Полунична настоянка в домашніх умовах – дуже смачна та супер ароматна настоянка з полуниці – один із рецептів домашньої настоянки, яку варто скуштувати. Вона дуже ніжний та дуже фруктовий. Чудова десертна настоянка для будь-якого випадку.
– насичений смак, чистий та корисний
– докладний опис настоянки
– лише деякі з найважливіших інгредієнтів
- Час приготування: 8 днів
- Порції: 1500 мл настоянки
- Калорійність: 28 в 10 мл
Складові:
- 1 кг полуниці
- 500 мл горілки 40 або 45%
- 200 мл 95% спирту-ректифікату
- 250 мл води – 1 склянка
- 80 мл лимонного соку – 1 шт.
- 350 г звичайного цукру
- моя склянка 250 мл.
Полунична настоянка в домашніх умовах
Полунична настоянка в домашніх умовах – одна з найніжніших домашніх десертних настоянок. Рекомендую подавати охолодженою. Вона чудово поєднується з тістечками, мафінами та тарталетками. Її можна розбавляти газованою водою або додавати в лимонад та подавати як легкий напій.
Зберіть або купіть кілограм гарної та стиглої полуниці. Видаліть із них стебла, очистить та видаліть усі зламані або пошкоджені частини. Обережно промийте полуницю. Я також рекомендую взяти кілька менш стиглих ягід полуниці, що додасть настоянці глибокого смаку.
У велику та чисту банку покладіть цілий кілограм готової полуниці. (Не ріжте полуницю, покладіть її цілком у банку). Я використовую універсальну банку, де готую більшість настоянок. Сезон чудово вказує порядок приготування настоянок. Перший це, наприклад, ця настойка з полуниці або настоянка з м’яти, потім настоянка з малини, а потім, наприклад, настоянка з вишні, аронії, винограду, айви.
У банку з цілою полуницею налити 500 мл 40 – або 45 – процентної горілки, потім 1 склянку води (можна фільтрованої) і 200 мл 95-відсоткового спирту-ректифікату. Не додавайте перший спирт, тому що він дуже міцний для таких ніжних фруктів.
Порада: Ви можете використовувати тільки горілку для полуничної настоянки. У банку з полуницею слід налити 1000 мл 40 або 45-процентної горілки.
Полунична настоянка в домашніх умовах!
Вливши в полуницю спирт, кілька разів потрясіть банку, щоб бульбашки повітря вийшли нагору, а рідина потрапила між плодами. Банку можна закрутити або закрити. Я тримаю свої настоянки на кухні біля вікна. Це сонячне місце. Залишіть банку з майбутньою полуничною настоянкою на шість днів. Щодня злегка похитуйте банку.
На фото нижче показано мою полуничну настоянку після шестиденної витримки. Алкоголь прийняв гарний колір фруктів разом із соком, і процес мацерації пройшов ідеально. Полуниця, з іншого боку, стала набагато світлішою.
Отже, через шість днів перелийте 500 мл чистої настоянки з великої банки полуниці в меншу банку (пів літра настоянки з великої банки розкладіть). Закрутіть банку з алкоголем і фруктовим соком кришкою, що загвинчується, і відставте поряд з великою банкою. У велику банку з полуницею та іншою настоянкою влийте 70 мл свіжого соку лимона або лайма й додайте 350 гр. цукру. Акуратно, але ретельно все перемішати й закрити банку. Однак постарайтеся не зашкодити полуниці. Ви знайдете настоянку з нерозчиненим каламутним цукром. Не хвилюйся. Коли цукор повністю розчиниться, настоянка стане прозорішою.
Порада: Якщо є можливість, додайте до банку кілька ягід суниці. Їх аромат збагатить смак настоянки. Якщо ви любите менш солодкі настоянки, можна додати менше цукру, наприклад, 300 грамів. Цукор можна замінити на світлий мед (стільки ж). Однак слід пам’ятати, що полунична настоянка матиме специфічний медовий присмак.
Рецепт
Тримайте банку на тому самому місці, що й раніше, протягом двох днів. Варто цю справу кілька разів на день помішувати, щоб цукор швидше розчинився. Через дві доби цукор повинен повністю розчинитись. Якщо потрібно, не соромтеся почекати ще один день.
Сік та плоди проціджую через ситечко у банку з розлитою настоянкою два дні тому. Ретельно, але акуратно видавлюємо із фруктів весь солодкий сік (полуниця не роздавлюю).
У результаті у мене вийшло 1500 мл полуничного лікеру.
Після проціджування соку, що залишився, полунична настоянка не буде прозорою. Для того, щоб воно безпечно зберігалося, його необхідно ретельно відфільтрувати від фруктових фрагментів та інших домішок.
Хочу додати, що однієї фільтрації не завжди достатньо. Перед тим, як розлити настоянку по пляшках і віднести в льох, варто поставити банку з настоянкою на добу. Після цього перевірте, щоб на дні не накопичився осад, і ще раз відфільтруйте полуничну настоянку.
Після правильної та ретельної фільтрації ваша полунична настоянка буде абсолютно прозорою. Ви можете розлити її по менших пляшках або баночках. Настоянку слід зберігати у кухонній шафі або у підвалі не менше 3 місяців.
Насамкінець нагадаю, що настоянку з полуниці не можна пити відразу після проціджування. Домашня настоянка з полуниці повинна витримуватися в прохолодному льоху не менше трьох місяців і більше, щоб досягти ідеального смаку. Це не означає, звичайно, що свіжоприготовлену настоянку не можна пити. Ви можете перевірити який смак на початкових етапах. Запам’ятайте її смак і спробуйте ще раз за пів року.
Яка ваша улюблена настоянка?
Також ознайомтеся з рецептом горіхова настоянка в домашніх умовах.