Інтер’єр мансарди – мансарди, особливо в дерев’яних будинках, мають великий потенціал і унікальну атмосферу. Як ними керувати? Бажано відповідно до мрій, потреб родини та принципів ергономіки.
Облаштувати мансарду лише на перший погляд, просто. Складність полягає насамперед у нахилі даху, який часто йде низько над підлогою. Якщо на мансарді є ще й незвичайні вікна, потрібно дуже ретельно спланувати внутрішнє облаштування. Укоси ускладнюють пересування по горищу. Досить дотримуватися кількох правил ергономіки, щоб підлога в будинку була і кліматичною, і зручною.
Інтер’єр мансарди
Усі предмети спорядження, які часто використовуються, повинні бути розміщені так, щоб ви могли стояти поруч із ними. Зокрема, це стосується умивальника, сидіння унітаза, письмового столу, ліжка. Мінімальна висота перед цими приладами – 190 см від підлоги до стелі, але якщо домочадці високого зросту – і більше. Завдяки цьому ви можете вільно ними користуватися, не вдаряючись головою по діагоналі.
Велике значення має кут нахилу даху. Чим він більший, тим ближче обладнання можна розташувати до ліктьової стінки. Під низькими укосами найкраще розпланувати, наприклад, шафи для рідко використовуваних речей або клумби. Це зведе необхідність нахилятися до мінімуму – тільки час від часу. Ви також можете розмістити пральну машину під низьким нахилом, але ви повинні підтримувати висоту 190 см перед пральною машиною.
Більшість людей, вибираючи дизайн будинку, звертають увагу тільки на поверхню підлог. У мансардних приміщеннях також важливі укоси. Через них може бути важко використовувати всю поверхню. Внутрішнє оформлення тоді буде менш клопітним, якщо висота колінних стін буде не менше 110 см. Також під двосхилим дахом простіше облаштувати мансарду, адже тоді в наявності як мінімум дві повноцінні стіни. Чим більше укосів, зсувів, виїмок і низьких колін стінок (або їх відсутність), тим складніше проєктувати кімнати на мансарді.
Більше світла
Багато людей бояться мати занадто багато мансардних вікон. Причин багато, в т.ч необхідність закривати їх перед виходом на роботу і дощ, надмірне сонячне світло влітку, утруднений доступ до вікон. Ці труднощі вирішує столярка з дистанційним керуванням. Вікна можна закривати і відкривати, наприклад, за допомогою смартфона. Також можлива автоматична робота. Коли детектори виявляють, наприклад, перші краплі дощу, вікна закриваються самі. Віконниці та жалюзі захищають від надмірного сонячного світла. Є навіть спосіб мати балкон, наприклад, у відреставрованому фермерському будинку. Таку роль можуть виконувати балконні вікна.
При недостатньому природному освітленні інтер’єри слід обробити у світлих тонах. Це дуже простий спосіб їх оптично збільшити. Ще більше ламп. Люстри не завжди добре працюють на горищах. Щоб не вдаритися головою про світильники, краще зупинити свій вибір на плафонах, бра і люверсах, втоплених в скати даху.
Маленькі кімнати з нахилом можуть здаватися тісними. Тому варто пофарбувати їх у яскраві кольори. Особливо білий колір візуально розширює простір. До нього ідеально вписуються, наприклад, дерев’яні меблі.
Дивіться також: Ванна кімната під дахом – як її облаштувати?