Головна сторінка >> Домашня настоянка з винограду – просто та смачно!
Домашня настоянка з винограду

Домашня настоянка з винограду – просто та смачно!

Домашня настоянка з винограду – домашня настоянка з темного або світлого винограду – дуже добрий спосіб вживання осіннього садового винограду. Пропоную вам перевірений та дуже простий рецепт.

– лише кілька інгредієнтів

– можна використовувати будь-який виноград

– докладний опис виробництва та рекомендації щодо добавок

  • Час приготування: 28 днів
  • Порції: близько 1450 мл.
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 1 кг будь-якого винограду – мій темний
  • 500 мл горілки 40 або 45% – 2 склянки
  • 250 мл 95% спирту-ректифікату – 1 склянка
  • 400 г звичайного або очеретяного цукру (або менше)
  • додаткові добавки: шматочок стручка ванілі чи кориці; 2 гвоздики; гілочка м’яти

Домашня настоянка з винограду

Для даної кількості інгредієнтів я рекомендую використовувати банку більшого розміру з мінімальним об’ємом 2,5 л. У результаті вийшло близько 1450 мл виноградної настоянки.

Виноградну настоянку слід готувати зі стиглих та здорових плодів. Ви можете сміливо обирати темний виноград або світлий виноград. Також підійде будь-яка суміш різних сортів винограду. Настоянка з винограду, поряд з настоянкою із полуниці, є однією з найніжніших домашніх десертних настоянок. Рекомендую подавати охолодженим. Її можна розбавляти газованою водою або додавати в лимонад та подавати як легкий напій.

Цікаво  Квас з цукру: легкий рецепт домашнього напою
Домашня настоянка з винограду 1

Рецепт настойки з винограду

Приготуйте собі близько 1000 грамів стиглого та здорового винограду (вага одного лише плоду). Ретельно промийте фрукти під проточною холодною водою. Покладіть виноград у чисту банку. На цей раз я використовував універсальну банку, в якій готую більшість настоянок. Це банка об’ємом 3,8 літра, але ви можете використовувати банку набагато меншого розміру, до 2,5 літрів.

рецепт 2
Домашня настоянка з винограду

Спочатку в банку з фруктами налийте 500 мл горілки (у мене цього разу це була класична/натуральна горілка), і тільки після горілки влийте 250 мл спирту. Струсіть банку з виноградом та алкоголем і щільно закрийте її. Покладіть в ящик для зберігання або в кухонну шафу. Процес не повинен бути коротшим за три тижні. Про настоянку на цей час можна сміливо забути. Протягом наступних 21 днів нічого не потрібно робити.

На фото нижче виноград облили спиртом.

Домашня настоянка з винограду 3

На малюнку нижче показано виноград після двотижневої мацерації. При мацерації плід стає світлішим, набухає і стає твердим. Ще через сім днів колір настоянки стане ще інтенсивнішим.

Порада: Після двотижневої мацерації у банку можна додати смакові добавки на ваш вибір: половину розрізаного по довжині стручка ванілі; 2 см шматочок кори кориці; 2 гвоздики; гілочка м’яти.

рецепт 4
Домашня настоянка з винограду

Після трьох тижнів мацерації ви можете перелити чисту настойку у банку меншого розміру. Закрутіть банку і відкладіть поруч із банкою тільки з виноградом.

Цікаво  Квас з сушених яблук: старовинний рецепт зі смаком історії

На фото нижче виноград після заливки чистою настоянкою та до додавання цукру до великої банки.

Порада: якщо під час мацерації було додано гвоздику або кору кориці, їх можна видалити зараз (вони більше не знадобляться).

Домашня настоянка з винограду 5

Домашня настоянка з винограду

Покладіть відразу 400 г звичайного цукру або тростинного цукру у велику банку для фруктів. Якщо ви готуєте настоянку з яскравого і дуже солодкого винограду, додайте цукру на 200 г менше. Ретельно перемішайте цукор та фрукти та закрийте банку. Також тримайте банку з виноградом та цукром у затіненому місці. Змішуйте фрукти та цукор щодня, щоб прискорити процес розчинення цукру. Протягом семи днів цукор має розчинитись.

На фото нижче виноград одразу після додавання до нього цукру.

рецепт 6
Домашня настоянка з винограду

На фото нижче виноград за тиждень після додавання цукру.

Домашня настоянка з винограду 7

У банку з фруктами та солодким цукровим сиропом влийте усю, попередньо відкладену, чисту настоянку. Ретельно все перемішайте, а потім перелийте усю настоянку в другу банку. Залишіть тільки фрукти у більшій банці. На цьому можна приготувати настоянку. Перелийте зібрану настоянку в графин і викиньте плоди. Ви отримаєте менше настойки, але вона не буде каламутною та стане прозорою набагато швидше.

Домашня настоянка з винограду

Проте, я рекомендую вичавлювати залишки фруктової настойки. Для цього помістіть виноград у центр великої тканини й загорніть так, щоб можна було видавити весь сік зі спиртом. Плоди почнуть лопатися. Настоянка, отримана з відбитком винограду, буде густішою і трохи каламутною. Перелити в банку/графин із залишками налитої настоянки. Ймовірно, вся ця справа вийде досить хмарною. Таку настоянку можна сміливо ставити назад у льох, щоб осад з часом осів на дно. Його також можна одразу відфільтрувати.

Цікаво  Домашній ароматний яблучний компот - дуже смачно

Для фільтрації настоянок я зазвичай використовую складену удвічі тканину, складену навпіл, яку я івикористовую лише для фільтрації настоянок. Зараз серветки в основному використовуються в косметиці (чистка обличчя). На мою думку, вони ідеально підходять для фільтрації настоянок. Після правильної та ретельної фільтрації ваша настойка, ймовірно, все ж таки не буде ідеально прозорою. Це нормально. Також її можна будь-якої миті піддати додаткової фільтрації. У результаті я отримав загалом близько 1500 мл виноградної настоянки.

рецепт 8
Домашня настоянка з винограду
Домашня настоянка з винограду 9
Домашня настоянка з винограду

Виноградну настоянку можна пити одразу після її приготування. Проте що довше дозріває настоянка, то глибшим буде її аромат. Зберігайте у прохолодному та сухому підвалі або іншому приміщенні, що забезпечує такі умови. Рекомендую приступати до дегустації не раніше ніж через 3 місяці після переливання настоянки в банку або графин.

Смачного!

Прокрутка до верху