Головна сторінка >> Мариновані груші – простий рецепт з фото!
Мариновані груші

Мариновані груші – простий рецепт з фото!

Мариновані груші – мій улюблений рецепт варення із грушами. Їх дуже легко приготувати, і взимку їх можна їсти різними способами. Я рекомендую вам спробувати.

– без пастеризації

– ідеальний солодкий оцтовий розсіл

– груші з відтінком гвоздики та кориці

– докладний покроковий опис

  • Час приготування: 1 година
  • Кількість порцій: 5 баночок по 700 мл
  • Калорійність ккал: 100 ккал за 100 г груш
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 2,5 кг твердих груш
  • 3/4 склянки 10% спиртового оцту
  • 5 склянок води – 1250 мл
  • 1 та 1/5 склянки цукру – до 240 г
  • чайна ложка гвоздики (не меленої)
  • шматочок кори кориці – близько 10 см

Мариновані груші

На 2,5 кг груш у мене пішло 5 баночок по 700 мл.

Мариновані груші 1
Мариновані груші 2

Вам знадобиться близько 2,5 кг дрібних, дуже твердих і бажано ще незрілих груш.

рецепт 3

Груші дуже ретельно вимийте. Відріжте обидва кінці й тонко очистить їх, потім розділіть уздовж навпіл. Акуратно виріжте невелику насіннєву розетку. Рекомендую тимчасово помістити готові четвертинки груш у миску з водою з лимонним соком або лимонною кислотою. Завдяки цьому груші не темніють.

Цікаво  Найкращі мариновані помідори: простий рецепт приготування
Мариновані груші4

Груша в оцті

Приготуйте розсіл. Налийте у велику каструлю п’ять склянок води й приблизно 3/4 склянки 10% спиртового оцту. Всипати хоча б одну повну склянку цукру. Я даю близько 1 та 1/5 склянки та отримую близько 240 грамів. На мій погляд, 200 г цукру — це мінімальна кількість, інакше груші можуть вийти кислими.

Всипте невелику чайну ложку гвоздики та додайте шматочок кори кориці. Я ламаю паличку кориці на кілька частин, перш ніж покласти по одній у кожну банку. Кориця не обов’язкова, але я рекомендую вам хоч раз спробувати приготувати груші в оцті з нею. Однак я не рекомендую використовувати корицю в порошку, тому що вона важко проціджується з розсолу та осідає на грушах вже в банках, що згодом виглядає неестетично.

Накрийте кришкою і доведіть розсіл до кипіння. Зменште потужність конфорки і готуйте 10 хвилин.

рецепт 5

Після цього часу також додайте в каструлю раніше підготовлені груші. Якщо у вас дуже велика каструля, ви можете помістити до неї всі четвертинки. Якщо ні, готуйте їх партіями. Помістіть кожну партію в розсіл і варіть, доки груші не стануть м’якими. Завжди перевіряйте стан груш, щоб не варити їх занадто довго. Вони не повинні розпадатися.

Цікаво  Малосольні огірки: перевірений рецепт малосольних огірків!

Груші готують дуже по-різному. Іноді після п’яти хвилин варіння в розсолі вони стають м’якими, а іноді я їх варю до 15 хвилин.

Мариновані груші 6

Як тільки вони стануть м’якими й трохи склоподібними, дуже обережно виймаємо їх у маринад і починаємо розкладати по банках.

Підготуйте п’ять баночок по 700 мл або інші баночки іншої місткості. Загалом вони повинні мати місткість близько 3500 мл. Банки повинні бути ідеально чистими та в ідеалі ошпареними окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.

Мариновані груші

Весь розсіл, що залишився в каструлі, можна знову закип’ятити й рівномірно розлити по банках, залишивши тільки близько 1 см вільного місця біля ранок. Намагайтеся (при розливанні розсолу по банках) як рівномірно відокремити шматочки кори та гвоздики. Щільно закрийте банки та переверніть їх, а потім накрийте бавовняною тканиною. Тримайте їх, доки вони повністю не охолонуть, мінімум дві години. Після вивертання банок навиворіт при натисканні кришки повинні присмоктуватись, а не відскакувати.

Порада: Можна процідити розсіл через ситечко (зроблене з гвоздики, кори та дрібних частинок груші), а потім знову закип’ятити розсіл і розлити по банках (без кори та гвоздики).

рецепт 7
Мариновані груші 8

Якщо банки все ж таки не присмокталися, їх слід короткочасно пастеризувати. На дно широкого горщика покладіть бавовняну тканину. Поставте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму і пастеризуйте банки близько 8 хвилин.

Цікаво  Вишневий компот - смачний покроковий рецепт з фото!

Відразу після пастеризації рекомендую ще раз перевернути банкі вгору дном. Таким чином, ви перевірите, що банки щільно закриті. Через 10 хвилин можна перевернути банки та винести у прохолодне та затінене приміщення без вологи. Найкраще підійде льох або темне приміщення.

Смачного.

Прокрутка до верху