Інтер’єр квартири – як облаштувати квартиру, щоб вона була красивою і функціональною? Які тренди в дизайні інтер’єру наймодніші? Виявляється, в архітекторів є ідеї, щоб ми жили в гарно спроєктованих квартирах. І навіть на 30 квадратних метрах можна створити затишне місце, де вам буде добре.
Гарне та функціональне облаштування будинку чи квартири не обов’язково має бути дорогим і трудомістким. Якщо ми звернемося за допомогою до дизайнерів інтер’єру, то виявиться, що ми будемо жити не тільки комфортно, але й стильно чи екологічно. Добре продуманий інтер’єр – чудова інвестиція на довгі роки. Крім того, варто довірити ремонт або облаштування квартири професіоналам, які знають, що таке модне, перевірене та якісне в матеріалах, які використовуються в будівництві та архітектурі.
Тенденції в дизайні інтер’єру
Архітектори інтер’єрів сходяться на думці, що 2023 рік не здивує нічим новим у дизайні інтер’єру та облаштуванні. Отже, що завжди в моді?
Вічний інтер’єр і надалі залишатиметься головною тенденцією. Дизайнери та архітектори продовжуватимуть черпати натхнення в природі та застосовувати екологічні рішення у своїй роботі не лише щодо дизайну інтер’єру, а й функціонування всього будинку чи квартири. Це відповідь на потреби клієнтів, які все більше усвідомлюють, якими об’єктами вони хочуть себе оточувати, і як жити в гармонії з природою та екологією.
Інтер’єр квартири – 5 ідей для позачасового облаштування квартири
Не можна заперечувати, що власники квартир надають все більшого значення модно оформленим інтер’єрам. Вони хочуть, щоб квартира була гарною і функціональною. Що робити, щоб жити в стильно обставленій квартирі?
Архітектори звертають увагу на те, щоб квартира була спроєктована в гармонії з природою, тобто з використанням екологічних, натуральних матеріалів. Важливо й те, що він поза часом – прослужив нам не рік-два, а набагато довше.
У позачасовій квартирі використано п’ять елементів:
- натуральні матеріали (камінь, дерево, скло)
- яскраві кольори (бежевий, білий)
- застосування принципу «менше – краще» (тобто ми не переповнюємо інтер’єр)
- акцент на екології (це не тільки меблі з екологічних матеріалів, меблі з перероблених матеріалів, а й енергоощадні рішення в оселях, такі як енергоощадження, вода – двофазні бачки, піноутворювачі для батарей, душ замість ванни, світлодіодне освітлення, освітлення з датчиками, економне опалення будинку, екосегрегація відходів тощо)
- усі кімнати спроєктовані таким чином, щоб максимально використовувати природне світло, що надходить з вікон.
Архітектурний стиль квартири залежить від нас – від того, що нам подобається і в якому просторі нам добре. Тут багато можливостей: від класики, модерну (сучасної класики), скандинавського до стилю бохо, тобто екологічного, індустріального (лофт), гламуру, вабі-сабі.
Немає стилю, який не стосується дерева – від модерну до бохо чи екологічного. З дерева виготовляють меблі, підлогу, стіни й навіть ванни та раковини. Для архітекторів буде величезна проблема при проєктуванні простору без використання деревини, додала вона.
СПА вдома? Звичайно!
Цікаво, що новітні архітектурні тренди народилися разом із… пандемією. Коли ми проводили багато часу вдома і працювали там, ми зосереджувалися на рішеннях, які полегшували нашу роботу, дозвілля та місця для відпочинку. Так воно і було, тому, коли ми говоримо про тренди 2023 року, варто виділити інтер’єри, які пропагують догляд за собою. Це широко розуміти термін, який в дизайні інтер’єру зводиться, серед іншого, до мати кімнату або місце, де ми можемо заспокоїтися і розслабитися. У квартирі ми вішаємо драбинки, розкладаємо мати чи інші невеликі гімнастичні пристосування, встановлюємо звукову апаратуру, і все це в оточенні натуральних, екологічних матеріалів, таких як камінь, дерево, бамбук, ротанг чи льон. Кілька років тому ми встановлювали тільки драбини в дитячих кімнатах, і сьогодні це змінюється. Те саме з ванними кімнатами. Ми хочемо, щоб сьогодні вони поєднували оздоровчі та спа-функції, а також використовуємо в них натуральні матеріали. Останній час показав, що ми, мабуть, любимо проводити час вдома і його декор відіграє для нас важливу роль.
Сьогодні ми також все більше працюємо у квартирах. І в цьому домашньому офісі ми також хочемо працювати у відведеному місці, ми облаштовуємо домашній офіс в окремій кімнаті або як місце в одній із кімнат. Є багато можливостей для створення зручного для роботи місця, але незалежного, з іншою функцією. В одній із маленьких квартир ми облаштували таке місце за тумбою під телевізор, вийшла невелика стінка з невеликим кабінетом, – розповідає дизайнер інтер’єру.
Інтер’єр квартири
Пам’ятаймо також, що професійно спроєктована та обладнана квартира чи будинок є результатом співпраці багатьох професіоналів – архітектора-будівельника, дизайнера інтер’єрів, графічного дизайнера, столяра, скляра, будівельної бригади та багатьох інших. Якщо всі роблять ставку на хорошу співпрацю, нам не доведеться турбуватися про стиль і функціональність нашої квартири. Але перш ніж довірити їм роботу, варто подумати, в яких інтер’єрах ми хочемо жити, що нам подобається і які рішення будуть нам по кишені. Облаштування квартири вимагає часу.
Тому пандемія стала проривом для архітектурної галузі. У власників квартир було більше часу, вони ходили по магазинах, а потім вирішували робити ремонт чи косметичний ремонт своїх квартир.
Цікаво, що все частіше за порадою до дизайнерів інтер’єрів звертаються власники невеликих квартир – від 25 до 40 кв. Це найдешевші, і їх у пропозиції розробників дуже багато. Облаштування таких просторів – це виклик для галузі, ми боремося за кожен сантиметр на таких поверхнях, замовляємо обладнання на замовлення, щоб вийшло функціональне та гарне помешкання. Це працює, навіть у маленькій квартирі можна відокремити місце для роботи.
Якщо ви не знаєте, як обставити будинок або квартиру, варто звернутися за допомогою до фахівців. Завдяки їм наша квартира не тільки сяятиме, але й буде модною, функціональною та позачасовою.
Дивіться також: Інтер’єр прихожої і коридору