Головна сторінка >> Компот з полуниці на зиму – найпростіший рецепт на зиму!
Компот з полуниці

Компот з полуниці на зиму – найпростіший рецепт на зиму!

Компот з полуниці – це найкращий і швидкий спосіб приготувати домашній компот з полуниці на зиму. Рецепт знаю із дитинства. Я не зберіг його ніде, бо це так просто! Через кілька хвилин у вас вийде надзвичайно смачний компот.

– домашній компот із 3-х інгредієнтів

– найпростіший рецепт компоту на зиму

– завжди виходить і не вимагає багато праці

  • Час приготування: 20 хвилин
  • Час пастеризації: 15 хвилин
  • Порції: 4 банки по 800 мл
  • Калорійність: 273 ккал в 1 банку
  • Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська

Складові:

  • 1 кг полуниці
  • 200 грамів цукру – 16 ст.
  • 2 літри окропу
  • додатково: кілька ягід малини або суниці для охочого

Компот з полуниці на зиму

Банки: 4 штуки по 800 мл.

Готую компот з полуниці на зиму щороку. Крім полуничного джему, він обов’язковий до полуничного варення. Це фрукти, які ми всі любимо вдома. Чудово, що полуничний компот для баночок настільки необхідний, що ми завжди розбавляємо його навпіл водою і додаємо лимонний сік. Чудовий компот на вечерю!

Компот з полуниці 1
Компот з полуниці 2

Рецепт

Я зазвичай готую полуничний компот із чотирьох кілограмів полуниці. Це два кошики по два кілограми кожен. Для рецепта, проте, я дам мінімальну кількість компоту, тобто. компоту з кілограмів полуниці. І так виходять чотири великі баночки місткістю по 800 мл кожна. Компот з полуниці на зиму найкраще готувати у високий сезон для полуниці.

Ви повинні потрапити в той момент, коли вона найсолодші та найдешевша. Я помітила, що завжди купую їх сама, коли в моєму саду цвіте лісовий лист.

Рецепт 3

Зважте кілограм свіжої та стиглої полуниці. Промийте їх під холодною проточною водою та видаліть плодоніжки. Також майте чотири чисті баночки по 800 мл кожна. Банки повинні бути ідеально чистими та бажано охолодженими окропом. Так само і кришки. Використовуйте лише непошкоджені банки й кришки.

У кожну банку покладіть близько 250 г полуниці. Кілограм полуниці можна розділити на чотири рівні порції. Полуницю засипати цукром. Я використовую звичайнісінький білий цукор. У кожну банку я кладу по чотири столові ложки цукру без гірки.

Компот з полуниці 4

А тепер дещо для охочих. Також у кожну банку можна додати по три ягоди малини чи суниці. Додавання цих фруктів зробить компот ще більш насиченим полуничним смаком. Малина чи суниця посилять смак полуниці. Як видно на фото нижче, на цей раз я розклала в банки малину.

Рецепт 5

Налийте в кожну банку по 500 мл окропу. Це дві склянки щойно закип’яченої води. Для мене це завжди ідеальна кількість окропу для даної порції фруктів та місткості баночок. Закрутіть банки на бавовняну тканину (зверніть увагу, що вона горить) і кілька разів потрясіть банку, щоб цукор розчинився у воді. Так.. вода то зачіпає кришку але не переживайте.

Є ще один спосіб приготувати компот з полуниці на зиму. Після того, як ви розклали полуницю по банках, можна влити в них готовий цукровий сироп. Потім налийте дві води у каструлю. Всипати 200 г цукру. Встановіть пальник на низьку потужність і деякий час перемішуйте воду із цукром.

Цукор повинен повністю розчинитись у гарячій воді. Збільште потужність пальника та доведіть світлий цукровий сироп до кипіння. Киплячий сироп акуратно розлити по банках. Залиште 1 см вільного місця по краях. Полуниця має бути повністю покрита сиропом. Відразу ж закрийте банки.

Рецепт

Компот з полуниці 6

Банки з полуничним компотом слід пастеризувати.

Пастеризація двома способами. Виберіть той, який вам більше підходить:

1. Пастеризація банок у духовці

Добре закупорені банки поставити в розігріту до 120 градусів духовку. Не встановлюйте температуру вище, щоб не пошкодити гумку ковпачка. Ошпарюйте банки до 20 хвилин.

2. Пастеризація банок у каструлі з окропом

На дно широкої каструлі покладіть бавовняну тканину або нову пелюшку. Розташуйте банки поруч один з одним, але не так, щоб вони не торкалися один одного. Налийте воду максимум на 3/5 висоти банок. Встановіть пальник на середню потужність та доведіть воду до кипіння. Зменште потужність до мінімуму та пастеризуйте банки близько 20 хвилин.

Рецепт 7
Компот з полуниці 8

Якщо навіть після пастеризації у вас не закрилися кришки, переверніть банки догори дном і відставте на 10 хвилин. Вони повинні остаточно вбратися. Полуничний компот на зиму може лежати в прохолодному і темномуом місці сміливо цілий рік або навіть довше.

Компот міцний та солодкий. Рекомендую розводити водою у пропорції один до одного. Я не додаю лимонний сік у банки, тому у відкритий і розведений компот завжди рекомендую додавати свіжий сік лимона або лайма. Цей компот набагато смачніший.

Смачного!

Прокрутка до верху