Головна сторінка >> Настоянка з ожини в домашніх умовах!
Настоянка з ожини в домашніх умовах

Настоянка з ожини в домашніх умовах!

Настоянка з ожини в домашніх умовах – найпростіша настоянка, яку можна знайти серед моїх домашніх рецептів настоянки. Для її приготування не потрібне ніякого спеціального обладнання і навіть графину.

– всього 4 інгредієнти

– можна використовувати заморожену ожину

– докладний опис приготування настойки

  • Час приготування: 21 день
  • Порції: близько 700 мл.

Складові:

  • 500 г свіжої або замороженої ожини
  • 250 мл горілки 40 або 45% – 1 склянка
  • 250 мл 95% спирту-ректифікату – 1 склянка
  • 300 г звичайного або очеретяного цукру

Настоянка з ожини в домашніх умовах

При заданій кількості інгредієнтів для приготування настоянки рекомендую використовувати місткість банку до 1500 мл. У результаті у мене вийшло близько 700 мл настоянки ожини, яку можна зберігати у відповідному графині або у банку місткістю до 1000 мл.

Настоянку ожини слід готувати зі стиглих та здорових плодів. Ви також можете купити заморожену ожину. Насамперед я хотів би відзначити, що це дуже проста в приготуванні настоянка, а процес мацерації займає лише три тижні.

Настоянка з ожини в домашніх умовах 1
Настоянка з ожини в домашніх умовах
рецепт 2

Рецепт настоянки ожини

Приготуйте собі близько 500 грамів стиглої та здорової ожини. Також це можуть бути заморожені фрукти. Ретельно промийте фрукти під проточною холодною водою. Перекладіть ожину в чисту банку місткістю приблизно 1200-1500 мл. Я використав велику банку на 1700 мл, тому що вона була у мене під рукою. Заморожену ожину слід відкласти до повного розморожування.

Настоянка з ожини в домашніх умовах 3
Настоянка з ожини в домашніх умовах
рецепт 4

Спочатку в банку з фруктами налийте 250 мл горілки, а після горілки влийте 250 мл спирту. Струсіть банку з ожиною та алкоголем і щільно закрийте її. Покладіть в ящик для зберігання або в кухонну шафу. Процес мацерації не повинен бути коротшим за два тижні. Про настоянку на цей час можна сміливо забути. У найближчі 14 днів із нею нічого не потрібно робити. Мацерацію можна сміливо продовжити ще тиждень.

Настоянка з ожини в домашніх умовах 5

На фото нижче показані фрукти з горілкою та спиртом приблизно за два тижні. Ожина світлішає, набухає і стає твердою під.

рецепт 6

Після закінчення цього часу в банку з фруктами та алкоголем можна насипати близько 300 г цукру. Я рекомендую дрібний цукор, який швидше розчиняється у спирті, ніж грубий рафінат. Я також кладу у банку трохи малини для аромату, але це не обов’язково. Якщо ви любите дуже солодкі настоянки, то можете додати ще до 50 г цукру.

Ретельно перемішайте цукор, фрукти та алкоголь і закрийте банку. Для змішування настоянок зазвичай використовую дерев’яну шпажку чи паличку для суші. Тримайте банку з настоянкою в затіненому місці. Щодня ретельно перемішуйте настойку, щоб прискорити процес розчинення цукру.

Настоянка з ожини в домашніх умовах 7

Рецепт

Протягом семи днів цукор повинен повністю розчинитись. Ймовірно, він розчиниться через чотири дні, але зачекайте цілих сім днів.

рецепт 8

Проціджую настоянку через ситечко в іншу банку. Самі плоди загортають у складену вдвічі марлю і ретельно віджимають від спирту. Віджавши плід, я його викидаю. Я більше не використовую їх для інших цілей, але ви все одно можете налити на них горілку та відфільтрувати ароматизовану горілку за кілька годин. Я рекомендую подавати таку горілку з льодом як напій.

Готову настоянку з ожини фільтрую від фруктових фрагментів та інших домішок. Для фільтрації настоянок зазвичай використовую складену тканину, складену навпіл, яку я використовую тільки для фільтрації настоянок.

Після правильної та ретельної фільтрації ваша настоянка з ожини буде абсолютно прозорою. У результаті я отримав близько 700 мл настоянки ожини.

Настоянка з ожини в домашніх умовах 9
Настоянка з ожини в домашніх умовах
рецепт 10
Настоянка з ожини в домашніх умовах

Теоретично настоянку ожини можна пити одразу після приготування. Проте що довше дозріває настоянка, то глибшим буде її аромат. Зберігайте її у прохолодному та сухому підвалі або іншому приміщенні, що забезпечує такі умови. Рекомендую приступати до дегустації не раніше ніж через 3 місяці після переливання настоянки в банку або графин.

Смачного!

Прокрутка до верху