Секрети краси криються у здоровій їжі – секрет гарної зовнішності полягає в тому, що ми забезпечуємо організм їжею. Якщо ми подивимось на їжу через призму потреб шкіри, дізнаємося, що потрібно зробити, щоб вона розцвіла незалежно від віку.
На першому місці у списку того, що потрібно шкірі, стоїть вода, причому найкращої якості. Найкраще її пити, але ви також можете засвоювати її з продуктами, які нею багаті. В основному це стосується фруктів та овочів, таких як кавун, яблука, огірки, селера та багато інших.
Секрети краси криються у здоровій їжі
Вітаміни для шкіри
Щоб шкіра була здоровою та надовго зберігала молодий вигляд, потрібний вітамін А, який регулює діяльність сальних залоз. Завдяки йому шкіра стає гладкою та блискучою. Джерелами вітамін А є: солодка картопля, мангольд, гарбуз, мускатний гарбуз, капуста, листова капуста, морква, салат Ромен, шпинат.
Також незамінні вітаміни групи B, які увиразнюють шкіру, запобігають її пересиханню, допомагають зберегти природний колір волосся і високий рівень енергії. Тому в меню повинні входити: брюссельська капуста, чорна фасоль, горох та інші бобові, насіння соняшника, горіхи, сочевиця, гриби, яйця вільного вигулу, шпинат, спаржа, авокадо, картопля, банані, фісташки, мигдаль, паростки, зелень. Є джерелом всіх вітамінів групи B (В1, В2, В3, В5, В6, В7, В9, В12).
Не можна обійтися без вітаміну С, необхідного для вироблення колагену й еластину, волокна яких роблять шкіру пружною й еластичною. Вітамін С, як сильний антиоксидант, запобігає та усуває запалення та зупиняє старіння шкіри. Він рясніє багатьма фруктами та овочами, у тому числі: ацеролою, ананасом, брюссельською капустою, капустою, ківі, папаєю, солодким перцем (червоним, помаранчевим та жовтим), полуницею.
Не варто забувати й про вітамін D, який регулює антибактеріальні функції шкіри, а знайти його ми можемо, у тому числі у грибах, яйцях чи сардинах.
Пам’ятайте про вітамін Е, який зволожує шкіру, допомагає підтримувати високий рівень глутатіону, який відповідає за гальмування процесів старіння. Вітамін Е міститься в томатах, шпинаті, папая, оливковій олії, насінні соняшнику, персиках, мигдалі, мангольді, авокадо.
Також потрібний вітамін К, без якого утруднено правильне згортання крові. Також усуває темні кола під очима. Він присутній у броколі, мангольді, брюссельській капусті, червоний буряк, білокачанній капусті, цикорії, капусті, цвітній капусті, огірках, петрушці, спаржі, шпинаті та деяких ферментованих овочах.
Здоров’я
Продукти, що сповільняють процес старіння
Глутатіон – це органічна хімічна сполука, яка зменшує старіння і сприяє детоксикації. Регулярно вживаючи часник, авокадо, броколі, буряк, корицю, грейпфрут, артишоки, цвітну капусту, лук-порей, крес-салат, кавун зі шкіркою, спаржу чи шпинат, ми сповільняємо процес старіння шкіри.
Коензим Q10 забезпечує клітини енергією, що активізує їх роботу та оптимальне функціонування. Тому варто спробувати волоський горіх, що містять його, насіння кунжуту, що додається у страви, соуси та салати.
Без омега-3 та альфа липової кислоти не обійтися. Останній нейтралізує вільні радикали в декілька сотень разів швидше, ніж вітаміни С та Е разом узяті, запобігає процесам старіння, відновлює глутатіон, вищезгадані вітаміни С та Е та коэнзим Q10. Це також допоможе зменшити гормональні прориви. Організм засвоїти його зі споживаних броколі, шпинату та пивних дріжджів. Кислоти Омега-3 створюють захисну кулю шкіри, борються із запаленнями, покращують зволоження шкіри та впливають на її молодий вигляд. Вони зменшують себорею. Ми зустрічаємо їх у морських водоростях, льону, іспанській шавлії (чіа), волоських горіхах та рибі, такій як форель та сардині.
Кремній є елементом, який підтримує міцність й еластичність шкіри та бере участь у виробництві колагену та сполучної тканини. Його великі ресурси містяться у бананах, коричневому рисі, червоній капусті, корені лопуха, огірках, вівсі, цибулі-пореї, редисі, селера.
Варто пам’ятати про пробіотики, що регулюють бактеріальну флору, підтримують процеси детоксикації, значно розвантажують шкіру та живлять її. Вони є у всіх соліннях — квашеній капусті, буряках, кімчі, огірках тощо.
Секрети краси криються у здоровій їжі
Засіб від проблем
Проблем зі шкірою можна уникнути або усунути, споживаючи продукти, що містять якнайбільше антиоксидантів з кожної групи. Вживаючи в їжу сливи, чорницю та журавлину, ми отримуємо антоціані, що підвищують еластичність шкіри та захищають ДНК. Ендивій, фенхель і лук сприяють усуненню зморшок. Їхнє утворення інгібується елінговою кислотою з групи фенольних кислот, присутніх у гранатах, малині, полуниці та горіхах пекан. Подібний ефект ми отримаємо, якщо питимемо какао, є перець чилі, лук, часник. Інший флавоноїд, кверцетин, який міститься в цибулі, зеленій квасолі, яблуках, ревені, фенхелі, вишні, черешні та журавлині, знімає алергію. Запалення можна зменшити, вживаючи імбир (протизапальний гліцерин), броколі, цвітну капусту, кольрабі, ріпу, крес-салат (сульфорафан).
Доброчинний вплив трав
Рослин, які щодня використовують на кухні, надзвичайно цінні для здоров’я шкіри. Петрушка очищає дах, а базилік захищає клітини від окислювального стресу, оскільки містить флавоноїди. Кориця опосередковано запобігає утворенню зморшок та прищів, стабілізуючи рівень цукру в крові й запобігаючи сплескам інсуліну, що негативно впливають на красу. Насіння фенхелю захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання, м’ята та кардамон сприяють виведенню токсинів, а чебрець, гвоздика, орегано мають протизапальні й антиоксидантні властивості.