Головна сторінка >> Домашня настоянка з м’яти: дуже простий рецепт!
Домашня настоянка з м'яти

Домашня настоянка з м’яти: дуже простий рецепт!

Домашня настоянка з м’яти не лише красива, але й дуже смачна та освіжає. Рецепт дуже простий і з ним подолає кожен.

– всього 4 інгредієнти

– настій трав на спирту

– готовий до вживання відразу після приготування

  • Час приготування: 4 дні
  • Порції: 1200 мл настоянки
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 600 мл 95% спирту-ректифікату
  • 70 г свіжих стебел м’яти – 1 дуже велика банка
  • 2 склянки води – 500 мл
  • 300 г цукру
  • моя склянка 250 мл.

Домашня настоянка з м’яти

Домашня настоянка з м’яти – одна з найкрасивіших і найцікавіших настоянок. Рекомендую подавати охолодженим або навіть із додаванням кубиків льоду. Вона чудово поєднується з тістечками, мафінами та тарталетками. Її можна розбавляти газованою водою чи додавати в лимонад та подавати як легкий напій. Настоянка м’яти також корисна здоров’ю. Має протизапальні, спазмолітичні та заспокійливі властивості.

Домашня настоянка з м'яти 1
Домашня настоянка з м’яти!
рецепт 2
Домашня настоянка з м’яти!

Щоб отримати близько 1200 мл необхідної настоянки м’яти, потрібно багато гілочок м’яти. Я зібрав м’яту в саду. Змішав різні сорти м’яти з лимонною м’ятою. Гілочки м’яти разом важили близько 70 грамів. Інтенсивний зелений колір настоянки виходить, коли ми використовуємо якнайбільше молодого листя. Я рекомендую здебільшого м’яту. З досвіду знаю, що м’ята з саду сильніша за м’яту з магазину.

Порада: Ви також можете використовувати таку саму кількість сухої м’яти. Однак колір настоянки буде досить блідим, а процес мацерації має тривати 5-7 днів.

Домашня настоянка з м'яти 3

Ретельно промийте гілочки м’яти під душем із холодною водою. Я використовую м’яту з саду, тому кожну гілочку мию окремо. Промиті та злегка осушені від зайвої води гілочки м’яти розрізати навпіл і скласти у велику та чисту банку. М’яту залити 95% спиртом-ректифікатом гарної якості. Вам знадобиться 600 мл спирту. Я рекомендую вам трохи притиснути всю м’яту на дно банки зі спиртом.

Порада: Не заливайте м’яту горілкою, тому що в неї дуже мало сили. Ми мацеруємо трав’яні настоянки лише спиртом. Однак, якщо ви хочете використати горілку, додайте один літр горілки на кількість м’яти. Потім ви отримаєте горілку/м’ятний лікер. Такий лікер також матиме набагато м’якший колір.

рецепт 4

Дуже простий рецепт!

Вилив спирт на м’яту, закрийте або закрутіть банку і відставте в темне місце. Можна прибрати шафу або накрити рушником, наприклад, для захисту від сонця. На підвіконня настоянку не ставимо. М’ята може залишатися такою від дня до тижня і навіть довше. Вміст банки варто іноді струшувати. Загалом через день гілочки стануть жорсткими, а м’ята пустить сік і забарвиться.

Цікаво  Рецепт квасу з паленого цукру

Я зазвичай не тримаю м’ятний спирт більше ніж 2-3 днів. Однак якщо ваша м’ята погано перенесла сік, дайте їй ще кілька днів.

Домашня настоянка з м'яти 5

Через кілька днів акуратно видаліть гілочки м’яти. Можна їх викинути, але я волію обливати кип’яченою і досить теплою водою температурою до 60 градусів. Так що всю м’яту кладу в тарілку та заливаю 2 склянками води – 500 мл. Все перемішую і через деякий час зливаю зелену воду, а гілочки з листям викидаю.

рецепт 6

Після того, як зелена вода повністю охолоне, переливаю її в місткість зі спиртом і додаю 300 г цукру. Все перемішую та знову закриваю. Я кілька разів на день перемішую вміст банки, щоб цукор швидше розчинявся у настоянці. Якщо використовувався дрібний цукор, він повинен повністю розчинитись через дві доби. За потреби зачекайте ще 1-2 дні. Посадка в міру розчинення цукру може бути трохи каламутною. Вам не потрібно турбуватися про це, тому що він стане прозорим, як тільки цукор повністю розчиниться і відфільтрується.

Порада: Ви також можете значно прискорити процес та не замочувати гілочки м’яти у воді. Потім викидаєте гілочки і заливаєте охолоджений сироп зеленим спиртом (кип’ятіть 500 мл води з 300 грамів цукру до повного розчинення цукру). Зверніть увагу – сироп не може бути гарячим.

Порада: Якщо ви використовуєте сироп (250-300 г), просто змішайте його з водою і влийте в настоянку.

Домашня настоянка з м'яти 7

Настоянка!

Я завжди проціджую готову настоянку м’яти, щоб зібрати шматочки листя і гілочок м’яти (до цього мені було байдуже). Одної марлі може бути недостатньо, якщо ви не використовуєте кілька шарів марлі.

Цікаво  Домашня настоянка з винограду - просто та смачно!

Після правильної та ретельної фільтрації ваша домашня настоянка з м’яти буде абсолютно прозорою. Ви можете розлити її по менших пляшках або баночках. Ця настоянка не потребує дозрівання. Її можна пити одразу після фільтрації.

рецепт 8
Домашня настоянка з м’яти!
Домашня настоянка з м'яти 9
Домашня настоянка з м’яти!

Із готової настоянкою з м’яти дуже швидко можна приготувати легкий напій. Достатньо наполовину заповнити склянку дробленим льодом та залити настоянкою. Нарешті, додайте трохи свіжого лимонного соку і при необхідності підсолодити.

Також ознайомтеся з моїм рецептом настоянки з ожини та настоянки з винограду.

Смачного!

Прокрутка до верху