Головна сторінка >> Ванна кімната під дахом – як її облаштувати?
Ванна кімната під дахом

Ванна кімната під дахом – як її облаштувати?

Ванна кімната під дахом – облаштування ванної під укосами вимагає дещо іншого підходу, ніж облаштування повнорозмірного інтер’єру. Похила стеля накладає обмеження, яких неможливо уникнути. При облаштуванні такої ванної кімнати слід дотримуватися кількох основних правил. Вони допоможуть зробити інтер’єр комфортним і повністю ергономічним, навіть з опущеною стелею і численними вигинами.

Санвузол на мансарді

Перше, що необхідно зробити при облаштуванні інтер’єру, яким є ванна кімната на мансарді, це точні виміри. Пам’ятайте, що корисна площа ванної кімнати з похилою стелею може відрізнятися від її реальних розмірів. Передбачається, що місця, де висота стелі не перевищує 1,40 м, не повинні включатися в корисну площу, а мінімальна висота стелі, яка дозволить отримати доступ до обладнання та меблів, становить 1,90 м (це так звана межа вільного простору стоячи). Дотримуючись цих правил і знаючи, який простір ми фактично маємо у своєму розпорядженні, ми можемо переходити до планування розташування індивідуального обладнання.

Цікаво  Розкішна ванна кімната для вашого будинку
Ванна кімната під дахом
Ванна кімната під дахом

Ванна під схилом

Почнемо розставлювання обладнання у ванній кімнаті з укосів від ванни. Найкраще буде розташувати його під похилою стелею, але так, щоб можна було вільно стояти біля нього, а також легко входити й виходити з нього після прийняття ванни. Під ухилом найкраще підійде окремо стояча ванна, яка не потребує добудови. Така ванна виглядає дуже ефектно і дає велику свободу розташування – вона не вимагає установки впритул до стіни й може бути встановлена ​​під будь-яким кутом. Якщо ми встановимо його безпосередньо під мансардним вікном, ми можемо бути впевнені, що він справлятиме враження. Також варто використовувати вільний простір, який залишиться за ванною. Це ідеальне місце для декорацій, зручних полиць або рослин у горщиках.

Цікаво  Дизайн інтер'єру вузького коридору
дизайн

Ванна кімната під дахом – душ під схилом

У похилій ванній кімнаті душова кабіна завжди розміщується на найвищому місці. Вона повинна бути мінімум 1,90 м, оптимально понад 2 м. Відмінним рішенням для забезпечення необхідної висоти буде відмова від високого душового піддона і заміна його на лінійний злив. Такий вибір дає нам набагато більше можливостей для розміщення в складному просторі, і водночас оптично збільшує ванну кімнату. Запорукою успіху є хороша теплоізоляція та дотримання відповідних ухилів підлоги, тоді достатньо вибрати правильну кабіну або мінімалістичну гардеробну.

Ванна кімната під дахом
Ванна кімната під дахом

Ванна кімната під дахом – зона раковини та меблі

Зона раковини, як і душова кабіна, розміщується біля найвищої стіни. Важливо, щоб у цьому місці ми могли легко випрямитися з піднятими руками, щоб ніщо не сковувало наших рухів під час повсякденних справ. Над раковиною варто встановити дзеркало, що доходить до стелі, що оптично збільшить простір. Зона раковини також є хорошим місцем для розміщення набору практичних шаф. У ванній кімнаті з ухилами, де набагато складніше знайти достатньо місця для меблів, зупинимося на модульній конструкції.

Цікаво  Інтер'єр прихожої і коридору
дизайн

Модульні меблі дають набагато більше можливостей розставлювання, ніж стандартні колекції меблів. Їх можна вільно комбінувати, завдяки чому ми можемо розташувати їх так, щоб найкраще відповідати формі стіни та вимогам кімнати з укосами. Варіантів справді багато – ми можемо додати довшу стільницю до меншої тумби під умивальником і заховати під нею тумбу з вбудованим кошиком для білизни. Вузькі та високі шафи також можна встановити під загальну стільницю, отримуючи практичний комод. Також ми можемо повісити їх окремо або скомбінувати на різній висоті – це дозволить розташувати містку шафу навіть під похилою стелею.

Ванна кімната під дахом
Ванна кімната під дахом

Дивіться також: Блакитна ванна кімната – ідеї дизайну інтер’єру

Прокрутити вгору