Головна сторінка >> Легкий кімчі – простий рецепт приготування!
Легкий кімчі

Легкий кімчі – простий рецепт приготування!

Легкий кімчі. Середньостатистичний кореєць з’їдає його 22 кг на рік, журнал Health визнав його однією з найкорисніших страв у світі, історія його виробництва налічує 1000 років, а якщо цього мало, то традиція його приготування введена до списку всесвітньої спадщини. Звичайно, йдеться про корейську квашену капусту, або кімчі.

Кімчі – найпопулярніша страва корейської кухні. Завдяки своєму унікальному смаку та корисним властивостям кімчі підкорив серця та животи кухарів усього світу. Кислий, гострий та солоний; він має чудовий смак як закуску, доповнення до основної страви й навіть інгредієнта супів та тушкованих страв. У кожній частині Кореї його готують трохи по-різному, використовуючи різні види капусти, різні спеції, а іноді й нові овочі. До теперішнього часу названо та описано понад 300 видів кімчі, найбільш важливими з яких є тонбечу-кімчі, приготовані з цілісного листя капусти, набік кімчі, приготовані з капусти та ріпи, особини з огірків та чонгак-кімчі з дрібно нарізаної ріпи. Але все одно щодня у кожному будинку створюються нові види кімчі, до яких корейські мами нарізають свої улюблені овочі та додають ті спеції, які найбільше подобаються їхній родині.

Традиція самостійного приготування кімчі називається кімчжан і одна із найважливіших елементів корейської кулінарної культури. Незадовго до початку зими кожне домашнє господарство запасається великою кількістю свіжої капусти, ріпи та моркви, щоб перетворити всі ці інгредієнти на кімчі, які потім будуть їсти всю зиму. Навіть найзайнятіші студенти, бізнесмени у великих містах та керівники компаній, що займають високі посади, щороку беруть участь у величезному виробництві кімчі, яке вони їдять десятками різних способів упродовж усієї зими. Втім, не дивно, якщо згадати, що корейська квашена капуста має свій музей у столиці!

Цікаво  Піца з шинкою - простий рецепт приготування!

Зміст

Легкий кімчі

А до речі, чому варто брати приклад із корейців та пробувати робити кімчі самостійно? В першу чергу тому, що воно дуже корисне та містить багато вітамінів А, В і С, а завдяки наявності корисних бактерій покращує травлення й підвищує імунітет. А крім того, це ще й справжня ракета смаку — досить трохи кімчі поруч із рисом або додати до улюбленого азійського бульйону, щоб випробувати справжній вибух ароматів.

Насамкінець також додам, що самостійно приготувати кімчі простіше, ніж засолити традиційні огірки. Спочатку залиште капусту в підсоленій воді, тим часом приготуйте пасту зі спецій та рисової каші, потім все з’єднайте та зачекайте. Три, два, один… Вперед!

Інгредієнти на велику банку або пластиковий контейнер:

  • Час приготування: понад годину
  • 5 ст.л морської солі
  • на 2-3 літри води
  • 1 кг пекінської капусти
Цікаво  Смажена спаржа з ​​яйцем - рецепт приготування!

Інгредієнти для пасти кімчі:

  • ¾ склянки води
  • дві столові ложки рисового борошна
  • 1 столова ложка цукру
  • ¼ цибулини
  • 1 зубчик часнику
  • 3 ст.л соєвого соусу
  • 2 ст.л солодкої паприки
  • 2 ст.л гострої паприки
  • 1 ч. л тертого імбиру, за бажанням
  • ч.л чилі, за бажанням
  • ч.л солі
  • ¼ склянки зеленої цибулі, нарізаної тонко
  • ½ моркви, тонко нарізаної

Рецепт

Підготовка:

Розріжте капусту вздовж на 4 частини, потім кожну четвертинку наріжте невеликими шматочками. Підготовлену таким чином капусту скласти у велику миску, залити водою із сіллю, придавити тарілкою із завантаженою банкою та залишити на 60 хвилин.

Тим часом закип’ятіть воду з рисовим борошном та цукром і варіть 1-2 хвилини, поки вона не перетвориться на густу рисову кашку. Потім зніміть з вогню й дайте охолонути.

Цибулю й часник дуже дрібно нарізати або подрібнити у блендері в пасту. Потім в остиглу кашку додайте нарізану цибулю, часник, соєвий соус, паприку й сіль і ретельно перемішати.

Коли паста перемішається, додайте нарізану зелену цибулю і моркву і знову швидко перемішайте.

Злийте воду із замоченої капусти, добре її відіжміть і покладіть у велику миску. Додайте пасту кімчі й руками в рукавичках ретельно натріть капусту пастою. Коли все перемішано, скласти тару, закрити тару і залишити на 2 – 5 днів, тобто поки не стане трохи скисати. Потім покладіть його в холодильник і використовуйте, коли вам заманеться.

Цікаво  Зелена квасоля - смачний рецепт приготування!

Легкий кімчі

Поради:

Наведений вище рецепт є найпростішим, базовим рецептом домашнього кімчі – на смак він м’який, також до нього можна додати кілька смужок кольрабі, ріпи або інших коренеплодів.

Традиційне кімчі містить перець гочуагру, яким ви можете запастися, коли почнете робити домашнє кімчі.

Не пропускайте приготування рисової каші, адже завдяки кімчі виходить густим і має правильно збалансований смак.

Не намагайтеся натерти капусту пастою кімчі без рукавичок, вона згорить!

Капуста, що зберігається цілий рік, найкраще протравлювати в керамічних судинах, оскільки вони невступають у реакцію з капустой, а також гігроскопічні, тобто вбирають зайву вологу та допомагають уникнути цвілі. Так маринували кімчі за старих часів, але в наші дні в будинках через велику частоту і невелику кількість готового кімчі корейську капусту кладуть невеликими порціями в невеликі пластикові контейнери. Завдяки тому, що кімчі маринується недовго і зберігається в холодильнику, зберігання в тарі не шкодить йому. Звичайно, якщо у вас є керамічний глечик і ви хочете його використати, вперед, кімчі буде ще ближче до старовинних корейських традицій!

Легкий кімчі 1
Легкий кімчі
рецепт 2
Легкий кімчі

Смачного!

Прокрутка до верху