Головна сторінка >> Вишнева настоянка в домашніх умовах!
Вишнева настоянка

Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Вишнева настоянка – дуже традиційний вишневий лікер, найпопулярніший домашній лікер у Польщі. Рецепт цього вишневого лікеру взято із книги 1937 року. Це підтверджено і дуже добре. Я рекомендую вам спробувати.

– 2 способи приготування вишневої горілки

– всього 4 найважливіші інгредієнти

– докладний опис приготування настойки

  • Мінімальний час приготування: 14 днів
  • Кількість порцій: 2000 мл плодів вишні
  • Калорійність: 26 в 10 мл

Складові:

  • 1,5 кг вишні без кісточок
  • 500 мл 95% спирту-ректифікату
  • 1000 мл горілки 40 чи 45%
  • 400 грамів цукру

Вишнева настоянка в домашніх умовах

Заздалегідь хочу наголосити, що з даних інгредієнтів можна зробити вишневу настоянку двома способами. В цьому випадку процес мацерації набагато коротший, ніж у разі настоянки вишні без кісточок. Рецепт вишневої горілки з вишнею без кісточок описаний у книзі «Практична домашня кухня» 1937 року. Спираючись на рекомендації цієї книги, я роблю вишневий лікер з кісточками.

Вишнева настоянка 1
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Настоянка з вишні без кісточки зберігається набагато довше. Процес мацерації у спирті триває щонайменше місяць. Другий етап підготовки також займає від чотирьох днів до трьох тижнів. Вишневий лікер більше не має післясмаку мигдалю, але завдяки більш тривалому процесу мацерації можна досягти більш насиченого смаку вишневого лікеру.

Якщо ви боїтеся додавати в настоянку кісточки й вас хвилює мигдальний присмак настоянки, рекомендую додати готову настоянку на першому етапі витяжки кілька листків вишневого дерева.

Який би рецепт ви не вибрали, в обох випадках ви використовуєте ті самі інгредієнти в однакових пропорціях.

рецепт 2
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Настоянка вишні без кісточок

Найкраще для вишневої горілки підійдуть кислі та дрібні вишні, але, звичайно, з кожної здорової та стиглої вишні вийде смачна настойка. Однак, якщо у вас є доступ до вишні, які ростуть на старих вишневих дерев, вони будуть ідеальними. Видаліть черешки вишні та промийте їх під проточною холодною водою.

Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Перекладіть 1,5 кг очищеної вишні у велику та чисту банку. В банку з вишнями влийте 500 мл горілки, а потім у банку з вишнями влийте 500 мл спирту. Струсіть банку з вишнею та алкоголем і закрийте її. Поставте банку у темне, але тепле місце у вашому будинку.

рецепт 4
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Вишні без кісточок слід вимочувати у спирті до 2 тижнів. Щодня розгойдуйте банку і на мить відгвинчуйте її, а потім знову закрийте банку через кілька секунд. На фото нижче моя вишнева настоянка після 10 днів мацерації. Вишні стали набагато світлішими, а спирт став вишнево-червоним.

Вишнева настоянка 5
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Після десяти (максимум 14) днів мацерації перелийте чисту настоянку у банку меншого розміру. Закрутіть банку і відкладіть поруч із банкою лише з вишнями. У велику банку з вишнями влити 500 мл горілки, що залишилися. Також додайте 400 г цукру.

рецепт 6
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Рецепт

Можна все перемішати або просто потрясти банку. Закрутіть та відставте її у темне, але тепле місце у вашому будинку. Процес розчинення цукру займе щонайменше чотири дні. Щодня обережно струшуйте банку та відкривайте її на деякий час, як і раніше. Другий етап триває щонайменше чотири дні.

Для цього рецепту, рекомендується, щоб обидві стадії мацерації вишні з кісточками тривали 14 днів. Однак перший етап мацерації я закінчую за 10 днів. Другий за чотири дні. Сік та фрукти процідити через ситечко в банку із попередньо залитим вишневим лікером. Банку з настоянкою залишаю на кілька днів у теплому, але темному місці, а потім фільтрую настоянку від шматочків фруктів та інших домішок. Вишнева настоянка має невеликий осад.

Після правильної та ретельної фільтрації ваша вишнева горілка буде абсолютно прозорою. Ви можете розлити її по менших пляшках або баночках. Вишневу настоянку потрібно зберігати, наприклад, у кухонній шафі або погребі щонайменше місяць (хоча я рекомендую почекати два місяці). У результаті я отримав 2000 мл вишневої настоянки.

Вишнева настоянка 7
Вишнева настоянка в домашніх умовах!
рецепт 8
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Що робити з вишнями після розливу вишневої наливки по пляшках?

Вишні з настоянки з кісточками викидаю на смітник. Однак, якщо я готую вишневу горілку з вишнями без кісточок, я кладу їх у банку меншого розміру та використовую для інших рецептів.

Вишні із настоянки можна знову залити спиртом. Це може бути горілка чи сухе червоне, чи напівсухе вино. Через 10 днів ви отримаєте цікаве вино з ароматом вишні чи ароматну горілку.

Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Вишні також можна посипати цукром та зберігати в холодильнику. Такі плоди можна їсти як алкогольну закуску, додавати в глінтвейн або келих з настоянкою. Такі вишні, зняті з цукру, можна заморозити, а потім нанизати на шпажку і відразу вмочити в розтоплений шоколад. Шоколад одразу застигає на вишнях. Ви отримаєте потім п’яні вишеньки у шоколаді.

Такі вишеньки також можна додавати до шоколадних десертів у чашках або тістечках.

Вишнева настоянка, 9
Вишнева настоянка в домашніх умовах!

Дивіться також мій рецепт настоянки з ожини.

Смачного!

Прокрутка до верху