Компот із сухофруктів – смачний і дуже традиційний напій, який ми подаємо в основному напередодні Різдва. Мій рецепт компоту напередодні Різдва дуже простий та перевірений. Ви можете зробити його дуже традиційним або сучаснішим.
– без додавання цукру
– корисний та смачний компот
– Ідеальні пропорції сухофруктів
- Час приготування: 10 хвилин
- Час замочування сухофруктів: 12:00
- Час приготування компоту: 40 хвилин
- Кількість порцій: 1500 мл міцного компоту
Складові:
- 2 жмені сушених яблук – 100 г
- 1 жменя кураги – 80 г
- 1 жменя чорносливу – 80 г
- 1 жменя журавлини – 45 г
- 3 маленькі копчені груші – 100 г
- 7 гвоздик
- невелика паличка кориці
- 3 літри води
- 1 апельсин – можна не класти
- половинка лимона – можна не додавати
Компот із сухофруктів
З цієї кількості інгредієнтів у вас вийде близько 1500 мл дуже міцного, незамінного сушеного компоту, який я рекомендую розбавляти гарячою водою, залежно від ваших смакових уподобань.
Якщо вам не сподобався інгредієнт компоту, або ви просто не встигли його купити, не засмучуйтесь. У рецепті я надам замінники на постійній основі або напишу, які інгредієнти можна опустити.
Рецепт компоту
Підготуйте всі сухофрукти самостійно. Найголовніше у в’яленому компоті – шматочки в’ялених яблук.
Я купую натуральну курагу. Натуральні сушені абрикоси темні.
Я завжди додаю в компот чорнослив без кісточок і підсолоджені сушені журавлини, хоча можу знайти в магазинах сушені журавлини без додавання цукру. Якщо у вас немає журавлини або ви її не любите, можете не додавати й додати ще 50 грамів чорносливу.
У мене немає колодязя, тому я використовую холодну фільтровану воду з-під крана, щоб промити всі фрукти (вам не потрібно фільтрувати воду). Я заливаю сухофрукти холодною водою, потім трохи перемішую та зливаю воду в раковину. Двічі промиваю фрукти, а потім кладу в каструлю, в якій варитиму компот.
Також наливаю в каструлю три літри води (можна нефільтрованої). Я накриваю каструлю кришкою (в основному для запобігання попаданню в каструлю пилу або інших забруднювачів, що переносяться по повітрю, протягом декількох годин замочування.
Відставте каструлю десь у бік на 12 годин (найкраще заготовити сухофрукти на вечір і залишити на ніч відмочуватися).
Компот із сухофруктів
Після замочування плоди вберуть багато води та набухнуть. Додайте сім зубчиків та маленьку тонку паличку кориці у каструлю з водою (воду не наливати!) та сухофруктами.
Порада: Якщо компот буде маленьким дітям, можна давати вдвічі менше гвоздики. Якщо у вас немає палички кориці, а є лише мелена кориця, не додавайте її на цьому етапі приготування компоту. Чайну ложку меленої кориці можна не додавати або додавати в кінці приготування.
Накрийте кришкою каструлю (можна залишити невеликий отвір) і доведіть до кипіння. Від закипання компоту зменште потужність пальника настільки, щоб підсохлий компот тільки слабо кипів. Готуйте компот 30 хвилин.
Через 30 хвилин варіння компоту можна додати в каструлю чайну ложку меленої кориці (якщо ви попередньо не додали маленьку паличку кориці). Влийте свіжий сік одного апельсина і половинки великого лимона. Додавання цитрусового соку не обов’язково, але рекомендую спробувати смак компоту із соком лимона та апельсина.
Акуратно перемішайте та готуйте 10 хвилин. Сухий компот готовий. Після проціджування плодів у мене вийшло 1500 мл міцного компоту. Решта води ввібралася в сухофрукти й частково випарувалася.
Рецепт компоту
Рекомендую процідити сухофрукти з компоту та подати на стіл. Вони дуже смачні, і ви можете їсти їх з упевненістю. Першими зазвичай їдять абрикоси, сливи та журавлину.
Підсушений компот також можна наливати не проціджуючи плоди. Однак я волію їх виймати, щоб вони не бризкали в склянки при додаванні компоту.
Я люблю ще гарячий компот із сухофруктів і в цьому варіанті розбавляю його водою 1:1. Компот можна подавати теплим або охолодженим, попередньо вийнявши з холодильника. Якщо ви любите дуже солодкі компоти, у них можна додати цукор.
Що ви завжди додаєте в компот із сухофруктів?