Головна сторінка >> Яловичий бульйон з овочами – простий рецепт!
Яловичий бульйон з овочами

Яловичий бульйон з овочами – простий рецепт!

Яловичий бульйон з овочами – зустрічайте смачний і універсальний рецепт кращого бульйону з яловичини з овочами. Під рецептом також є багато порад, як використовувати бульйон, овочі та м’ясо, які залишаються після варіння бульйону.

– найкращий рецепт бульйону

– багато порад, для чого використовувати бульйон

– способи вживання м’яса та овочів з бульйону

– докладний опис та покрокові фото

  • Час приготування: 30 хвилин
  • Час приготування: 3 години
  • Кількість порцій: 2 літри бульйону
  • Калорійність: 50 в 100 мл
  • Дієта: безглютенова

Складові:

  • 1 кг яловичини.
  • половина кореня селери – до 300 г
  • корінь петрушки – близько 100 г
  • 2 великі моркви – до 350 г
  • 1 цибуля порей (біла частина) – до 200 г
  • 2 середні цибулини – до 150 г
  • половина голівки часнику – можна не додавати
  • 3 стебла сиру селери – можна не додавати
  • петрушка або любисток – якщо є
  • 2 літри води
  • спеції: 1 столова ложка солі, чайна ложка чорного перцю горошком, три лаврові листи, чотири зерна запашного перцю

Для приготування яловичого бульйону вам знадобиться каструля об’ємом не менше 6 літрів.

Які супи приготувати на яловичому бульйоні? На яловичині можна приготувати смачну перлову юшку, гуляш, томатну, квасоляну, картопляну, болотяну юшку, борщ і багато іншого. Цибулевий суп із яловичим бульйоном – мій фаворит.

Яловичий бульйон з овочами

Почнемо із яловичини. Для приготування яловичого бульйону знадобиться 1 кг яловичини. Чим більше кісток, тим краще. М’ясо не повинно бути надто пісним, але й не надто жирним. Найкращим вибором для яловичого бульйону є яловича грудинка. Бульйон має бути не надто жирним.

Помістіть яловичину в раковину і промийте під водою. М’ясо не можна замочувати у воді, лише якісно промивати. Покласти м’ясо в каструлю місткістю 6 літрів. Ретельно вимийте раковину.

Яловичий бульйон з овочами 1
Яловичий бульйон з овочами

Залийте яловичину холодною водою. Налийте стільки, щоб повністю покрити м’ясо. Накрийте кришкою й увімкніть конфорку на більшу потужність. Коли вода закипить, зменште потужність конфорки та варіть м’ясо дві хвилини. Після цього вимкніть пальник. Вода спливатиме, а піна (обрізаний білок) збиратиметься на поверхні.

рецепт 2
Яловичий бульйон з овочами

Рецепт

Вилийте воду та м’ясо в раковину. Ще раз промийте м’ясо під проточною холодною водою. На цей раз промийте їх трохи ретельніше, щоб змити піну. Відкладіть м’ясо на деякий час. Вимийте каструлю і мийте. Знову помістіть м’ясо у чисту каструлю.

Мабуть, більшість із вас (не всі) здивовані тим, що я роблю. Зазвичай накип збирають ложкою на початку приготування м’яса. Однак я віддаю перевагу виливанню каламутної води і накипу відразу, щоб можна було використовувати потрібну кількість чистої води в бульйоні. Цей спосіб частіше використовують в азійських країнах, де м’ясний та кістковий бульйон часто варять до 12 годин. У випадку з бульйоном, звареним на яловичині з кісткою, цей спосіб підходить мені ідеально.

На кожні 250 г м’яса використовується 500 мл води. Отже, я влив в каструлю з яловичиною 2 літри холодної води.

Яловичий бульйон з овочами 3
Яловичий бульйон з овочами

Також додайте в каструлю овочі. Цибулю слід обсмажити над пальником або розрізати навпіл й обсмажити на сухій сковороді. Я використовував звичайну цибулину в лушпинні. Я також додав кілька маленьких цибулин із зеленою цибулею. При нагріванні цибулі бульйон буде темнішим і матиме сильніший смак.

рецепт 4
Яловичий бульйон з овочами

Також підготуйте решту овочів. Ретельно вимийте усі овочі. Очистить моркву. Можна очистити бульбу селери та корінь петрушки. Я не роблю цього. Використовуйте білу частину цибулі-порею. Стебла селери та часник не потрібні. Однак я зазвичай додаю їх у бульйон. Розріжте голівку часнику, як показано на фото. Я використовую половину коріння.

Якщо маю петрушку, я її теж додаю. Ви також можете додати кілька сушених грибів разом з овочами. Влітку ще додаю любисток. Ще трави та спеції: 1 столова ложка солі, чайна ложка чорного перцю горошком, 3 лаврові листи, чотири зерна запашного перцю.

Яловичий бульйон з овочами 5
Яловичий бульйон з овочами

Яловичий бульйон з овочами

У каструлю з м’ясом та двома літрами води покласти всі овочі, зелень та спеції. Накрийте кришкою каструлю. Встановіть конфорку на потужність вище за середню і зачекайте, поки бульйон закипить. Зменшуйте потужність пальника настільки, щоб бульйон почав злегка кипіти.

рецепт 6
Яловичий бульйон з овочами

Готуйте яловичий бульйон протягом трьох годин. Не закривайте кришкою, доки вариться бульйон. Якщо ви використовуєте каструлю гарної якості з добре підігнаною кришкою, ви отримаєте до двох літрів необхідного запасу.

Яловичий бульйон з овочами 7
Яловичий бульйон з овочами

Після невеликого остигання бульйон з овочів та м’яса можна процідити. Я отримав два повні літри бульйону. Не викидайте м’ясо та овочі, використані для приготування бульйону. З ними можна спекти смачний паштет. Пропоную вам час від часу рецепт овочевого паштету, який створений на основі цього бульйону.

Смачного!

Прокрутка до верху