, у кого виникне спокуса зробити це один раз, залишиться назавжди з цим рецептом маринованих огірків.
Наступний рецепт маринованих огірків – це традиційний рецепт моєї родини, за яким моя бабуся готувала найсмачніші мариновані огірки у світі. Швидше за все, вони теж мають свій перевірений рецепт цього виду солінь, але я рекомендую вам спробувати. Кожен з вас напевно знає, що мариновані огірки – це не що інше, як соління в розсолі з оцту, води та кількох спецій, що надають їм характерного смаку та аромату. Такі огірки смачні самі по собі, як закуска на вечірці або як доповнення до салатів. Картезіанські огірки з паприкою дуже схожі на консервовані, рецепт яких ви також знайдете в моєму блозі, і я настійно рекомендую вам їх спробувати.
Мариновані огірки – інгредієнти:
- близько 1,5 кг огірків
- 1,5 л води (6 склянок по 250 мл)
- 1,5 столової ложки солі (бажано не йодованої кам’яної солі для консервів)
- 6 столових ложок цукру
- 1 склянка 10% спиртового оцту (скло 250 мл)
- насіння гірчиці (пів чайної ложки на банку)
- 1 маленька морква
- кілька стебел кропу (1-2 парасольки на банку)
- 1 маленька цибулина (чверть на банку)
- лавровий лист (1 лист на банку)
- запашний перець (3 штуки у банку)
- чорний перець горошком (4 штуки у банку)
Рецепт маринованих огірків:
- Покласти огірки в миску з водою (вони можуть просочитися водою кілька годин, якщо раніше лежали на сонячному місці й втратили воду). Після цього добре промийте їх, щоб видалити пісок і бруд. Висушіть.
- Підготуйте 4 великі банки по 900 мл. Ретельно вимийте банки, пропарте їх у духовці або посудомийній машині.
- На дно кожної банки додайте: пів чайної ложки насіння гірчиці, 4 горошини перцю, 3 зерна запашного перцю, один лавровий лист, чверть середньої цибулини та кілька шматочків моркви.
- Огірки укласти вертикально в банки (їх може бути кілька, покладених плазом у самому верху), зверху покласти 1-2 суцвіття кропу.
- Мариновані огірки заливають: Налийте в каструлю 6 склянок води, 1 склянку оцту, 6 столових ложок цукру та 1,5 столової ложки солі, перемішайте і доведіть до кипіння. Відкладіть, щоб трохи охололо.
- Залийте огірки у банках ще теплим соусом, закрутіть кришки. Пастеризувати банки на водяній бані протягом приблизно 5 хвилин після закипання (максимум 7 хвилин, якщо це були великі шматочки огірків; більш тривалий час пастеризації зробить мариновані огірки занадто м’якими й вони зморщиться). Детальний опис пастеризації можна знайти нижче.
Як пастеризувати мариновані огірки?
Підготуйте високу каструлю, в яку помістяться 4 банки по 900 мл. На дно каструлі постеліть кухонну серветку і поставте на неї банки. Залийте їх водою близькою до температури начинки (щоб банки не розбилися від перепаду температур). Банки мають бути заповнені на 3/4 їхньої висоти. Доведіть воду до кипіння по черзі, потім зменште газ під каструлею до меншого, щоб банки не стукали один до одного під час пастеризації. Накрийте кришкою каструлю і варіть банки близько 5 хвилин (максимум 7 хвилин! Не довше, тому що тоді мариновані огірки будуть занадто м’якими й зморщаться).
Дрібні огірки, так звані корнішони, рекомендую пастеризувати не більше 5 хвилин. Після цього вимкніть пальник й вийміть банки з води, намагаючись не розхитувати кришки. Поставте банки нагору дном на кухонний стіл і накрийте сухою тканиною. Дати повністю охолонути. Потім можна перемістити банки в комору або підвал (важливо, щоб це було прохолодне, сухе та тінисте місце). Консервовані огірки можна їсти після того, як вони охолонуть, хоча найкращих смакових якостей вони досягають через 2-3 тижні.