Лімончелло в домашніх умовах – рецепт перевірений та рекомендований, а сама лимонна настойка ідеально цитрусова та солодка одночасно. Варто додати, що домашнє лімончелло готується швидко, адже це йде всього 4 дні.
– Ідеальний рецепт лімончелло
– швидко та легко приготувати
– Ви можете робити цілий рік
- Час приготування: 30 хвилин
- Час очікування настоянки: 4 дні
- Кількість порцій: 1800 мл настоянки
- Калорійність: 100 г у 50 мл
- Дієта: безглютенова, веганська, вегетаріанська
Складові:
- 8-10 великих лимонів
- 1 склянка води
- 1 повна склянка цукру – 250 г
- 500 мл 95% спирту
- 1 склянка гарної горілки – 250 мл
Лімончелло
Лимонна настойка, або домашній лімончелло, з’явилася нещодавно. Це дуже хороший алкогольний напій для різних вечірок та особливих випадків. Лимонна горілка найсмачніше в охолодженому вигляді. Відразу зазначу, що моя лимонна настоянка не дуже солодка. Я рекомендую вам зробити її за рецептом і вирішити наприкінці, чи потрібно додавати більше цукрового сиропу. Ви можете легко додати його після фільтрації готової пляшкової настойки.
Вам знадобиться вісім великих та соковитих лимонів. Лимони вимийте, ретельно почистьте і ошпарте окропом.
Очистить три лимони від шкірки. Я рекомендую використовувати овочечистку, щоб очистити лише тонку шкірку – без білого гіркого шару. Помістіть лимонну цедру в банку і залийте її однією склянкою 40% горілки. Банку закрити та поставити на підвіконня на дві доби. Струшувати банку можна кілька разів на день.
Шкірку не потрібно повністю вмочувати в спирті, але можна нарізати на дрібніші шматочки. Тоді спирт покриє цедру лимона та аромат вивільниться швидше. Я так ніколи не роблю, але шкірки теж можна дуже дрібно нарізати чи навіть натерти на тертці.
Вичавити весь сік з усіх лимонів. Найкраще для цього використовувати соковитискач для цитрусових. Я отримав майже 800 мл соку, тому що в мене були супер соковиті й великі лимони. Якщо ви отримаєте менше соку, не турбуйтеся. Ви можете вичавити сік ще з двох лимонів або залишити стільки, скільки хочете.
Налийте в каструлю склянку води. Також всипати склянку простого або очеретяного цукру і довести його до кипіння. Кип’ятити цукрову воду лише до повного розчинення цукру. Коли цукровий сироп охолоне, влийте його в посуд із лимонним соком.
Спирт влити в сік та сироп – 500 мл. Я використав 95% спирту. Змішайте все. Банку закрити й поставити на підвіконня поруч із банкою зі шкірками, залитою горілкою (теж на дві доби).
Рецепет
Через два дні ароматну горілку із банки зі шкірками перелити в банку із соком, сиропом. Я більше не переробляю шкіру. Тримайте банку з лимонною настоянкою на підвіконні ще дві доби. Після цього лімончелло готове до розливу в пляшки й дозрівання.
Протягом усіх процесів я не видаляв фрагменти лимона зі банок, але перед тим, як розлити лимон по пляшках, рекомендую хоча б процідити через щільне ситечко, щоб позбавитися найбільших шматочків фруктів.
Після правильної та ретельної фільтрації ваша лімончелло буде абсолютно прозорою. Ви можете розлити її по менших пляшках або баночках. Лимонну настойку слід зберігати, наприклад, в кухонній шафі або в прохолодному і темному підвалі не менше двох тижнів, перш ніж досягне свого ідеального смаку. У результаті у мене вийшло близько 1800 мл домашнього лімончелло.
Насамкінець хотілося б додати, що варто перевірити смак настоянки перед тим, як віднести її в ящик для зберігання. Якщо ви віддаєте перевагу більш солодким настоянкам, просто додайте в них кілька столових ложок світлого меду або трохи густого цукрового сиропу.