Головна сторінка >> Як подбати про свою мотивацію до схуднення?
Як подбати про свою мотивацію до схуднення?

Як подбати про свою мотивацію до схуднення?

Як подбати про свою мотивацію до схуднення? Правильна мотивація до схуднення дозволяє почати процес схуднення. Однак успіх гарантує, що ми збережемо волю до змін у довгостроковій перспективі. Як вистояти в процесі й досягти мети схуднути?

Мотивація – що це?

Ми часто чуємо про мотивацію схуднути, змінити спосіб життя, позбутися залежностей – що саме таке мотивація? Слово походить з латинської мови, де motivus — рухливий (motus — рух). Мотивація – це психологічний механізм, який визначається як внутрішня сила, спрямована на досягнення поставленої мети.

Першим кроком у випадку зниження ваги є усвідомлення фактів і ризиків надмірної ваги. Надмірна вага та ожиріння є соціальною, економічною та психологічною проблемою суспільств високорозвинених країн. Однак зайві кілограми, які з’являються в результаті нездорового способу життя, їжі, що піддається обробці, і відсутності регулярної фізичної активності, можуть сприяти формуванню серйозних метаболічних розладів. Наслідком цієї недбалості є хвороби цивілізації, такі як діабет 2 типу, серцево-судинні захворювання (атеросклероз, гіпертонія, інфаркт міокарда, інсульт) та онкологічні захворювання.

На жаль, багато людей ожиріння не розглядають як хворобу, недооцінюють і сприймають як естетичний недолік. Не вистачає належної діагностики вже на етапі сімейного лікаря, який може визначити, чи є у пацієнта ожиріння за допомогою найпростішого інструменту, яким є калькулятор ІМТ. Ймовірно, усвідомлення загроз і ризику розвитку інших захворювань може спонукати вас до дій.

Мотивація для схуднення – з чого почати?

У зв’язку з тим, що схуднення – це процес, ви повинні знати, що для того, щоб схуднути, потрібен час. Методи швидкого схуднення, низькоенергетичні диво-дієти просто не працюють. Вам потрібні впертість, рішучість і план, реалізація якого вимагає сильної мотивації. Добре спланований процес, який передбачає і враховує слабші моменти, є єдиним шансом наполегливо йти до довгострокової мети.

Як подбати про свою мотивацію до схуднення? З чого почати худнути?

  1. Подумайте, чому ви хочете схуднути. Що для вас є найбільшою мотивацією? Відповідь може бути дуже простою, важливо, щоб вона виходила від вас. Найбільш часто згадуються причини для початку схуднення – це необхідність подбати про своє здоров’я, поліпшити стан, зменшити вагу, щоб мати вигляд краще. Найкраще записати всі причини, чому ми хочемо прийняти виклик, на аркуші паперу.
  2. Поставте мету. Якою б не була причина змін, важливо встановити вимірну мету з обмеженим часом. Наприклад, я хочу скинути 10 кілограмів за шість місяців, я хочу обмежити споживання білого цукру або я хочу пробігти півмарафон наступного року. Якщо вам потрібна допомога для точного визначення мети, ви можете скористатися порадою дієтолога або записатися на консультацію до досвідченого персонального тренера. Спеціаліст допоможе розподілити процес у часі та раціонально скласти план дій. Індивідуальна дієта для схуднення та план тренувань, адаптований до ваших потреб і можливостей, допоможуть у досягненні вашої мети.
  3. Подумайте, які труднощі можуть виникнути на шляху змін. Знати, як мотивувати себе схуднути – це одне, але варто подумати, які загрози можуть завадити нам дотримуватися своїх рішень. Незалежно від того, зустрічі з друзями чи сімейні зустрічі, наші близькі повинні знати, на якому етапі життя ми перебуваємо, щоб мати можливість свідомо підтримати нас. Розуміння близьких, допомога і віра в успіх – найкращий мотиватор.
  4. Сходіть до лікаря. Надмірна маса тіла може бути пов’язана з певними порушеннями в роботі організму. Проблема може походити від ендокринної економіки, наприклад, високий кортизол, гормони щитоподібної залози, надмірна секреція греліну. Захворювання травної системи можуть бути наслідком певних захворювань, таких як синдром подразненого кишківника, SIBO або харчова гіперчутливість. Порушення у функціонуванні імунної системи, хронічні запалення вплинуть на генерацію окисного стресу, який пов’язаний із надмірним виробленням вільних радикалів, які дуже шкідливо впливають на організм. Лікар призначить основні обстеження, наприклад, морфологію, ліпідограму, рівень цукру в крові, і, якщо необхідно, поглибить діагноз.

Як мотивувати себе схуднути – роль дієти

Зміна харчових звичок має вирішальне значення для досягнення вашої мети. Втрата ваги на початковому етапі схуднення допоможе зберегти мотивацію в боротьбі за поліпшення здоров’я. Впровадження принципів здорового харчування не може бути миттєвим поривом скинути кілька кілограмів і поліпшити імідж. Тому занадто різкі обмеження під час процесу не рекомендуються. З самого початку варто встановити певний запас, в якому буде місце для корисних солодощів або відвідування улюбленого ресторану.

Найкращий план схуднення – це той, якого ви можете дотримуватися, тому не чекайте миттєвих результатів. Не розраховуйте втратити 15 кг за місяць. Навіть невелика втрата жиру при збереженні м’язової маси, що називається правильною рекомпозицією складу тіла, буде великим успіхом. Щоб не втрачати своїх зусиль у важку хвилину, можна знайти групи підтримки серед людей, які опинилися в подібній ситуації. Це може бути друг, який буде супроводжувати вас у процесі, або особистий тренер, який буде підтримувати вашу мотивацію до вправ.

Як змінити харчові звички?

  • Ведіть харчовий щоденник. Записуйте їжу та напої, які ви їсте щодня. На основі цього ви зможете переглянути свій поточний спосіб харчування. Якщо це не перша ваша спроба схуднути, проаналізуйте, що вплинуло на те, щоб ви відмовилися від бажання змінитися і повернулися до старих, нездорових звичок. Можливо, буде гарною ідеєю проконсультуватися з дієтологом або психологом. Якщо у вас розлад харчової поведінки, емоційна їжа або їжа, що приносить користь, може знадобитися консультація спеціаліста. Варто відзначити, що до стрункої фігури можуть прагнути не тільки люди, які страждають від надмірної ваги або ожиріння. Є такі захворювання, як анорексія або булімія, в ході яких виникають розлади, які потребують психіатричної допомоги.
  • Ознайомити з принципами здорового харчування. Регулярне споживання їжі, достатня гідратація є ключовими елементами успіху дієти для схуднення.
  • Сплануйте своє меню. Збалансоване харчування повинно задовольняти потреби в енергії та всіх поживних речовинах. Дієта для схуднення повинна передбачати раціональний дефіцит, який дозволяє втрачати жирові відкладення. Завдяки тому, що у вас є план харчування, ви уникнете спонтанного потягу до солодкого або перекусів між прийманням їжі. Якщо ви не знаєте, як правильно скласти меню – купіть коробкову дієту з адаптованою до ваших потреб калорійністю.
  • Уникайте обробленої їжі. Швидкоїжа, солодощі, солоні закуски – продукти, які можуть ускладнити процес схуднення. Якщо ви хочете якнайшвидше схуднути, вибирайте якісну свіжу їжу, бажано органічного походження. Варто зазначити, що фрукти можуть стати чудовою заміною, коли ми хочемо потягнутися до чогось солодкого.

Як подбати про свою мотивацію до схуднення? Як залишатися мотивованим?

Як подбати про свою мотивацію до схуднення?
Як подбати про свою мотивацію до схуднення?

Ніщо так не мотивує вас схуднути, як результати. І не обов’язково, щоб вони були ефектними, щобільше – краще не бути, адже під час їжі апетит зростає. Якщо на початку процесу завдяки нашій рішучості та цілеспрямованості кілограми й окружності спадають швидше, ніж ми очікували, ми ставимо собі за мету досягти раніше. Крім того, ми можемо отримати впевненість, що у нас все так добре, ми заслуговуємо на винагороду. Бонусом нехай стане нове спорядження для тренувань, ароматна ванна у ванні чи масаж. Уникайте харчових спокус як знак сили волі.

Подбайте про регулярну фізичну активність, яка не тільки покращує обмін речовин, але й впливає на правильну перебудову складу тіла. Реалізація принципів здорового способу життя означає також турботу про сон і належну регенерацію.

Як вистояти в процесі схуднення?

  • Регулярно робіть вимірювання, які визначатимуть ваш ефект.
  • Робіть фотографії, які документують вашу фігуру.
  • Регулярно проводите лабораторні дослідження – спостерігайте, напр. рівень глюкози в крові, рівень інсуліну, ліпідний профіль, печінкові проби, рівень сечової кислоти.
  • Записуйте свої успіхи, наприклад, 1 місяць без цукру, регулярні тренування 3 рази на тиждень тощо.
  • Поділіться своїми досягненнями з близькими.
  • Підвищуйте свою мотивацію за допомогою груп підтримки.

Дивіться також: Елімінаційна дієта – принципи, показання, види

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху