Головна сторінка >> Сучасні методи діагностики слуху: перевірка слуху у дітей і дорослих
Сучасні методи діагностики слуху: перевірка слуху у дітей і дорослих

Сучасні методи діагностики слуху: перевірка слуху у дітей і дорослих

Сучасні методи діагностики слуху. Погіршення слуху може мати багато причин – від механічних пошкоджень до бактеріальних заражень. Однією з головних задач лікаря-аудіолога є встановлення ступеня втрати слуху з тим, щоб надалі у процесі лікування запропонувати найефективніші варіанти його корегування за допомогою сучасного обладнання. І це не лише аудіометр – медична промисловість пропонує досить широкий вибір діагностичного обладнання, серед якого, згідно з останніми тенденціями, великою популярністю користуються модульні конструкції.

Модульне обладнання – особливості

Слух як один з органів чуття має багато особливостей, тому для проведення якісного обстеження потрібен не один пристрій, а одразу декілька. Адже діагноз може залежати від:

  • віку пацієнта;
  • його анамнезу;
  • генетичних захворювань;
  • наявності попередніх травмувань органів слуху.

Модульне обладнання дозволяє поєднувати в єдину діагностичну систему блоки, які направлені на дослідження певних характеристик. Таким чином, лікар отримує можливість провести найповніше якісне обстеження та діагностування.

Діагностичні модулі та методи

Сучасні методи діагностики слуху: перевірка слуху у дітей і дорослих

Методи діагностики слуху у дітей та дорослих є різними, але потребують схожих пристроїв. Найчастіше системна модель складається з таких блоків:

  • психоакустичний модуль – прилад для аудіометрії з різними додатковими опціями відповідно до віку пацієнта, це можуть бути як звичайні моделі, так і обладнані картинками або створені для вимірювання розпізнавання мови;
  • фізіологічний модуль – тимпанометри, вимірювачі отоакустичної емісії (ОАЕ), у тому числі викликаної штучно, пристрої для об’єктивної аудіометрії, вимірювання коротколатентних слухових викликаних потенціалів та інші сучасні та ефективні методи;
  • окремо пропонується модуль зі спеціальним програмним забезпеченням, яке дає можливість зберігати отримані результати, маючи таким чином повну історію хвороби пацієнта.

Якісне обстеження хворого складається з використання різних приладів за призначенням лікаря. За результатами призначається лікування та в разі потреби слуховий апарат відповідного типу.

Маючи один основний пристрій, лікар може під’єднати до нього інші методики – в цьому і полягає основна перевага саме модульної системи, коли не потрібно перевантажувати кабінет додатковим обладнанням. Сучасне устаткування може бути портативним та мати компактні розміри – це зручно для проведення повного комплексу процедур вдома у пацієнта, де йому зручніше та комфортніше.

Коли потрібно проводити діагностику

фото
Сучасні методи діагностики слуху

Погіршення або відсутність слуху можуть з’явитись у будь-якому віці – є чимало вроджених вад, які потрібно діагностувати вже у немовлят. І якщо доросла людина може сама звернути увагу на те, що стала гірше чути, або з’явились сторонні шуми тощо – то за слухом дитини повинні спостерігати батьки та звертатись до лікаря, щойно з’явились підозри, що маля не чує. Аудіолог перевірить стан середнього вуха у дітей, проведе аудіометрію та зробить належні висновки.

Всі сучасні методи діагностики цілком безпечні, лікар призначить саме ті, які допоможуть з’ясувати причини захворювання.

Прокрутка до верху