Зелена квасоля – смачний і дуже корисний бобовий овоч. Якщо ви хочете дізнатися, як його приготувати, як довго його готувати та з чим подавати. Я запрошую вас на рецепт та кілька цінних порад.
Підготовка до приготування однакова як жовтої, так зеленої квасолі. Жовта квасоля має більш ніжну структуру і зазвичай вариться швидше, ніж зелена. Але про це та деякі інші цікаві факти ви можете прочитати в рецепті нижче.
- Час приготування: 20 хвилин
- Порції: 1 кг квасолі
- Калорійність: 28 у 100 грамах
- Дієта: вегетаріанська
Інгредієнти для вареної квасолі
- 1 кг зеленої або жовто-зеленої квасолі
- 2,5 літри води
- ложка солі
Інгредієнти
- Пів склянки панірувальних сухарів – 50 г
- Пів куба вершкового масла – 100 г
Зміст
Зелена квасоля
Для приготування найкраще підходить молода зелена квасоля. Незалежно від того, чи ви надаєте перевагу жовтій або зеленій квасолі, смаку і текстурі молодих бобів завжди буде кращими, ніж у старих.
Як дізнатися, чи добре вирощена зелена квасоля?
По-перше, колір. Старі боби не будуть такими яскраво-жовтими або зеленими (залежно від того, що ви купуєте). Колір бобів блідіший. Однак орієнтуйтеся не тільки на колір зерен, тому що він залежить ще й від сорту. Старі боби досить товсті та довгі. Насіння квасолі починає ставати помітнішими. Якщо розламати такий Боб навпіл, зазвичай дві частини все одно залишаться злиплими.
Молоду квасолю ми купуємо та їмо у травні й можна сміливо купувати до кінця свят. Сезон для молодої квасолі досить довгий, тому що її вирощують як ранні, так і пізні сорти.
Рецепт зеленої квасолі
Незалежно від того, чи ви готуєте жовту або зелену квасолю, почніть з миття стручків. Я рекомендую покласти стручки квасолі у великий друшляк у раковині та залити холодною водою.
Використовуючи невеликий ніж, відріжте обидва кінці кожної квасолі. Намагайтеся різати якнайменше, щоб вода не потрапила всередину стручка під час приготування. Це, мабуть, найдовший процес приготування квасолі. Якщо це станеться, боби вже не такі молоді.
Складіть підготовлені стручки у велику та широку каструлю. Влийте приблизно 2,5 літри води, це 10 склянок холодної води. Боби піднімуться і можуть трохи підійматися над поверхнею води.
Накрийте кришкою каструлю й увімкніть конфорку на більшу потужність. Як тільки вода закипить, додайте столову ложку солі й зменште потужність конфорки до такої, щоб квасоля лише злегка кипіла. Квасоля має продовжувати варитися під кришкою. Деякі також додають чайну ложку цукру в киплячі боби, щоб посилити їх смак. Я ні, але якщо ви хочете спробувати, ви можете.
Зелена квасоля
Скільки варити стручкову квасолю?
Молода квасоля приготується набагато швидше, ніж стара. Жовта квасоля також готується трохи швидше за зелену.
Жовта квасоля: 5-12 хвилин після закипання води
Зелена квасоля: 8-18 хвилин після закипання води
Немає універсального часу для приготування квасолі. Після декількох хвилин приготування, я завжди рекомендую вам вибрати один і спробувати. Продовжуйте готувати квасолю за необхідності. Важливо його не переварити. Варена квасоля розвалюється, набухає і гіршає на смак.
Якщо ви виявите, що квасоля вже добре приготовлена, відкиньте її на друшляк і швидко і ненадовго залийте холодною водою. Це зупинить процес приготування.
Квасолю можна злити й покласти на тарілку. Приготовлена зелена квасоля стане чудовим доповненням до вашого обіду. Її можна подавати повністю або дрібно нарізати. На неї можна полити соусом або навіть просто теплою рідкою олією. Вона також має чудовий смак, коли подається з яєчнею.
Запечена спаржа з панірувальними сухарями
Приготовлену стручкову квасолю можна подавати як самостійну страву з панірувальними сухарями. На один кілограм квасолі ідеально використовувати пів склянки панірувальних сухарів із половиною кубика справжнього вершкового масла.
На суху сковороду покласти пів склянки панірувальних сухарів.
Встановіть потужність трохи вище за мінімальну і «підсмажте» протягом декількох хвилин.
Залишається тільки розтопити масло і змішати її. У салатник зі стручковою квасолею викладіть панірувальні сухарі з олією й обережно все перемішайте, щоб олія прилипла до приготовленої квасолі.