Грибна юшка на Святвечір – будь ласка, отримайте мій перевірений рецепт смачного різдвяного супу. Це пісний суп, виготовлений на овочевому бульйоні. Обов’язково із сушеними грибами та житньою закваскою.
– Пісний суп на Святвечір
– дуже простий склад та виконання
– докладний опис та покрокові фото
- Час приготування: 1 година
- Час замочування грибів: 1 день
- Час приготування бульйону: 1 год
- Порції: близько 1400 мл супу
- Калорійність: 50 в 100 мл супу
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 40 г сушених грибів, наприклад, білих грибів
- 500 мл води – для замочування та варіння грибів
- 250 – 400 мл закваски на пісний суп – залежно від міцності закваски
- 1000 мл овочевого бульйону: 1000 мл води, 2 моркви, 1 корінь петрушки, шматочок селери, шматочок цибулі-порею, чайна ложка перцю горошком, 1 лавровий лист, 3 зернятка запашного перцю
- 1 чайна ложка без гірки солі
- 2 зубчики часнику – можна не додавати
- для подачі: кілька нарізаних картоплин у воді
Грибна юшка на Святвечір
За день перед тим, як ви плануєте варити суп (бажано ввечері), підготуйте сушені гриби. Вам знадобиться 40 грамів сушених грибів – краще білих грибів. Помістіть сушені гриби у великий посуд і залийте двома склянками холодної води.
Накрийте миску, наприклад, тарілкою і поставте на ніч у сухе та прохолодне місце. За цей час гриби вберуть частину води та розм’якшується.
У день варіння супу вимочені гриби разом із водою для замочування покладіть у невелику каструлю і накрийте кришкою. Відваріть гриби й відразу зменште потужність конфорки до мінімуму. Готуйте гриби до м’якості. Це не повинно займати понад 40 хвилин.
Під час варіння грибів можна приготувати овочевий бульйон із борщових овочів (супові овочі без капусти для різдвяного супу). Дві моркви (загальна вага близько 250 грамів, корінь петрушки (вага близько 100 грамів) і шматочок селери (вага до 200 грамів) – очистити й нарізати невеликими шматочками. 200 грамів). Також додати великий лавровий лист, три зерна запашного перцю і ложка перцю горошком. У каструлю влити літр води. Накрити каструлю кришкою. Встановити максимальну потужність конфорки. Як тільки бульйон закипить, зменшити потужність і варити бульйон до готовності овочів.
Рецепт
Дістаньте з каструлі всі овочі та спеції (можна залишити лавровий лист). Чистий овочевий бульйон вам знадобиться. Не викидайте овочі. Їх можна додати, наприклад, в паштет, начинку для вареників або овочевий салат.
Додайте зварені гриби в гарячий бульйон разом із водою, у якій вони варилися. (Я не ріжу дрібніші варені гриби, але ви можете це зробити.) Також додайте одну чайну ложку солі та два зубчики часнику (очистити й злегка роздавити плоскою стороною ножа). Якщо ви віддаєте перевагу ніжному смаку супу, часник можна не додавати.
Поверніть весь бульйон на робочу тарілку і додайте в каструлю житню закваску для пісного супу. Можна, звичайно, використовувати житню закваску із магазину. Не забудьте добре перемішати закваску перед додаванням. Все борошно, що скупчилося на дні пляшки, повинне змішатися із закваскою.
Тільки таку закваску потрібно всипати в каструлю із супом. Спочатку вливаємо приблизно 250 мл закваски. Помішуйте вміст каструлі, поки сметана знову не закипить і не загусне. Перевірте смак грибного супу і вирішіть, чи додати більше закваски. Однак намагайтеся не варити суп надто довго. Весь процес додавання закваски повинен займати більше кількох хвилин.
Я не вказую, скільки саме закваски додавати, тому що одні вважають за краще ніжніші та рідкіші супи, а інші (як я) досить густі супи.
Порада: Якщо я використовую житню закваску з магазину, буває, що доводиться вливати всю пляшку закваски, тобто. цілих 500 мл.
Пісний суп з грибами зазвичай подають із картоплею чи, можливо, з житнім хлібом. Наперед чищу кілька картоплин і нарізаю їх досить великими кубиками. Картоплю відварити до м’якості у підсоленій воді та додати в тарілки з порцією супу.