Яловичина тушкована – чудова ідея для смачної вечері для всієї родини. Рецепт дуже простий, а подавати тушковану яловичину можна по-різному. Сміливо готуйте.
– традиційний рецепт рагу
– чудова вечеря навіть на кілька днів
– багато цікавих порад та пропозицій
- Час приготування: 1 година
- Кількість порцій: близько 1700 мл
- Калорійність: 175 ккал за 100 мл
Складові:
- 1 кг яловичини, лопатка чи шия
- 1 великий червоний перець – близько 270 г
- 1 велика звичайна цибулина – близько 200 г
- 1 середня морква – близько 100 г
- 4 зубчики часнику – близько 20 г
- 3 столові ложки борошна пшеничного – до 40 г
- 4 столові ложки сала чи олії для смаження
- 2 склянки води – 500 мл
- спеції та трави: по 1 чайній ложці солі та солодкого перцю; половина чайної ложки гострого перцю; 1/3 чайної ложки перцю; два невеликі лаврові листи; 3 зерна запашного перцю
Яловичина тушкована
Цього разу я використав свинячу шию для приготування рагу, але лопатка чи яловичий хребет також будуть дуже доречними. Обсушіть м’ясо паперовим рушником і наріжте скибочками, а потім шматочками на один укус. Обвалюйте шматочки м’яса в борошні. Я використав дві столові ложки пшеничного борошна для легкого присипання м’яса.
Розігрійте досить велику сковороду. Влийте дві столові ложки олії для смаження і дайте олії добре нагрітися, потім акуратно викладіть кілька шматків м’яса. Не кладіть все одразу. Вміст сковороди обсмажте на досить велику потужність пальника протягом декількох хвилин. Нехай яловичина за цей час добре підрум’яниться. Під час смаження кілька разів перемішайте дерев’яною ложкою.
Коли дана порція м’яса вже обсмажиться, покладіть її в каструлю, в якій на наступному етапі тушкуватиметься. При необхідності влийте в сковороду масло і покладіть на нього м’ясо, що залишилося. Обсмажте їх так само як і першу партію, потім покладіть у каструлю. Однак залиште жир на сковороді, тому, що ви будете на ньому смажити овочі.
У каструлю зі смаженим м’ясом влийте дві склянки води (не більше 500 мл). Додайте чайну ложку солодкої паприки, пів чайної ложки гострого перцю. Киньте 2 лаврові листи і три зерна запашного перцю. Переверніть все і накрийте кришкою каструлю. Встановіть конфорку на малу потужність.
На сковороді після обсмаженої яловичини можна легко обсмажити цибулю із часником. Тоді підготуйте овочі. Цибулю та моркву очистить і дрібно наріжте. Зубчики часнику очистить і пропустіть через прес або дрібно наріжте, перці вимийте, очистить і також наріжте невеликими шматочками.
Рецепт
Порада: Ви можете додати кілька печериць, глив або лісових грибів, таких як підберезники або білі гриби (сушені гриби слід замочити у воді на кілька годин, щоб вони розм’якшилися). Ребриста селера також добре поєднується з тушкованою яловичиною.
Викласти на сковороду дрібно нарізану цибулю (звичайну або часник) (при необхідності додати ще трохи олії) і обсмажити на середньому вогні близько 10 хвилин. Цибуля має стати прозорою. Вона може трохи червоніти. Безпосередньо перед вимкненням додати часник. Перемішати цибулю з часником і через деякий час додати весь вміст сковороди в каструлю, що готується. Також одразу додайте моркву. Попередньо обсмажувати її не потрібно. Знову перемішайте в каструлі. Накрийте кришкою тушковану яловичину і продовжуйте варити на повільному вогні.
Порада: Якщо ви додаєте в рагу печериці, додайте їх до сковороди після 5 хвилин обсмажування цибулі й смажте всю цю справу близько 15 хвилин. Нарешті додайте часник.
Приблизно за годину готування додайте в каструлю ще шматочків червоного перцю і чайну ложку солі. Варіть гуляш, накривши кришкою, ще годину або більше, тобто доти, поки м’ясо не стане ідеально м’яким.
Порада: на цьому етапі ви можете додати шматочки селери (якщо вона вам подобається і ви хочете її додати). Достатньо двох стволів. Замість солі можна влити кілька столових ложок темного соєвого соусу.
Коли м’ясо стане м’яким, настав час перевірити смак і трохи його загуснути. За потреби приправте сіллю, перцем чилі або перцем. Якщо випарувалося багато соусу й у вас є під рукою сухе червоне вино, можна влити пів склянки вина. Перемішайте тушковане м’ясо протягом декількох хвилин і спробуйте ще раз.
Налийте 50 мл теплої води в невелику миску і додайте столову ложку борошна пшеничного. Все змішати до однорідності. Всипте борошно, змішане з водою. Вливаючи рідину, продовжуйте помішувати тушковану яловичину (для вірності можна всипати борошно в каструлю через дрібне ситечко). Зачекайте, поки тушковане м’ясо знову закипить і трохи загусне, потім вимкніть конфорку.
Порада: Ви також можете додати до рагу трохи томатного пюре або пасти. Але я цього не роблю. Ви можете загустити борошном, картопляним крохмалем або змішати з водою, невеликою кількістю крохмалю та невеликою кількістю борошна пшеничного.
Я зазвичай подаю тушковану яловичину з відвареною картоплею. Також є хороший салат, салат зі смажених кабачків. Яловичину тушковану по-домашньому можна їсти з улюбленою крупою, скибочкою хліба та маринованим огірком. Цю страву зберігаємо у холодильнику до кількох днів.