Дизайн інтер’єру вузького коридору. Передпокій – це перше місце, куди ми потрапляємо, переступивши поріг квартири. вузький передпокій є найпроблемнішим приміщенням – невелика площа не полегшує створення зручного та естетичного облаштування. Однак варто подбати про те, щоб у вузькому передпокої був такий декор, який на 100% виправдає наші очікування.
Як оптично розширити вузький коридор?
Який колір для вузького коридору? Колірна гамма дуже важлива – від неї залежить, який ефект ми отримаємо. Неправильно підібраний відтінок фарби додатково зменшить вузький хол в блоці й зробить простір занадто темним і грізним. Універсальним рішенням є бежеві, кремові й пісочні відтінки, а також світло-сірий. Гладкі стіни, пофарбовані у світлий колір, здатні оптично збільшити вузький хол. Подібним чином буде працювати велике дзеркало – ми можемо використовувати фасади з розсувними дверцятами або повісити велике простирадло.
Як підтримувати чистоту?
Варто відзначити, що хол – це приміщення, яке піддається інтенсивному використанню. Підлога в передпокої піддається бруду і подряпинам – пісок, нанесений на підошву, може пошкодити й подряпати поліровані поверхні. Уникайте глянсової плитки – мокра поверхня створить ризик посковзнутися. Плитка для передпокою повинна бути матовою та стійкою до стирання.
Якщо у нас є діти чи собака, варто захистити не лише підлогу, а й стіни. Переконайтеся, що вибрана фарба стійка до плям, а плитку або шпалери світлого кольору можна мити та легко підтримувати в чистоті. Гладкі поверхні найлегше підтримувати в чистоті. Ми також можемо використовувати керамічну плитку на стіні.
Це одне з кращих рішень, яке можна використовувати навіть в дуже вузькому коридорі. Виготовлена на замовлення конструкція до стелі створить місце для зберігання одягу та взуття. Шафа з розсувними лакованими фасадами яскравих кольорів чудово підкреслить сучасний вузький передпокій. Якщо у нас немає місця, ми можемо поставити настінну вішалку і вузьку лавку або тумбу для взуття, яка замінить традиційну шафу.
Дизайн інтер’єру вузького коридору
Передпокій має бути не тільки практичним, але й естетичним і відповідати решті інтер’єру квартири. Єдина естетика дозволить навіть невеликій площі здаватися більше.
Сучасний стиль
Сучасний стиль акцентує на простих і функціональних рішеннях, ідеально виділяючи передпокої в блоці. Тут підійдуть шафи-купе з дзеркальними фасадами та вбудованими елементами, зробленими на замовлення. Скриня з сидінням може стати додатковим місцем для взуття або сезонних аксесуарів – шарфів, шапок і т.д.
Сучасний стиль не має жорстких колірних рамок, але для вузького передпокою краще вибрати світлі стіни, меблі в схожих тонах або світле дерево. Варто звернути увагу на такі матеріали, як бетон або плитка, що імітує бетон, сучасні фотошпалери. В якості освітлення підійдуть світлодіодні стрічки – на стелі або на меблях.
Дизайн інтер’єру вузького коридору – класичний стиль
Елегантний і з вишуканими деталями класичний стиль любить теплі кольори – бежевий і світло-коричневий. Розташування класичного холу має бути симетричним і зберігати пропорції кімнати. Стане в пригоді ліпнина або декоративна ліпнина. Золоті ручки додадуть фасадам будівлі класичний характер. Зупинимося на економних аксесуарах, щоб вони не завантажували маленький передпокій.
Передпокій в стилі гламур
Розкішно може виглядати маленький передпокій – тут особливо підійдуть сітловідбивальні поверхні й дзеркала, відтінки срібла або золота. На стінах можна використовувати блискучу плитку, що імітує камінь, яка буде красиво висвітлювати простір.
Дизайн інтер’єру вузького коридору – скандинавський стиль
Коридор можна оформити в скандинавському стилі. Яскраві кольори та малюнок натуральних матеріалів додадуть йому затишку та тепла. В облаштуванні підлоги та стін ми можемо використовувати плитку під дерево, яка є міцною та стійкою до пошкоджень, викликаних щоденним інтенсивним використанням холу.
Найпоширеніші помилки при облаштуванні вузького коридору
Облаштування без плану – Облаштування невеликого коридору є складним, тому варто виміряти наявний простір і намалювати простий план із розмірами на аркуші паперу. Проєкція допоможе визначити, скільки простору ми маємо у своєму розпорядженні і яке з доступних рішень найкраще підійде до пропорцій інтер’єру.
Непродумані рішення – окремо стоячі вішалки, які займають дорогоцінний простір, великі шафи для взуття, якими важко користуватися пізніше, тобто все те, чого ми можемо уникнути завдяки правильному плануванню.
Занадто темний коридор – вхідна зона часто позбавлена природного освітлення. Темні кольори оптично перевантажать інтер’єр, а невдало сплановане освітлення ще більше ускладнить використання залу. У тому місці, де ми готуємося вийти, добре освітлене дзеркало також стане в пригоді.
Дивіться також: Інтер’єр квартири в світлих тонах