Головна сторінка >> Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10? Ви можете самостійно створити колірне оформлення свого будинку, комбінуючи кольори у квартирі за принципом «60-30-10». Це був би простий і недорогий спосіб створити гармонійне поєднання кольорів і уникнути будь-яких помилок у колірному оформленні. Ідея полягає в тому, щоб дотримуватися певних пропорцій кольорів при використанні кольорових дизайнів у кожному житловому приміщенні. Це дозволяє досягти балансу без необхідності наймати дизайнера інтер’єру. Нижче ви знайдете корисну інформацію та поради, які можуть вам у цьому допомогти.

Знайдіть правильне поєднання кольорів у домі

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Ви коли-небудь замислювалися, як оновити свій дім не дорого? Це не повинно бути розчаруванням, якщо ви використовуєте правильні комбінації кольорів. Завдяки правилу 60-30-10 це можна легко реалізувати між власними чотирма стінами та навести довгоочікуваний порядок у модній кольоровій гамі вашого дому.

дизайн

Отже, тут використовується неймовірно проста концепція: 60-30-10 — це процентне співвідношення кольорів у даній кімнаті. 60 відсотків складають основний колір. Це більшість меблів і сантехніки в даній кімнаті, наприклад, дивани, килими, а також колір стін. Відповідно до цього принципу дизайну, кімната, заповнена кольором на 60%, повинна служити основою для використання наступного кольору, а саме порівняно з 30% вторинного кольору.

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Крім того, решта 10 відсотків вважаються акцентним кольором і можуть включати різні декоративні елементи. Такими можуть бути лампи, свічники, постільна білизна, подушки, картини та все інше, що ви розміщуєте в різних місцях у своєму домі, щоб висловити свій особистий смак і створити відчуття затишку. Як вже було написано, правило 60-30-10 може допомогти досягти гармонії кольорів у квартирі при оформленні інтер’єру. Це важливо, оскільки ви завжди можете використовувати кольори та деталі, які дуже добре поєднуються і задовольнять кінцевий результат.

Цікаво  М’які меблі – особливості конструкції

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

дизайн

Отже, щоб знайти золоту формулу поєднання кольорів в оселі, слід подумати про пропорції. Однак правило 60-30-10 є лише орієнтиром для змішування кольорів у гармонійних пропорціях при декоруванні. Ви можете самостійно вибрати три бажані кольори. Потім ви використовуєте їх з різною інтенсивністю в кімнаті, щоб дозволити їм увійти у свої права.

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Відповідно, домінуючим кольором може бути той, який ви будете використовувати в 60% інтервалу. На вторинний тон припадає майже половина вашої колірної гами (30%), тоді як третій колір завершує 10% області як акцент. У ці 10% можна також включити сезонне та святкове оформлення. Найкраще в цих 10% домашніх кольорах те, що їх можна легко замінити на інші яскраві, коли ваше попереднє поєднання кольорів набридне. Лише зміна 10% колірних рішень в кімнаті надає їй абсолютно новий вигляд.

Виберіть бажане тріо кольорів в оселі

дизайн

Домінуючий колір має бути найбільш дивовижним, на перший погляд. Зазвичай це захоплює кімнату та забарвлює більш ніж половини елементів. Це стосується кольору стіни за правилом 60-30-10, але ви можете використовувати його будь-де, якщо не впевнені, чи хочете ви, щоб він був основним кольором. Наприклад, якщо ви оформляєте спальню відповідно до трендів, основним кольором на стінах може бути білий або сірий, який поєднується з додатковими кольорами на текстилі та живописі, а також акцентними кольорами на подушках і постільній білизні.

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

По-перше, ви можете зробити будь-що цікавішим, використовуючи допоміжний колір, підкреслюючи певні елементи. Зазвичай це відтінок, який ви виставляєте напоказ як на предметах меблів, так і на м’яких меблях, таких як килими чи штори, щоб закрити 30% відповідного житлового простору. Решта 10% можна використовувати як акцентний колір для завершального штриха. Додайте їх деякими аксесуарами та невеликими предметами, такими як вази, свічники, подушки, фотографії, малюнки або квіти. Тому, що такі акценти часто розставляються невеликими декоративними елементами, можна використовувати не один, а також віддати перевагу одному з них.

Цікаво  Розкішна ванна кімната для вашого будинку

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

дизайн

Знову ж таки, використання правила 60-30-10 може допомогти вам спростити пропорції при виборі кольорів. Таким чином, бажаний баланс може бути легше досягнутий за принципом дизайну. Отже, щоб вибрати три кольори для вашого простору, використання колірної схеми на основі колірного кола буде найпростішим методом. Також можна скористатися ще однією хитрістю, якою користуються дизайнери інтер’єрів. Вся річ у тому, щоб витягти кольори на тканині, тому що дизайнер уже підібрав правильну пропорцію.

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Крім того, ви також можете налаштувати правило на свій смак. Це дуже поширене явище і не повинно бути проблемою, навпаки. Наприклад, у вашій вітальні ви можете зробити беззаперечними героями сцени колір дивана-ліжка і ніжок журнального столика, попри другорядний колір. Таким чином, вторинний колір стає основним. В іншому випадку звичайні аксесуари та елементи домашнього декору, такі як полиці, мистецтво та текстиль, можна додати як акценти в сучасний спосіб, дотримуючись тієї ж концепції.

дизайн

Використовуйте кольори в домі, які можуть займати більше місця, наприклад синій або зелений, як вторинні кольори. Таким чином ви встановлюєте домінуючий темний відтінок як допоміжний колір, не впливаючи на загальну атмосферу вітальні, спальні чи кухні. Яскраві або сміливі кольори зазвичай добре працюють для цього, і ви можете використовувати їх через штори або на акцентних стінах. У таких випадках, ви не повинні надто перевантажувати оточення своїм вибором кольору. Ось ще кілька прикладів меблів і декорацій, які можуть допомогти вам реалізувати правило:

  • 60% – стіни, акценти, килими, дивани, крісла, предмети меблів
  • 30% – штори, кольорові меблі, такі як стільці або м’які меблі, такі як диван, а також менші табурети тощо.
  • 10% – візерунковий домашній текстиль, такий як ковдри, декоративні подушки та інші тканини, декоративні елементи, твори мистецтва
Цікаво  Інтер'єр маленької кімнати: цікаві поради

Більше порад щодо вибору кольорів у домі за правилом 60-30-10

Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?
Як діють кольори в домі за правилом 60-30-10?

Звичайно, якщо ви впевнені, що вибране вами колірне поєднання буде виглядати гармонійно, ви теж можете порушити правило. Однак, щоб уникнути можливих помилок, ви повинні дотримуватися наступних трьох варіантів:

  • Додайте четвертий колір до суміші кольорів, зробивши це щось на зразок вашого власного правила 60-30-10-10. Ви можете зробити це, додавши другий акцентний колір до ваших аксесуарів, таких як подушки, вази на полицях, рамки для картин тощо.
  • Іншим варіантом є повністю монохроматичний вибір кольорів. Для цього ви можете вибрати лише один колір і використовувати його на власний смак, розміщуючи його світлі або темні відтінки по всій кімнаті. До речі, фарби для дерева також можуть з успіхом використовуватися для цієї мети. Наприклад, кінцевий результат – повністю сіра кімната. Однак ви можете надати цьому більше розмірів завдяки варіації відтінків, які ви використовуєте.
  • І останнє, але не менш важливе: якщо ви відчуваєте, що у вас є ідея щодо кольорів, ви також можете знайти найкращу формулу для себе. Це може закінчитися приблизно так: 40-30-20-10 або 40-25-15-10-10 або навіть 75-15-10. Незалежно від того, що ви виберете, не забудьте уточнити відсотки, щоб не створити безладну колірну схему.
дизайн

Застосування наведеного вище правила та варіантів дизайну є дуже лінійним способом мислення про дизайн вашого інтер’єру. Однак інколи це може здатися надто абстрактним. Тому краще дотримуватися курсу, намагаючись дотримуватися пропорцій, щоб не помилитися.

Дивіться також: Дизайн інтер’єру: найпоширеніші помилки при облаштуванні

Прокрутка до верху