Здуття у немовлят ─ поширена проблема, яка може спричиняти занепокоєння як у малюків, так і в їхніх батьків. Немовлята, які страждають від цього стану, можуть бути неспокійними, плакати більше, ніж зазвичай, особливо після годувань. Здуття може проявлятися у вигляді твердого, напруженого живота. Крім того, часте занепокоєння і плач призводять до втоми й стресу в батьків, оскільки вони намагаються заспокоїти свою дитину і шукають способи полегшити її стан.
Причини здуття у грудних немовлят
До них відносять:
- ковтання повітря під час годування;
- непереносимість їжі. Деякі діти можуть відчувати чутливість до компонентів грудного молока або суміші, наприклад, до лактози.
Недостатнє вживання рідини та зневоднення також може стати причиною здуття і призвести до проблем із травленням.
Поради для профілактики та лікування здуття
Переконайтеся, що немовля правильно захоплює груди або соску пляшечки, щоб мінімізувати ковтання повітря. Не забувайте допомагати дитині відригувати після кожного годування, щоб позбутися повітря, що потрапило в шлунок. Пам’ятайте, якщо ваш малюк на грудному молоці, важливо виключити з раціону ті продукти, які провокують гази (наприклад, бобові, капусту, гострі страви). Також, важливо знайти комфортне положення під час годування і після. Дитину можна тримати у вертикальному або напіввертикальному положенні, що запобіжить потраплянню повітря.
Що ще може допомогти?
Якщо ваша дитина страждає від симптомів, пов’язаних із непереносимістю лактози, добавка Мамалак буде дуже корисною. Вона містить фермент лактазу, який допомагає розщеплювати лактозу в молочних продуктах, зменшуючи симптоми здуття, гази та коліки. Мамалак має нейтральний смак і його можна давати з першого тижня життя. Ось ще кілька корисних рекомендацій:
- легкі масажі животика. Вони покращують травлення, знижують дискомфорт від газів. Потрібно робити м’які кругові рухи за годинниковою стрілкою навколо пупка малюка;
- теплий (не гарячий) компрес. Він може допомогти знизити дискомфорт від здуття. Перед тим як прикласти, переконайтеся, що температура компресу безпечна для шкіри немовляти;
- моніторинг реакції на харчування. Якщо ви помітили, що після певних продуктів у малюка посилюються симптоми здуття, обговоріть це з лікарем і дайте Мамалак для усунення неприємних симптомів. Можливо, буде потрібно адаптувати дієту мами або вибір дитячої суміші;
- збільшення часу на животику (під наглядом під час неспання) також може допомогти зменшити здуття. Це положення сприяє зміцненню мускулатури живота і спини немовляти, а також стимулює травлення;
- використання відповідних пляшечок і сосок. Є спеціально розроблені для запобігання заковтування повітря, що може значно допомогти у зменшенні здуття.
Дотримуючись цих порад, ви зможете зменшити дискомфорт вашого немовляти й поліпшити його самопочуття. Не забувайте давати краплі Мамалак для усунення неприємних симптомів здуття.