Головна сторінка >> Для чого використовується мультиметр?
Для чого використовується мультиметр?

Для чого використовується мультиметр?

Для чого використовується мультиметр? Мультиметр – це не чорна магія, а простий у використанні прилад. Він має багато функцій, які корисні в різних ситуаціях.

Мультиметр – що це?

Цей пристрій в основному дуже простий за своєю конструкцією і водночас надзвичайно простий у використанні, але це може бути дивно, скільки людей майже не мають про нього уявлення. Але про мультиметр говорять навіть на уроках фізики в школі. Це не що інше, як спеціально розроблений вимірювальний прилад, який може об’єктивно вимірювати різні фізичні величини. Новий тип моделей має багато функцій і гарантує одночасне вимірювання багатьох показників, що підвищує їх корисність і що важливо – не тільки в руках професійного електрика, хоча він, звичайно, найчастіше використовує мультиметр.

Замовити мультиметр цифровий Richmeters RM113A – це найкращий крок для тих, хто цінує точність і надійність при вимірюванні електричних параметрів. Цей сучасний прилад відомий своєю високою якістю і функціональністю. Він здатен вимірювати напругу, струм, опір, частоту і багато інших параметрів, що робить його незамінним інструментом. Richmeters RM113A легкий у використанні, має зручний дисплей і компактний дизайн, що робить його ідеальним вибором для будь-якої сфери застосування.

Для чого використовується мультиметр?

Мультиметр – прилад, який неодмінно стане в нагоді кожному електрику і багатьом професіоналам, які мають справу з електрикою у своїй повсякденній роботі. Часи, коли ефективність електричної системи визначали на око чи на язик, давно минули. Тим більше, що в деяких випадках значення напруги або електричного струму не те, що повинно бути. Досить лише незначної несправності в системі або короткого замикання, і всі прогнози чи розрахунки зазнають невдачі.

Однак трохи меншою мірою мультиметр стане в нагоді практично кожному. У всіх домогосподарствах деякі прилади час від часу ламаються. Як перевірити, чи є подовжувач під напругою? А може, ви впевнені, що з напругою в новому тостері все гаразд? Тим більше, що електроніка не така складна, як здавалося спочатку. Все, що вам потрібно, це трохи доброї волі, щоб зрозуміти багато основних законів і принципів, які вже були вивчені в початковій школі. Часто не вистачає лише звичайної практики.

Повертаючись до самого пристрою, мультиметр може вимірювати фізичні величини, такі як електрична напруга або електричний струм. Як це можна використовувати на практиці? Для чого знадобиться мультиметр?

Що ж, є три ситуації, в яких мультиметр корисний: По-перше, він дозволяє зрозуміти роботу багатьох електричних пристроїв. По-друге, це дозволяє зрозуміти сенс і дійсність основних законів фізики на практиці. По-третє, це дозволяє самостійно діагностувати несправності багатьох пристроїв – в тому числі й домашніх.

Деякі основні відомості про використання мультиметра

Основним елементом роботи кожного пристрою є налаштування діапазону. В одних це відбувається автоматично, в інших це потрібно зробити вручну. Тому варто знати деяку найважливішу інформацію щодо маркування на мультиметрі:

  • ACV – означає вимірювання змінної напруги. Перші дві літери завжди повинні асоціюватися зі змінним струмом, а “V” означає “Напруга”. Найчастіше ви можете вибрати один із кількох діапазонів вимірювання, наприклад, 750 і 200. Їх слід читати як діапазони «до 750 В» і «до 200 В» відповідно. Якщо ви не знаєте, який діапазон вам потрібен, почніть з більшого діапазону і поступово зменшуйте його.
  • DCA – вимірювання сили постійного струму. Подібним чином «DC» означає постійний струм, «A» означає ампер. Як правило, з DC у вас є більше діапазонів на вибір. Зазвичай вони починаються з мікроампер (мкА). Як і у випадку з ACV, тут також вказані верхні значення діапазону, тобто, наприклад, «2000 мкА» означає діапазон «до 2000 мкА».
  • hFE – це функція вимірювання підсилення постійного струму в системі WE. Цей параметр часто позначають як «β».
  • Ω – це, швидше за все, викликає хороші асоціації з уроків фізики з «омами», тобто опором. Установивши цей символ, ви, звичайно, виміряєте електричний опір.
  • DCV – цей параметр легко зв’язати, дивлячись на попередні пункти. Це, звичайно, вимірювання постійної напруги, найбільш поширені діапазони від 200 мВ (тобто «до 200 мВ») до 1000 В (що дорівнює 1 кВ).

Пам’ятайте, що мультиметра не варто боятися, це не тільки must-have кожного електрика та фанатика електроніки. Прилад рано чи пізно обов’язково стане в нагоді в кожній родині.

Прокрутка до верху