В’ялена яловичина – мій перевірений рецепт ідеальної в’яленої яловичини, тобто домашньої в’яленої яловичини з нейтральним смаком. Злегка солодкуватий, ідеально солоний, не дуже гострий.
На поїдання яловичини йде приблизно 2 дні, але це дуже проста робота, яку можна розділити на кілька етапів, з яких кропітким можна назвати лише набивання на шпажки.
Самостійно сушити яловичину варто не тільки тому, що вона має чудовий смак, і ви знаєте, з чого вона зроблена. В’ялена яловичина з магазину просто дуже дорога.
- Час приготування: 21 год.
- Порції: близько 350 г в’яленої яловичини
- Дієта: без глютену
Час приготування:
- замороження 4:00 + маринування мін.
- 12 годин + 1 година підготовки та 4 години сушіння
М’ясо
- 600 г яловичини
Маринувати
- ложка солі
- ложка солодкого перцю
- 2 столові ложки цукру
- 100 мл води
- Додатково: довгі шпажки
В’ялена яловичина
Ретельно висушіть хороший шматок яловичої рушником і помістіть у морозильну камеру щонайменше на 4 години.
Я часто виймаю дуже заморожений шматок м’яса ( лежить у морозилці кілька днів) і чекаю відповідного моменту, щоб почати його різати. Він повинен бути замороженим, але рівно настільки, щоб його можна було різати.
Після цього зніміть м’ясо на дошку. Візьміть широкий гострий ніж і наріжте скибочки поперек волокон. Скибочки повинні бути тонкими, бажано не товщі 1-2 мм.
Покладіть всі інгредієнти для маринаду в миску. Змішайте їх. Підготуйте великий, бажано скляний посуд. Обмазати кожну скибочку (в ідеалі, якщо вона ще трохи підморозилася – тоді її легше обмазати маринадом і вона не пошкодиться), обмазати маринадом з обох боків і перекласти в скляний посуд.
Помістіть найменші шматочки разом у голови маринаду і додайте до блюда. Злегка постукайте по м’ясу, накрийте, наприклад, фольгою і поставте в холодильник щонайменше на 12 год. Таке м’ясо може зберігатися до 2 днів.
Після закінчення цього часу дістаньте посуд із холодильника. Насадіть кожен шматок м’яса на дві шпажки, як показано на малюнку.
– Набиваєш шматочки м’яса на дві шпажки, щоб воно не згорталося при сушінні. Тоді воно буде ідеально сухим з усіх боків.
– Дотримуйтесь проміжки між скибочками. Вони не повинні стикатися.
– Розташування залежить від того, який у вас гриль у духовці.
– На нижній полиці рекомендується накрити металеву пластину фольгою. З м’яса може стікати сік. Якщо ваші скибочки не були мокрими після маринування, швидше за все, вони не потечуть.
Підсушуємо готове м’ясо 4 години в духовці виставленої на 60-65 градусів.
У першу годину з м’яса «виходить» вода і духовка запотіває. На малюнку вище показано м’ясо після 2 годин сушіння.
Порада: Якщо вам не вдасться нарізати так тонко, нічого страшного. Однак, не забудьте збільшити час висихання до 6 годин.