Головна сторінка >> Розумний дім – як перетворити свій дім на розумний?
Розумний дім

Розумний дім – як перетворити свій дім на розумний?

Розумний дім – все частіше ми чуємо про «розумні будинки». Про них говорять у контексті безпеки, екології та комфорту 21 століття. Але які вони насправді? Чи потрібно проектувати розумний дім до того, як зламано першу лопату? Чи можна перетворити вже побудований і облаштований будинок на інтелектуальний, не куючи стін і не протягуючи кабелі?

Розумний будинок – що це таке?

Концепція розумного будинку змінилася протягом останніх десятиліть разом із розвитком технологій і можливостей, які вони нам пропонують. Сьогодні розумний дім – це будинок, обладнаний інтелектуальними пристроями, які інтегровані, працюють разом і можуть певною мірою працювати автономно. Що це означає? Завдяки різним типам датчиків пристрої самі здійснюють певні рухи, наприклад, розумні жалюзі самі закриються, якщо на вулиці стемніє.

Рішення для розумного будинку мають три основні завдання:

  • безпеки

Інтелектуальний моніторинг, розумне освітлення, сигналізація, відеодомофони, рольставні, дверні замки, все на дистанційному управлінні. Безліч розумних пристроїв має підвищити наше відчуття безпеки, захистити нас, наших близьких і речі, незалежно від того, чи ми вдома, чи наша родина спить, на роботі, у відрядженні чи у відпустці.

Розумний дім
Розумний дім
  • комфорт

Дистанційно керовані в’їзні ворота (навіть з віддаленого місця на землі), рольставні, дверні замки, вікна, регулювання освітлення та опалення розроблені так, що нам не потрібно контролювати все особисто. Небувалий комфорт, плинність, безпроблемність створені не для того, щоб посилювати в нас лінь, а для того, щоб ми могли займатися іншими, більш важливими справами. Не встаючи з дивана і не відриваючись від інших справ, ми можемо зручно керувати пристроями за допомогою програми або голосу.

  • екологія

Датчики температури, датчики інтенсивності сонячного світла, датчики вітру, інтелектуальне опалення, зовнішні жалюзі – добре продуманий розумний дім означає величезну економію енергії та оптимальне управління. У довгостроковій перспективі це означає турботу не лише про наш гаманець, а й про природне середовище нашої планети.

Якщо ми не маємо жодного з перерахованих вище рішень, але хотіли б мати, варто знати, що сьогодні це можливо досягти за відносно низькі витрати. До того ж, не вносячи революції в наш простір. З чого почати? Від ознайомлення з предметом і реального визначення потреб.

Найпопулярніші рішення для розумного будинку

Давайте подивимося на найпопулярніші інтелектуальні рішення, які ми все частіше обираємо для своїх домівок:

  • інтелектуальні приводи воріт

В’їзні та гаражні ворота з дистанційним керуванням – велика зручність. Не потрібно щоразу виходити з машини або просити близьких відкрити ворота. Незалежно від того, чи стоїть на вулиці лютий мороз, злива чи спека, ми можемо зручно організувати свій під’їзд до помешкання чи гаража. Однак найсучасніші інтелектуальні приводи воріт дозволяють керувати воротами через додаток, голосом за допомогою Google Assistant. Завдяки додатку ми також можемо використовувати геолокацію, завдяки якій ворота відчиняться самі, коли ми будемо на потрібній відстані.

фото
  • камери зовнішнього спостереження та домашні камери

Незалежно від того, чи ми вдома, на роботі чи у відпустці, ми маємо повний контроль над тим, що відбувається навколо нашого будинку або в ньому. Ми можемо контролювати ситуацію, не встаючи з ліжка чи дивана, не відриваючись від приготування їжі чи прибирання, ми можемо зробити це в будь-який момент завдяки сучасному моніторингу. Панель керування та портативний видошукач – це екран смартфона. Саме з нього ми керуємо всіма камерами та маємо уявлення про те, що покривають об’єктиви камер.

Розумний дім

І зовнішні, і внутрішні камери охороняють наш спокій і безпеку. Інтелектуальний моніторинг не тільки реагує на рух, але і прекрасно бачить все вночі. Якщо датчики зреагують на щось у нашому домі чи поблизу, ми отримаємо сповіщення на смартфон, завдяки якому ми зможемо негайно перевірити, що відбувається, і відповідним чином відреагувати (увімкнути сигналізацію чи закрити жалюзі). Деякі з камер також мають вбудовані сирени сигналізації.

  • інтелектуальне освітлення

Освітлення з дистанційним керуванням – це не тільки надзвичайна зручність, а й безпека. Це дуже корисний елемент, який працює не тільки вдома або в квартирі, але і далеко від них. За допомогою програми або голосової команди ми можемо зручно вимкнути або ввімкнути світло у вибраній кімнаті, приглушити його або змінити колір, змінюючи при цьому настрій. Крім того, дистанційне керування освітленням може імітувати нашу присутність вдома, поки ми перебуваємо у відпустці у віддаленому куточку світу.

  • інтелектуальні зовнішні жалюзі

Зовнішні жалюзі – чудовий винахід, який зранку закриває наш простір від сонячних променів і дозволяє довше спати. Влітку захищає від надмірної спеки, а взимку (значною мірою) ізолює від морозу. Крім того, це забезпечує інтимність у вечірній час, коли в будинку горить більшість світла. А коли нас немає вдома, це ускладнює проникнення потенційного зловмисника, тому що проста спроба насильницького впливу створює багато шуму та є додатковою перешкодою.

Розумний дім

Розумний дім
Розумний дім

Розумні жалюзі пропонують ще більше. Вони можуть автоматично закриватися, коли на вулиці стає занадто холодно або занадто жарко, або коли настають сутінки. Ми можемо дистанційно піднімати їх усіх (або в окремих кімнатах), коли лежимо в ліжку в суботу вранці і ще не хочемо вставати. Ми можемо імітувати свою присутність вдома завдяки дистанційному керуванню. Крім того, вони можуть співпрацювати з іншими пристроями, наприклад, моніторингом, як? Камера відчуває присутність когось перед нашим будинком, ми отримуємо сповіщення і робимо висновок, що ситуація небезпечна. В один клік різні пристрої можуть реагувати, наприклад, ми можемо викликати сигналізацію, і за допомогою сценарію змусити всі жалюзі в будинку опуститися.

  • розумне опалення

Термостати, настінні програматори центрального опалення – чудові винаходи, відомі роками. Розумне опалення пропонує набагато більше. Це не тільки система, яка реагує на зниження або підвищення температури, пристосовуючи ідеальну до поточних умов і економлячи багато енергії. Це також можливість дистанційного керування опаленням у всьому будинку, завдяки чому він завжди зустрічає нас із таким мікрокліматом, який ми визначаємо, при цьому не витрачаючи дорогоцінні кіловати.

Розумний дім

  • розумний дверний замок

Коли ми хочемо дистанційно відкрити двері або переконатися, що вони закриті, цей розумний винахід спрацює ідеально. Гості прийшли занадто рано? Ми можемо запросити їх усередину та попросити влаштуватися зручніше. Розумний дверний замок також може контролювати їх і реагувати на незвичні вібрації, надсилаючи нам сповіщення на смартфон. Крім того, він дозволяє увійти в будинок за допомогою телефону, картки, браслета або брелока або коду.

  • розумні розетки

Турбуєтесь про залишену праску, фен, чайник, телевізор, музичну апаратуру? Ця проблема зникне, якщо вибрані пристрої підключено до розумної розетки. Але це не все. Це рішення також можна використовувати з багатьма пристроями, які не мають можливості дистанційного керування. Отже, якщо ми хочемо мати всілякі кондиціонери, очищувачі повітря, кухонні радіо та інші під повним контролем, навіть коли ми не вдома, розумна розетка буде ідеальною. Ми дистанційно вмикаємо та вимикаємо розумні розетки, а відтак і пристрої, до яких вони підключені.

Центральний – серце розумного будинку

Серцем такої системи є обрана нами панель управління. Найзручніша «панель управління» — це екран нашого смартфона (спеціальний додаток, який працює з основним пристроєм). Яке обладнання нам знадобиться і яке ми вирішимо підключити до системи, залежить тільки від нас. Ми можемо почати з малого і поступово розвивати концепцію. Ми можемо відразу створити розумний будинок на багатьох рівнях.

Зручний смартфон або голосове управління

Додаток для смартфона – це дуже зручна і зрозуміла панель управління нашим розумним будинком з будь-якої точки світу. Але таке рішення також дозволяють нам:

  • голосове керування

Ми використовуємо Google Assistant на смартфоні, а вдома – сумісними колонками Google, Amazon Alexa або Apple Homekit (вибрані накопичувачі для віконних кришок). Це дуже корисно в різних ситуаціях, наприклад в машині, коли ми хочемо відкрити ворота і не хочемо відривати руки від керма (Google Assistant) або коли ми зайняті вдома і нам потрібно увімкнути світло. Все, що потрібно, це одна голосова команда, спрямована на сумісні динаміки, і … готово!

  • пульти дистанційного керування або клавіатури

Зручне керування настінними панелями, клавіатурами та пультами дистанційного керування без потреби щоразу тягнутися до смартфону.

  • Панель управління перемикачем

На його корпусі розташовані кнопки, за допомогою яких можна запускати раніше заплановані сценарії. Наприклад, «Пора спати» – натискаєш і через певний час світло гасне, щоб згаснути, жалюзі закриваються, вибрані камери в будинку стають на охорону, температура змінюється.

Дивіться також: Накопичувачі електроенергії для фотовольтаїки

Прокрутка до верху