Запечена квасоля – традиційна запечена квасоля із замочених та варених бобів. Ідеально підібрані інгредієнти. Детальний опис та фото, покроково. Сердечно запрошую вас отримати рецепт найкращої запеченої квасолі!
– ідеально підібрані інгредієнти
– докладний покроковий рецепт
– також доступний з консервованою квасолею
- Час приготування: 1 день
- Час приготування: 2 години
- Кількість порцій: 3 кг 700 г
- Калорійність, ккал: 100 до 100 г
- Дієта: безглютенова
Складові:
- 500 г сухої квасолі
- вода для замочування + літр води для варіння квасолі
- 300 г сирокопченого бекону
- 400 г ковбаси
- 1 велика цибулина – 160 г
- 5 зубчиків часнику
- 1500 грамів помідорів
- три столові ложки томатної пасти
- спеції: 3 зернятка запашного перцю, 2-3 лаврових листи, столова ложка майорану, дві чайні ложки солі, чайна ложка перцю та солодкої копченої паприки.
Запечена квасоля
Почніть готувати запечену квасолю напередодні. Квасолю найкраще ставити замочуватися з вечора, щоб ранком можна було приступити до варіння.
Коли вам захочеться запекти боби, ви повинні приготувати вдома найбільшу каструлю. Цю смачну страву потрібно готувати у певній кількості. З досвіду знаю, що з’їсти майже 4 кг квасолі печеної не займе багато часу!
Найбільш важливими є сухі боби. Ці білі боби найчастіше бувають двох розмірів. Великі боби мають довжину близько 3 см, а дрібні не більше 2 см. Я зазвичай купую менший із запеченою квасолею. Набагато зручніше їсти й трохи швидше готувати.
Квасолю попередньо потрібно замочити. Підготуйте велику миску – скляну чи керамічну. Всипте 500 г сухої квасолі та залийте холодною водою. Вода повинна виступати над квасолею на 10 см. Квасоля набухне і вбере більшу частину води в мисці. Якщо ви налили замало води, ви можете долити її в будь-який час. Однак, якщо ви залишите боби на ніч, вранці ви можете виявити, що води не вистачає, а боби, що стирчать, мають зморшкувату шкірку/оболонку. Я рекомендую замочувати квасолю щонайменше 10 годин. Найкраще засипати квасолю ввечері та залишити до ранку. Відкладіть на цей час чашу убік, наприклад, у шафу або комору/підвал.
Після щонайменше 10 годин замочування можна злити з квасолі залишки води. Я зазвичай відкидаю на друшляк і промиваю холодною проточною водою.
Рецепт
Покладіть все в каструлю. Влити літр води. Додайте лавровий лист і насіння запашного перцю. Варити квасолю на малій потужності під кришкою до м’якості. Наприкінці додайте чайну ложку солі. У мене це зазвичай займає не більше 90 хвилин. Квасоля має бути м’якою, але не такою, як консервована.
Зазвичай я не виливаю воду з каструлі, в якій варилася квасоля. Продовжую використовувати її з квасолею. Ось і вся робота, яку потрібно зробити з сухою квасолею. На цьому етапі він також готовий, як і консервований. Так що якщо ви хочете використовувати консервовану квасолю, ви починаєте робити печену квасолю саме з цього моменту. Врахуйте, що консервована квасоля буде набагато м’якшою, ніж та, яку ви приготуєте самі.
У неї вже буде якийсь розсіл, смак якого від вас не залежить. Купівля консервованої квасолі буде в кілька разів вищою, ніж сухою. Сухі боби збільшуються в обсязі при варінні, тому вам знадобиться щонайменше 4 великі банки, щоб отримати таку кількість бобів. Рішення за вами. Втім, хто сам замочує та варить квасолю, той знає, про що я пишу.
Нарізати сирокопчений бекон кубиками й обсмажити кілька хвилин, доки він не підрум’яниться. Викладіть його на холодну сковороду і дайте жиру поступово розтанути, а бекону підрум’янитися. Через кілька хвилин додайте ковбасу, нарізану на трохи більші шматочки. Якщо ковбаса та бекон були нежирними, можна влити в сковороду кілька ложок олії.
Рецепт
Далі йде дрібно нарізана цибуля. Ви можете використовувати звичайну цибулю або більш м’яку, схожу на цукор. Зубчики часнику очистіть й наріжте скибочками. Додати в каструлю. Все це смажити близько 10 хвилин. Скласти все в каструлю з квасолею. Однак, якщо, як і я, у вас є велика сковорода/каструля, ви також можете покласти квасолю разом із водою, в якій вона варилася, у ковбасу з беконом та цибулею.
Запечена квасоля готова! Дерев’яною ложкою перемішати й варити без кришки ще 10 хвилин. Тим часом тонко очистіть помідори. Також відріжте тверду частину після хвоста. Помідори нарізати на четвертинки чи дрібніше. Важливо, щоб сік не випливав. Помідори все одно частково розваляться у блюді. Ви також можете отримати консервовані помідори або пасату з пляшки або картону.
Покладіть помідори в каструлю із соком та 3 столовими ложками томатної пасти. Додайте столову ложку майорану, чайну ложку солі, перець та солодку копчену паприку. Якщо у вас немає копченої паприки, ви можете використовувати звичайну паприку. Однак я рекомендую купувати копчену паприку (мелену). Вона ідеально підходить для такої страви. Небагато пікантності (якщо вона вам подобається і є) теж сюди підходить.
Перемішайте запечену квасолю. Варити ще 15 хвилин не накриваючи кришкою. Запечена квасоля готова!
Запечена квасоля настільки смачна, що я зазвичай подаю її окремо або зі скибочкою свіжого хліба. Я люблю додавати до нього кілька листків свіжого базиліка, просто для запаху свіжої зелені. Ці боби можна подавати з локшиною чи рисом. Якщо, з іншого боку, ви любите, щоб запечена квасоля була трохи гострою, я рекомендую додати трохи перцю чилі або додати, наприклад, трохи перцю.
Напевно, у деяких із вас запечена квасоля асоціюється як блюдо з додаванням грибів. Я не додаю гриби, але якщо хочете, можете додати їх і додати разом із цибулею.
Рекомендую вам спробувати смачний рецепт картопляний пиріг.