Головна сторінка >> Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!
Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!

Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!

Настоянка з чорної смородини – одна з найпопулярніших настоянок. Це просто зробити й не потребує спеціального обладнання. Ласкаво просимо!

– всього 4 інгредієнти

– можна використовувати заморожену смородину

– дуже докладний опис настоянки

  • Час приготування: 30 днів
  • Порції: 1400 мл настоянки
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 1 кг чорної смородини
  • 500 мл 95% спирту-ректифікату
  • 500 мл горілки 40 або 45%
  • 500 г цукру або менше
  • моя склянка 250 мл.

Настоянка з чорної смородини

В інгредієнтах я вказав вагу смородини перед очищенням. Для даної кількості інгредієнтів рекомендую використовувати банку більшого розміру з мінімальним об’ємом 3 л. У результаті у мене вийшло близько 1500 мл настоянки смородини.

Настоянку із чорної смородини слід готувати зі стиглих та здорових плодів. Ви також можете використати заморожені смородини. Насамперед я хотів би відзначити, що це настоянка, яку дуже легко приготувати, але процес мацерації плодів триває від місяця, навіть до чотирьох місяців.

Настоянка з чорної смородини 1
Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!
рецепт 2
Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!

Приготуйте собі кілограм стиглих та корисних плодів чорної смородини. Також це можуть бути заморожені фрукти.

Настоянка з чорної смородини 3

Ретельно промийте фрукти під водою. Стебла не видаляю. Якщо ви використовуєте заморожену смородину, я припускаю, що вона була заморожена після миття та очищення.

Цікаво  Рецепт квасу з паленого цукру

Перекладіть всі плоди чорної смородини у велику та чисту банку. Я використовую універсальну банку, де готую більшість настоянок. Це банка місткістю близько 3,5 л. Якщо у вас є заморожені фрукти, помістіть заморожені кульки з чорної смородини в банку і залиште їх на кухонному столі щонайменше на дві години, щоб фрукти розморозилися природним чином під впливом кімнатного тепла.

рецепт 4

У банку зі смородиною влити 500 мл горілки, а після горілки влити 500 мл спирту. Струсіть банку з чорною смородиною та алкоголем і закрийте її.

Настоянка з чорної смородини 5

Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!

Покладіть залитий спиртом фрукт у трохи сонячне місце. Бажано десь на підвіконні, куди не потрапляє багато сонячного світла. Процес мацерації може тривати від одного до чотирьох місяців. Про цю настоянку можна сміливо забути на цей час. Нічого не потрібно робити. Як довго ви залишите свою банку на вікні, повністю залежить від вас. Моя перша настоянка “робилася” місяць і це було чудово. Вдруге я чекав чотири місяці й майже не відчув різниці. Друга настоянка була трохи більш насиченою до смаку.

Цікаво  Різдвяний компот із сухофруктів - дуже смачно!

На фото нижче показані фрукти з горілкою та спиртом приблизно за два тижні мацерації. У процесі мацерації смородина світлішає, набухає і стає твердою.

рецепт 6
Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!

Після щонайменше 30 днів мацерації ви можете перелити чисту настоянку в банку меншого розміру. Банку закрити й поставити поруч із банкою тільки зі смородиною (я налив рівно літр настоянки). У велику банку з однією смородиною насипте відразу 500 грамів звичайного цукру. Настоянка з такою кількістю цукру виходить досить солодкою. Якщо ви віддаєте перевагу менш солодкій настойці, додайте на 100 грамів менше цукру.

Настоянка з чорної смородини 7

Ретельно перемішайте цукор та фрукти та закрийте банку. Також тримайте банку з чорною смородиною та цукром на злегка сонячному підвіконні. Змішуйте фрукти та цукор щодня, щоб прискорити процес розчинення цукру. Протягом п’яти днів цукор має повністю розчинитись. Якщо ні, то можна влити в банку з цукровими фруктами трохи налитої попередньо настоянки й деякий час перемішати. Тримайте цю суміш на підвіконні. Все це перемішувати кілька разів на день. Максимум через дві доби цукор має розчинитись.

Цікаво  Смузі з банана та апельсину: супершвидкий коктейль!

Настоянка в домашніх умовах!

Сік і плоди процідити через ситечко у банку із попередньо залитою настоянкою. Самі плоди загортають у складену вдвічі марлю та ретельно віджимають від усього. Віджавши плоди чорної смородини, я їх викидаю. Я більше не використовую їх для інших цілей.

Готову настоянку з чорної смородини фільтрую, відфільтровуючи фрагменти фруктів та інші домішки. Для фільтрації настоянок дуже хороші одноразові переливні фільтри для кави (тільки старого покоління, тому що зараз випускаються все більш щільні переплетення та використання паперових фільтрів іноді проблематично). Одної марлі може бути недостатньо, якщо ви не використовуєте кілька шарів марлі. Зазвичай я використовую чисті серветки, складені навпіл, які я використовую тільки для фільтрації настоянок.

Після правильної та ретельної фільтрації ваша настоянка з чорної смородини буде абсолютно прозорою. Ви можете розлити її по менших пляшках або баночках. У результаті у мене вийшло загалом близько 1500 мл настоянки.

рецепт 8
Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!
Настоянка з чорної смородини 9
Настоянка з чорної смородини в домашніх умовах!

Настоянка з чорної смородини можна пити одразу після її приготування. Проте що довше дозріває смородинова настоянка, то краще її смак. Зберігати у прохолодному та сухому підвалі або іншому приміщенні, що забезпечує такі умови.

Смачного!

Прокрутка до верху