Горіхова настоянка в домашніх умовах, або настоянка з зелених волоських горіхів, це не тільки ідея настоянки з корисними властивостями. Розбавлений або приготовлений зі збільшенням кількості цукру або меду, вона буде дуже смачною.
– лише кілька інгредієнтів
– дуже докладний опис настоянки
– чудова ідея для використання молодих горіхів
- Час приготування: 20 хвилин
- Час мацерації: 30 днів
- Тривалість зберігання горіхів у цукрі: 7 днів
Складові:
- до 500 грамів зелених волоських горіхів – 18 штук і менше
- 500 мл 95% спирту-ректифікату – 2 склянки
- 250 мл горілки 40 або 45% – 1 склянка
- 1 склянка води – 250 мл
- 1 повна склянка цукру близько 260 г (або меду)
- моя склянка 250 мл.
Горіхова настоянка в домашніх умовах
Для даної кількості інгредієнтів рекомендую використовувати банку мінімальної місткості 2 літри. За звичкою та зручністю я використовую універсальну банку, в якій готую більшість настоянок. Це банка місткістю близько 3,8 літра.
Додатковий час:
Близько двох тижнів з’єднати цукровий сироп зі спиртом, потім процідити й перелити настоянку в цільову посудину графин. Ще 12 місяців чекає, доки настоянка «дозріє» і буде випита.
Для настоянки з волоських горіхів я використовував зелені волоські горіхи, зібрані в перший день липня. Горіхи були не більше кульки для пінг-понгу. Щоб отримати менше ніж 500 г горіхів, мені знадобилося 18 штук. Зелені волоські горіхи для луску потрібно збирати не раніше кінця червня і не пізніше середини липня. Це дуже показові дати, оскільки кожен сезон виглядає трохи інакше. Горіхи мають бути розміром близько 4-5 см. Якщо у вас їх менше, не хвилюйтесь. Точно такі ж пропорції інших інгредієнтів можна зберегти до 300 г горіхів, бо у мене горіхова настоянка виходить досить міцною і гіркою.
Надягніть одноразові харчові рукавички (горіхи сильно фарбують) і підготуйте обробну дошку та гострий ніж. Близько 500 г (або менше) зелених волоських горіхів (разом з м’якою шкаралупою) промийте, а потім промокніть паперовим рушником. Розріжте кожен горіх навпіл, а потім на кілька дрібніших частин. Зібрані горіхи вчасно повинні бути ще м’якими. Усередині видно лише «насіння» їстівної частини горіхів.
Покладіть усі великі шматочки горіхів у велику чисту банку. Я використовую універсальну банку, де готую більшість настоянок. Це банка місткістю близько 3,8 л, вона виразно завелика для цієї настойки, але я користуюся нею за звичкою та зручністю.
Порада: Зелені горіхи можна також нарізати дрібніше. Однак я віддаю перевагу звичайному ніжу, тому що мені набагато простіше потім вимити тільки дошку і ніж, ніж ретельно чистити все обладнання.
Горіхова настоянка в домашніх умовах
В одну склянку горілки – 250 мл всипати дрібно нарізані горіхи, а потім також залити всю пляшку спиртом-ректифікатом 95%, тобто двома склянками спирту. Струсіть банку або перемішайте алкоголь та горіхи дерев’яною шпажкою.
Закрийте банку і поставте в ящик для зберігання або кудись у кімнаті, але не на дуже сонячне місце. Процес мацерації не повинен бути коротшим за місяць. Я рекомендую мацерацію близько 35-45 днів. Про настоянку на цей час можна сміливо забути. Нічого з нею не потрібно робити протягом наступного місяця та більше.
Увага: У день заливання горіхів горілкою та спиртом все це матиме ніжний жовтувато-зелений відтінок. Вже надвечір чи наступного дня ваша настойка почне темніти й стане «чорно-зеленою». Це природно. Горіхи все одно будуть світлими, а спирт сильно і швидко потемніє.
Порада: Ви також можете додати в банку з горіхами та алкоголем кілька гвоздик або шматочок кори кориці. Якщо ви додасте ще одну склянку горілки, ваша настоянка також спрацює. На смак вона буде трохи м’якшою, тому що у мене вона виходить дуже міцьною.
Рецепт
На фото нижче представлена баночка з настоянкою, яку я на якийсь час вийняв із коробки для зберігання, щоб показати як виглядає настоянка після приблизно 5 днів мацерації. Вона явно змінила колір. Згодом шматочки горіха почнуть все більше дрібнішати, а горіхова настоянка повільно змінюватиме колір з темно-зеленого на темно-коричневий.
Порада: Одні тримають банку з горіховою настоянкою на сонячному місці, інші в прохолодному та темному приміщенні. У моєму випадку процес мацерації відбувається у кутку, на кухні. Банка стоїть ні в повністю затіненому приміщенні, ні під прямим сонячним промінням. Температура у приміщенні 19-22 градуси.
Через 4-5 тижнів злийте весь спирт в іншу банку, а уламки горіхів залиште на дні великої банки. Розлита «сира» настоянка має через цей час змінити свій колір із чорно-зеленого на дуже темно-коричневий. Банку з настоянкою закрутити й знову поставити на колишнє місце. У банку зі шматочками горіхів налити склянку води й додати близько 260 г звичайного або очеретяного цукру. Все змішати та закрити банку.
На фото нижче шматочки горіхів, що залишилися у банкі після пересипання до окремої банки «сирої» настоянки.
На фото нижче шматочки проріхів, змішані з цукром та водою.
Банку з горіхами з водою і цукром закрити й поставити туди ж, де і банку з сирою настоянкою, наприклад, у кухонному відсіку для зберігання щонайменше на сім днів. Щодня струшуйте банку або перемішуйте її повністю, щоб цукор розчинявся швидше. Через тиждень (до 14 днів) весь сироп на деякий час злити в скляну посудину, а шматочки горіхів, що залишилися, «промити» тільки попередньо залитою «сирою» настоянкою, щоб зібрати залишки сиропу, що прилипли до горіха. шматочки (горішки викинути). Я поєдную сиру настоянку з горіховим сиропом. Ставлю в сховище/льох мінімум на пів року. Тільки за 6-12 місяців її можна пити.
Горіхова настоянка в домашніх умовах готова.