Спельта – незамінна при безглютеновій дієті. У цієї каші маса переваг – вона ситна, відрізняється високою біодоступністю, підходить для людей з алергією на глютен. Однак список корисних для здоров’я властивостей набагато довший.
Спельта – незамінна при безглютеновій дієті
Зерно спельти містить понад 13% білка, що забезпечує організм понад 20 цінними амінокислотами, у тому числі фенілаланіном та триптофаном. Останній відповідає за вироблення серотоніну, гормону, що покращує настрій. Крім того, полба забезпечує організм вітаміном А, вітамінами групи B та рядом мінералів, таких як цинк, фосфор, магній, калій, кальцій та залізо.
Завдяки чудовій розчинності у воді поживні речовини, що містяться в спельті, мають шанс досягти кожної клітини організму, живлячи й не просто живлячи людину. У деяких джерелах говориться, що спельта добре допомагає у профілактиці атеросклерозу, оскільки розширює судини.
Користь для травної системи
Спельта надзвичайно дбайливо впливає на кишківник, тому продукти за її участю рекомендуються людям із порушеннями функції травного тракту. Ця каша є основним компонентом шляху харчування.
Зернові стимулюють імунну систему. Завдяки вмісту роданіду (біологічно активної речовини) спельта впливає на хронічні запалення, ефективно купуючи негативні наслідки. Цей вид злаків дуже впливає на систему кровообігу, знижуючи ризик серцево судинних захворювань і раку травної системи. Спельту часто рекомендують при дієтах, що скорочують, і діабетикам.
Спельта – незамінна при безглютеновій дієті
Продукт без пшениці
Щоб гарантовано придбати продукт із високою харчовою цінністю, варто звертатися лише до визнаних брендів, які пропонують продукт без домішок пшениці. Страви на основі цього зерна не тільки смачні, але насамперед цінні та поживні. Пропонуємо простий рецепт смачного та поживного сніданку.
Каша з яблучним мусом
Складові:
- 1 склянка крупи спельта грубого помелу;
- 1 невелика баночка солодкого яблучного мусу (можна приготувати й зі свіжого);
- 1-2 щіпки Бертраму, калгану, кориці, подорожника та солі без добавок, що запобігають стеженню;
- мигдальні пластівці для посипання готової страви;
- трохи меду – для любителів солодшого смаку.
Підготовка
Крупу зі спеціями залити холодною водою та варити під кришкою на повільному вогні близько 15 хвилин. На одну міру крупи додати півтори води. Злегка остиглу крупу перекладіть у банку чи миску, залийте яблучним мусом і посипте мигдальними пластівцями. Сніданок можна підсолодити медом.
Для приготування яблучного пюре достатньо запекти цілі яблука при температурі 150 градусів протягом години. М’якуш потовкти вилкою з невеликою кількістю вершкового масла (можна топленого) або з маслом. Яблучний мус можна також приготувати, обсмаживши яблука на сковороді.