Головна сторінка >> Дизайн вітальні у квартирі – цікаві поради
Дизайн вітальні у квартирі

Дизайн вітальні у квартирі – цікаві поради

Дизайн вітальні у квартирі – вітальня, безсумнівно, є вітриною інтер’єру, тому її дизайн повинен бути послідовним і продуманим. Дивіться ідеї облаштування вітальні!

У кожному будинку ключовим місцем є вітальня, вона є своєрідною вітриною квартири. Натхнення для пристрою теоретично має бути знайдено швидко, але все одно вибір правильного стилю може викликати проблеми. Не дивно – ця кімната є центром сімейного життя і повинна бути адаптована до потреб мешканців. Цікаве облаштування вітальні неодмінно зробить проведення часу в ній приємнішим і позитивно здивує всю родину. На жаль, оформлення інтер’єру – непростий процес, особливо якщо розміри будинку чи квартири не влаштовують. Якщо у нас маленька вітальня, дуже легко допустити неточності або навіть змішати різні стилі. В результаті замість феноменального інтер’єру ми отримаємо приголомшливу мішанину.

Ідеї ​​та поради щодо облаштування простору можна знайти багато де, але як адаптувати їх до своїх можливостей?

Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Дизайн інтер’єру – де шукати допомоги?

Існує два основних способи оформлення інтер’єру: залучення фірми, яка спеціалізується на цьому виді завдань, і монтаж самостійно. Звертаючись за допомогою до професіонала, ми повинні бути готові до чималих витрат, але, своєю чергою, ми впевнені, що облаштування вітальні та інших кімнат, наприклад, ванної кімнати, буде виконано відповідно до обраного нами стилю. Буде потрібно як консультація, так і дизайн, який часто включає дорогі предмети вітальні.

Однак нам не потрібно шукати натхнення самостійно, що економить час. Іноді варто зважитися на це – особливо при облаштуванні маленької вітальні. Самостійно оформити це складно, але ми не несемо додаткових витрат (хіба що беремо кредит на ремонт). На допомогу приходять каталоги меблевих компаній або сайти, присвячені декораціям, які можна розмістити в салонах. Натхнень багато, але ми часто робимо досить суттєву помилку. Керуючись ціною або наявністю певного елемента, ми його змінюємо. Модифікація може зробити всю концепцію непослідовною.

фото

Облаштування вітальні – на що звернути увагу?

Приступаючи до самостійного облаштування інтер’єру, необхідно в першу чергу звернути увагу на кілька важливих особливостей приміщення:

  • Розмір і висота облаштованої вітальні,
  • розташування електричних або нагрівальних елементів – розеток і радіаторів – особливо важливо при облаштуванні невеликих житлових кімнат,
  • розташування вікон в кімнаті,
  • бічні вікна
  • поверх.

Як ви бачите, джерело натхнення потрібно вибирати на основі того, як було побудовано весь об’єкт. Без урахування цих елементів неможливо розпочинати облаштування будь-якого інтер’єру. Найкращим прикладом може бути покупка ефектної стінки, яка закриє радіатор або обмежить доступ денного світла. Це також стосується, здавалося б, менш важливих елементів, наприклад, штор.

У певних стилях облаштування, наприклад, скандинавському або сучасному, необхідно не прикрашати вікна або використовувати прозорі штори, які збільшать кількість сонячного світла в кімнату. Для тих, хто живе на першому поверсі на вулиці, таке облаштування інтер’єру може бути дуже проблематичним через цікавих перехожих.

Дизайн вітальні у квартирі

Якщо ви шукаєте натхнення для облаштування маленької вітальні, варто врахувати:

  • Квартири друзів, які теж облаштували невелику вітальню,
  • каталоги меблевих магазинів,
  • блоги про дизайн інтер’єру
  • спеціальні статті в паперовій та електронній пресі.

Ознайомтеся з визначальними факторами обраного стилю облаштування вітальні. Це особливо важливо при облаштуванні невеликого інтер’єру, а також коли ви хочете здати або продати квартиру. Не кожен орендар чи покупець буде в захваті від неякісно складеної домовленості, що може вплинути на швидкість продажу чи оренди.

Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Вітальня з кухнею або вітальня з їдальнею?

Останньою модою стало облаштування вітальні з кухнею або їдальнею. Професійно таке планування називається кухнею, відкритою у вітальню. Це найбільш часто використовуваний шаблон в сучасному будівництві – особливо у випадку невеликих квартир. Забудовник відразу створює одну кімнату: вітальню з кухнею. Розділити їх практично неможливо через обмежений простір.

Однак цей маневр можна виконати в старій квартирі в багатоповерховому або багатоквартирному будинку, наприклад, якщо ми отримали її у спадок або подарунок. Досить прибрати стіну, що розділяє вітальню і кухню, щоб отримати більше простору.

Переваги вітальні з кухнею

Об’єднання вітальні з кухонним куточком дозволяє трохи краще розпланувати простір. Тоді у нас буде набагато більше місця для організації. Нагадаємо, що повністю відокремити вітальню від кухні можна лише вставивши перегородку – і це також займає простір. Часто тоді кухня позбавлена ​​денного світла. Ми також можемо використовувати такі рішення, як острів або скляна напівстінка. Пам’ятайте, що вони також займають багато місця в кімнаті. Скляні стіни можуть виявитися недоречними, якщо у квартирі є діти або домашні тварини. Острів, своєю чергою, значно зменшить ширину шляхів сполучення.

Основними завданнями дизайну інтер’єру, в якому вітальня і кухня об’єднуються в одне ціле, є:

  • Збільшення простору у вітальні за допомогою прибудови,
  • можливість готувати та проводити час разом з сім’єю,
  • можливість приймання гостей у вітальні з кухнею та надання їм прохолодних напоїв, не відходячи від них,
  • отримання кращого контролю над дітьми у вітальні з мінікухнею,
  • мінімізація обладнання у квартирі.

Правильно облаштувавши вітальню з кухнею, ми можемо ще більше підкреслити ці переваги за допомогою цікавих декоративних елементів. Це може бути ефектне освітлення або декоративний карниз. На жаль, ми повинні усвідомлювати, що обидва інтер’єри складають одне ціле. Ми не можемо дозволити собі дві різні домовленості.

фото

Дизайн вітальні у квартирі – вітальня з прибудовою

На жаль, дизайн вітальні з кухнею також має масу недоліків, в основному функціональних. До них належать:

  • Поширення не завжди приємних запахів,
  • необхідність підтримувати постійний порядок в кухонній зоні – брудний посуд не сприяє розслабленню,
  • поширення шуму від кухонного обладнання та «суєти» під час приготування їжі,
  • діти й домашні тварини мають постійний доступ до кухні.

При облаштуванні вітальні з кухонним куточком потрібно постаратися усунути перераховані вище незручності. Необхідно придбати:

  • ефективна витяжка,
  • посудомийні машини,
  • місткі кухонні шафи,
  • елементи кріплення ящиків, шаф або плити.
Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

А може, вітальня з їдальнею?

Свого роду компромісом виглядає облаштування вітальні з їдальнею. Фактично більшість мінусів відкритої кухні-вітальні зникають, оскільки фізично кухня все одно залишається окремою кімнатою. Однак переваги, отримані за допомогою цього рішення, зовсім інші. Нам не потрібно їсти сім’єю в кімнаті, де ми готували. Під час вживання їжі ми можемо дивитися телевізор. Приймаємо гостей у спеціально відведеному місці.

З цієї причини до вітальні з їдальнею варто ставитися не як до компромісу, а як до зовсім іншого рішення, яке надає нам різні функціональні можливості. Однак, щоб мати можливість дозволити собі таке розташування, основна кімната повинна мати значні розміри. Зверніть увагу, що крім стандартного обладнання, вітальня з їдальнею повинна включати:

  • обідній стіл,
  • кілька стільців,
  • додаткове освітлення.
фото

Кухонний куточок або вітальня – що планувати в першу чергу?

При створенні дизайну інтер’єру постає питання, починати спочатку облаштовувати вітальню або кухню. Немає однієї простої відповіді. Вітальня з кухнею вимагає єдиної концепції, тому найпростіше використовувати готові комплекти меблів і техніки для такого приміщення. Однак, якщо ми хочемо самостійно оформити інтер’єр, звичайно, краще спочатку вибрати аксесуари для меншої зони. Зазвичай це буде додаток, але не завжди.

У разі покупки меблів та інших елементів на замовлення, оптимально буде почати з облаштування вітальні. Те ж саме стосується вітальні з їдальнею – почнемо з зони відпочинку. Вирішуючи виготовити обладнання індивідуально під наш інтер’єр, ми маємо повну свободу у виборі характеру, розміру чи форми. На кухні або в їдальні у нас набагато менше меблів, ніж у вітальні. Набагато простіше і дешевше виготовити підібрані з магазину кухонні шафи для дивана, пуфи, шафи й полиці. Вартість виготовлення лише одного модульного дивана може бути дуже високою.

Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Як облаштувати вітальню в багатоквартирному будинку? Найпопулярніші стилі, прикраси та меблі для вітальні

Як оформити вітальню в багатоквартирному будинку, щоб вона була елегантною й ефектною, попри невеликі розміри? Найпростіші рішення іноді бувають найкращими, тому варто подумати про сучасний стиль. Сучасна вітальня в блоці позбавлена ​​будь-яких нефункціональних доповнень і прикрас. Ми можемо дозволити собі облаштувати вітальню з каміном, але це буде тільки електрична модель з технічних і юридичних причин. Для цього відмінно підійде невеликий куточок для читання, який додасть всій квартирі дивовижний шарм і відчуття затишку.

Дизайн вітальні у квартирі – сучасна вітальня

У сучасній вітальні переважають натуральні матеріали в модерністському виконанні, такі як:

  • Скло,
  • метал,
  • деревина,
  • бетон,
  • епоксидна смола.

Маленька вітальня в багатоквартирному будинку буде здаватися більшою, якщо залишити в ній більше вільного простору. Форми, використовувані для оформлення інтер’єру, повинні бути простими й нехитрими. Яскраві кольори й велика кількість дзеркал відмінно підійдуть як до цієї стилізації, так і до невеликих інтер’єрів. У кімнаті не може бути нічого, що не має призначення. Тому прибираємо всі предмети, які тільки стоять і на них осідає пил. Хорошою ідеєю буде використання облаштування вітальні з електрокаміном. Однак подбаймо про те, щоб його корпус був простим і мінімалістичним. Такий сучасний пристрій буде мати чудовий вигляд в сучасній вітальні.

фото

Вітальня в скандинавському стилі, або натхнення з півночі

Вітальня в скандинавському стилі заснована на простому і дешевому обладнанні. Це дуже важливо:

  • Яскраві кольори,
  • мінімалістичний (хоча і не спартанський) декор,
  • обмежена кількість обладнання,
  • велика кількість природного світла.

Велике значення приділяється комфорту проживання і практичності, що також властиво сучасній вітальні. В інтер’єрах з’являються декоративні елементи; їх небагато, але вони розташовані в стратегічних місцях, додаючи приміщенню затишку і тепла. Цікавим рішенням видається облаштування вітальні з каміном і телевізором у вигляді острова. Однак це пропозиція для великої вітальні в скандинавському стилі.

Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Вітальня в стилі гламур – пишність на кожному кроці

Облаштовуючи вітальню в стилі гламур, станемо в повну опозицію до декору сучасної вітальні. У цих інтер’єрах ми знайдемо:

  • Стильні меблі,
  • яскраві кольори,
  • багато світла.

На жаль, через велику кількість прикрас і декорацій гламурна вітальня повинна мати трохи більше простору, який, безсумнівно, буде візуально зменшено аксесуарами. Цей стиль став синонімом розкоші та гламуру. Найпопулярнішими відтінками є рожевий і фіолетовий, а також червоний, яскраво-жовтий, золотий або чорний. Оформляючи вітальню в стилі гламур, варто трохи пом’якшити кольори й поєднувати їх з більш спокійними відтінками.

Пам’ятаймо, що ця кімната використовується для відпочинку, і занадто яскраві кольори завадять нам це зробити.

  • Кристали й золоті прикраси, які обов’язково повинні бути присутніми в гламурній вітальні,
  • пухові подушки на диванах і канапках,
  • декоративні рамки для картин,
  • багато прикрашені торшери,
  • свічки, ароматичні палички та інше.

У цьому стилі можна цікаво оформити вітальню з каміном і телевізором. Ці елементи також повинні свідчити про пишність інтер’єру в елегантному стилі, тому не пошкодуємо прикрас на корпусі каміна або тумбі під телевізор.

Дизайн вітальні у квартирі – основні поради

В першу чергу варто підібрати стиль облаштування вітальні в багатоквартирному будинку, який не потребує багатьох аксесуарів і прикрас. Чим більше їх буде, тим менше і захаращено буде здаватися приміщення. За цим типом визначника виділяють такі стилі:

  • Промисловий,
  • мінімалістичний,
  • скандинавський,
  • сучасний.

Крім того, важливо, щоб кольори нашої вітальні в блоці були витримані у світлих відтінках; вони оптично збільшують інтер’єр. Давайте також подбаємо про те, щоб було багато дзеркал і світильників з різним типом освітлення.

Відмовимося від темних аранжувань – класичних, постмодерних чи кабінетних. Цікаво можуть виглядати й великі фотошпалери, поклеєні на найбільшу стіну у вітальні. Мотиви, які повинні бути на ньому, це ті, що зображують відкритий космос. Це може бути:

  • Океан чи море,
  • відкритий луг,
  • небо з хмарами й світить сонце,
  • вид з хмарочоса у великому місті.

Якщо правильно підібрати аксесуари, такі шпалери можна зустріти навіть у сучасній вітальні багатоквартирного будинку.

фото
Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Маленька вітальня в багатоквартирному будинку – визначимося з потребами

Облаштовуючи маленьку вітальню в багатоквартирному будинку, не забуваймо точно визначити свої потреби. Якщо ми живемо одні, стіл на дванадцять персон не знадобиться. Скористаймось рішеннями, які дозволять нам зберігати повсякденні речі в схованці. Купимо диван з контейнером для постільної білизни, пуфи з речами або містку кутову шафу. Намагайтеся використовувати якомога більше місця в кутах кімнати. Таким критеріям відповідає сучасна вітальня в багатоквартирному будинку, де все обладнання виконує свою особливу функцію.

Якщо у нас є діти, то варто виділити для них маленький куточок у вітальні. Для підтримки порядку в дитячій ігровій зоні підійде невеликий ящик для іграшок (особливо моделі з сидінням), який забезпечить додаткове місце для сидіння. Через пандемію віддалена робота стала надзвичайно поширеною. Якщо ви також працюєте вдома, то вітальня – це, мабуть, ваш кабінет, тому варто розташувати в ній невеликий письмовий стіл – найкраще розмістити його під вікном, яке забезпечить доступ сонячного світла.

фото

Як обставити вітальню в багатоквартирному будинку? – меблі та аксесуари

Для невеликих віталень в багатоквартирному будинку потрібно купувати низькі меблі, які залишать багато місця під стелею. Це зробить кімнати вищими. Також непогано вибрати меблі з вузькими ніжками – вони додадуть інтер’єру легкості. Відмовимося від орнаментів і прикрас на користь лакованого або навіть скляного фасаду. Вибираючи канапку або диван для вітальні в багатоквартирному будинку, краще вибрати трохи дорожчий, але більш функціональний модульний предмет меблів або кутовий диван. Це дасть нам більше можливостей і дозволить відмовитися від незграбних крісел. Для цього варто вибрати не класичний, а маленький журнальний столик. У випадку з килимом краще вибрати гладку модель світлого відтінку, без зайвих прикрас – незалежно від стилю інтер’єру.

Якщо ми хочемо вирощувати рослини, ми повинні враховувати, що у нас невелика площа. Зайві квіти перевантажать інтер’єр і зроблять його меншим. Цікавим рішенням може стати вибір горщиків, підвісних до стелі, для вітальні в багатоквартирному будинку. Один або два біля кутів кімнати підійдуть ідеально, і вони не будуть займати нам місце для проживання. Такі рішення часто можна зустріти в сучасних салонах багатоповерхівок.

Дизайн вітальні у квартирі – вітальня на мансарді

Якщо у нас велика площа, як це зазвичай буває в односімейному будинку, у нас не виникає особливих проблем з плануванням внутрішнього дизайну. Форма вітальні також не повинна обмежувати нас. На жаль, багато хто з нас живе в маленьких квартирах і може тільки мріяти про простору вітальню. Якщо ми хочемо мати функціональну, затишну вітальню, нам часто доводиться пристосовувати для цієї мети незвичайні кімнати, наприклад, мансарду.

Мансарда асоціюється з похилими стелями, які ускладнюють облаштування вітальні. Звичайно, ми повинні бути обережними з меблями та їх висотою. Пам’ятайте, що стіл зі стільцями повинен розташовуватися біля найвищих стін, навпроти схилу даху, щоб користуватися ним було максимально комфортно. Уздовж нижніх стінок можна розташувати невисокі комоди, але – в разі невеликого кута нахилу стелі – доступ до них може бути ускладнений.

Зону відпочинку у вітальні на мансарді у вигляді диванів і кушеток варто розмістити прямо під мансардними вікнами. Протягом дня ми забезпечимо собі велику кількість природного освітлення. Цікавим рішенням при облаштуванні житлових кімнат на мансарді є кріплення дзеркал на укосах, завдяки чому кімната буде здаватися більше.

Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Облаштування вітальні з каміном і телевізором

Деякі вважають, що камін у вітальні підходить тільки для класичного стилю або гламурної вітальні, що не так. Облаштування інтер’єру з каміном також можна вдало зробити в сучасній вітальні або в кімнаті в скандинавському стилі. На ринку ви знайдете безліч моделей камінів з відкритою або закритою топкою – дуже популярні в сучасних вітальнях. Корпус може бути металевим, скляним або кам’яним. Варто придбати модель зі склом з ефектом піролізу, яке полегшує його очищення.

Багато суперечок, здається, викликає поєднання традиційності та сучасності, яке має місце при облаштуванні кімнати з каміном і телевізором або іншим обладнанням прямо з 21 століття. Однак досить підібрати такі меблі, які будуть вміло приховувати електроніку. З іншого боку, з самого моменту входу вам повинно бути добре в ньому, навіть якщо його декор трохи відрізняється від загальноприйнятих стандартів.

Є багато способів облаштувати вітальню. На жаль, не завжди є можливість застосувати кожну з них. Особливо обережними потрібно бути в маленьких інтер’єрах – в такій вітальні можна легко переборщити. Занадто велика кількість аксесуарів зробить кімнату візуально захаращеною і занедбаною. Будь-які модифікації прийнятого рішення повинні бути ретельно розглянуті.

У складних випадках не завадить звернутися до професійного декоратора інтер’єру – особливо якщо ви самостійно готуєте проєкт облаштування вітальні.

Облаштування цієї кімнати не завжди повинно бути пов’язане з великими витратами. Іноді достатньо озирнутися, наприклад, на блошині ринки. Однак, як правило, варто дотримуватися принципу менше – це краще. Це дасть нашим кишеням перепочинок і, безсумнівно, знизить ризик отримати кашу. Тому, якщо ми вирішили облаштувати вітальню з каміном, відмовмося від кількох декоративних елементів і нехай пристрій стане центром кімнати, який привертає увагу.

фото

Дизайн вітальні у квартирі

Найбільш поширені стилі оформлення вітальні, описані вище, а саме:

  • Сучасний,
  • скандинавський,
  • гламур,
  • класичний.

Кожен з них має дещо відмінні характеристики. Перш ніж визначитися з тим чи іншим стилем, звернемо увагу на те, чи дозволяють розміри вітальні та розташування електричних і опалювальних мереж сповна використати його переваги. Іноді, щоб зробити її функціональною і зручною, доводиться поступитися особливостями інтер’єру. Наші потреби та вимоги також важливі. Перш ніж розпочинати монтаж обладнання, варто скласти список наших вимог разом із плюсами та мінусами кожного стилю інтер’єру.

Дизайн вітальні у квартирі
Дизайн вітальні у квартирі

Маленька вітальня в багатоквартирному будинку – розмір і можливості

У невеликих студіях, як правило, робляться тільки вітальні з мінікухнею, що дозволяє збільшити інтер’єр. Пам’ятайте, що якщо таке рішення застосовано в нашому будинку, обидві ці зони повинні бути оформлені в одному стилі. Ми не можемо вітальню зробити в класичному стилі, а кухонну – в сучасному. Ми повинні розглядати все як єдиний інтер’єр. Навіть якщо розміри нашої квартири дозволяють відокремити ці кімнати, варто продумати облаштування вітальні з відкритою кухнею, об’єднавши обідню і зону відпочинку.

Таке рішення має багато переваг, в тому числі в плані облаштування. Нам потрібно менше обладнання та меблів, і навіть любителі кулінарії зможуть брати активну участь у сімейному житті. Об’єднання вітальні з кухнею – не єдине рішення в маленьких інтер’єрах. Щоб насолоджуватися комфортом і функціональністю, ми повинні зосередитися на:

  • Велика кількість природного світла,
  • яскраві кольори вітальні,
  • використання дзеркал і сітловідбивальних ламінатів,
  • невелика кількість добавок.

На жаль, це обмежує рішення, які ми можемо використовувати. Ще важче у житлових кімнатах на горищі, де доводиться мати справу з укосами. Якщо ми любителі простоти, мінімалізму та яскравих кольорів, а у нас маленька вітальня в багатоквартирному будинку – виберемо сучасний або скандинавський стиль. Люди, які люблять гламур і інтенсивні відтінки, можуть зробити ставку на гламур – якщо це дозволяє простір кімнати. Класичний стиль
більш стриманий, але в ньому набагато більше прибирання або видалення пилу з декоративних елементів вітальні.

Дизайн вітальні у квартирі

У каталогах і в Інтернеті є досить багато ідей – ми легко можемо знайти натхнення та правильний стиль – до тих пір, поки ми робимо деякі поступки, але лише до тих пір, поки нам буде добре у нашій вітальні. Слід також пам’ятати, що кожен інтер’єр різний, і розмір вітальні в будинку зазвичай дає більше можливостей.

Дивіться також: Ідеї інтер’єру маленької спальні

Прокрутка до верху