Які продукти їсти при запорах – результати дослідження зрозумілі. Нас стає все більше, хто має проблему з… дефекацією! Якщо ви відвідуєте туалет рідше, ніж кожні два дні з цією метою, і вам це не комфортно, то ця проблема стосується і вас. Так – мова йде про запор.
Сучасний спосіб життя сприяє запорам. Наприклад, сидяча робота. Багато людей також обирають інші способи проведення вільного часу, крім фізичних вправ. Ми живемо в постійного поспіху. Деякі люди відчувають постійний стрес. Крім того, дієта, багата високообробленої їжею, занадто мало води. І задача готова!
Що робити, щоб цього уникнути? Що має бути на тарілці?
Продукти з цілозернових злаків
Перш за все, замініть світлий хліб на темний – цілозернової. Їжте крупи, особливо найменш оброблені, цілозерновими. Особливо вибирайте гречку, перловку, пшоно. Але пам’ятайте, що не переваріть їх. Ви любите рис? Будь ласка, але обмежте суші, тому що для них використовується білий рис. І приберіть солодкі сухі сніданки. Ваш кишківник скаже вам спасибі за щоденну вівсянку. Чому продукти з низьким рівнем обробки такі важливі? Тому що вони забезпечують надійну зброю проти запорів – харчові волокна! Вони діють в кишківнику як мітла. Вони наповнюють їх, дратують їх стінки, тим самим прискорюючи їх рух.
Сирі овочі та фрукти
Овочі та фрукти також є чудовим джерелом харчових волокон. А найкращі союзники в боротьбі із запорами – сирі овочі та фрукти, адже в них їх найбільше. Якщо вони походять з органічного землеробства, вони найкраще працюють, якщо їх їсти зі шкіркою. Якщо ви вибираєте варені овочі, стежте, щоб вони не були переварені – вони повинні бути напівтвердими. У випадку з деякими овочами, наприклад, цвітною капустою або броколі, їх взагалі не потрібно варити, просто залийте їх окропом на кілька хвилин.
Які продукти їсти при запорах – зерна, насіння, сухофрукти
Насіння соняшнику, гарбуза, льону, насіння чіа – також є одними з кращих джерел харчових волокон. Додавайте їх у салати, вівсянку. З них можна навіть приготувати смачний десерт! Спробуйте чіа-пудинг з ананасовим мусом.
Які продукти їсти при запорах – продукти з молочнокислими бактеріями
Молочнокислі бактерії регулюють склад мікрофлори кишківника, перешкоджають розвитку гнильних бактерій і прискорюють випорожнення. Найкраще вживати продукти, що їх містять, регулярно, по можливості – щодня. Цінні бактерії можна знайти в кисломолочних напоях, соліннях (наприклад, солоних огірках, квашеній капусті) і місо.
Які продукти їсти при запорах – вода
Щоб клітковина в кишківнику розбухла і спричиняла прискорене випорожнення, потрібно пити достатню кількість рідини. Кращою рідиною для втамування спраги є вода – натуральна, несмачна і без цукру. Пийте мінімум 2 літри рідини на день (переважно воду) і значно більше, коли надворі жарко або коли ви займаєтесь спортом.
Що ще можна зробити?
Крім обробленої їжі, є кілька продуктів, які можуть викликати запор. Це: варена морква, білий рис і продукти з додаванням рису (наприклад, рисовий пиріг), шоколад (какао), банани, айва (наприклад, компот, айвове желе). Особливо, якщо їсти їх у великих кількостях. Тому здорова помірність тут особливо рекомендована.
Рухайся!
Рухи – особливо вправи для живота та рухи ніг – допомагають боротися із запорами. Вправи механічно стимулюють травну систему і змушують її працювати.
- Не приймайте проносні без консультації з лікарем
У багатьох випадках люди, які страждають запорами, намагаються займатися самолікуванням, іноді зловживаючи проносними. Перевірте своє здоров’я. Приймання таких препаратів без попереднього медичного контролю може розслабити кишківник і ще більше посилити проблему.
- Забронюйте час у… туалеті
Переконайтеся, що ви можете безпечно користуватися туалетом. Без стресу, без поспіху. Боротися з запорами набагато легше, якщо в цей час ніхто не порушує ваш спокій.
Пам’ятайте!
Буває, що запор супроводжує захворювання (наприклад, жовчнокам’яна хвороба, сечокам’яна хвороба, гіпотиреоз, депресія та інші). Деякі ліки також можуть погіршити роботу кишківника. Часто запори виникають у людей, які зловживали проносними засобами, що призвело до втрати чутливості до їх застосування. Тому про своє здоров’я варто проконсультуватися з лікарем. Якщо зміни в дієті та більше фізичних вправ не приносять очікуваних результатів, повідомте про свою проблему.
Дивіться також: Дієта при запорах у дітей