10 гарних фільмів, які дивишся на одному подиху – щодня стикаєтесь із проблемою вибору фільму на вечір? Ми підібрали для вас одразу 10 картин різних жанрів — від моторошних трилерів до іскрометних комедій — щоб сьогодні ви точно змогли швидко визначитися з вибором. Це шедеври, які не відпускають від першого кадру до останнього.
Пам’ятай (Memento 2000)
Колись Леонард Шелбі працював у страховій компанії й успішно просувався кар’єрними сходами. Але одного разу після серйозної травми голови герой втратив довгострокову пам’ять. При цьому завдяки нагадуванням Леонард по кілька разів на день згадує про трагічну смерть убитої дружини й власне бажання помститися. Герой навчається користуватися підручними матеріалами: татуюваннями, записками, миттєвими знімками, щоб нарешті досягти мети та знищити вбивцю.
Кримінальне чтиво (Pulp Fiction 1994)
Мало хто не знайомий із цим культовим фільмом Квентіна Тарантіно, але якщо ви довгий час відкладали перегляд «Кримінального чтива» на потім, то вважайте цю добірку знайомим згори — зараз саме час. Картина отримала премію «Оскар» за найкращий сценарій та «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю. Вона зібрала у світовому прокаті рекордні 214 млн доларів (при бюджеті лише 8 млн) і залишається, мабуть, головним фільмом режисера. Назва є відсиланням до бульварних романів у м’якій обкладинці, популярним у минулому столітті в Америці, тому було вирішено оформити афіші, відеокасети та DVD з фільмом саме у такому стилі.
«Кримінальне чтиво» складається з трьох історій, що розповідають про події з життя двох учасників злочинного угрупування, Вінсента та Джулса, які виконують брудну роботу для свого боса Марселласа Уоллеса, а також людей, з якими їх зводить доля. Головні ролі виконали Джон Траволта, Семюел Л. Джексон, Ума Турман та Брюс Вілліс.
Вовк з Уолл Стріт (The Wolf of Wall Street 2013) – 10 гарних фільмів
Ця чорна комедія від Мартіна Скорсезе розповідає про реальну історію зльоту та падіння мільйонера-брокера з Нью-Йорка, на ім’я Джордан Белфорт. Чарівна дружина, солідні суми на рахунку, кілька приватних будинків, яхта та необмежений запас кокаїну запевнили Белфорта у своїй недоторканності. Мартін Скорсезе звертається до недалекого минулого героя, щоб пояснити, як засновник найбільшої у світі брокерської фірми з Уолл-стріт піднявся кар’єрними сходами й хто насправді платив за його успіх.
Сюжет картини заснований на однойменній книзі спогадів Джордана Белфорта і став п’ятою спільною роботою Мартіна Скорсезе та Леонардо Ді Капріо. До речі, для того, щоб максимально вжитися в роль, Ді Капріо кілька місяців спілкувався з реальним Белфортом, проте все одно відчував сильне хвилювання під час зйомок, тому був змушений репетирувати одну й ту саму сцену десятки разів. Але все було недаремно: «Вовк з Уолл-стріт» отримав п’ять номінацій на «Оскар» і став одним із головних фільмів про великі гроші в історії кіно.
Готель «Гранд Будапешт» (The Grand Budapest Hotel 2014)
Ця історія розгортається одночасно в кількох часових періодах, одразу захоплюючи увагу глядача. Десь далеко в горах живе Мустафа Зеро – багатий власник популярного готелю “Гранд Будапешт”. Мало хто знає, що багато років тому він був лише юним помічником консьєржа Густава і навіть не мріяв про статус власника. Щоб розповісти історію Мустафи, доведеться зазирнути у минуле. Для того, щоб глядачеві було простіше лавірувати між тимчасовими періодами (1985, 1968, 1930), фільм знятий у трьох різних співвідношеннях сторін екрана.
У 2015 році картина отримала одразу кілька престижних кінопремій: «Золотий глобус», чотири статуетки «Оскара» та п’ять премій Британської академії кіно та телевізійних мистецтв. А прем’єрний показ на Берлінському фестивалі приніс фільму гран-прі журі. І сьогодні «Готель» вважається однією з найвагоміших робіт автора, до якої щороку повертаються як глядачі, так і дослідники з усього світу.
Головний герой (Free Guy 2021)
Хлопець щоранку одягає блакитну сорочку, світлі штани та вирушає на роботу до банку. По дорозі він випиває «найкращу каву у світі» і дивиться на вітрину взуттєвого магазину, сподіваючись одного разу накопичити на нові кросівки. Кожен його день схожий на попередній і здається, єдине завдання Хлопця — бажати незнайомцям чудового дня. Так могло б продовжуватися вічно, але одного дня герой дізнається, що він не просто банківський службовець — він єдиний у світі II, який зміг вибратися з кайданів заданого грою коду та стати самостійно мислячим персонажем. Хлопцеві належить не тільки змиритися з усвідомленням того, що він буквально складається з пікселів, а й врятувати власний світ від незворотної катастрофи.
Крізь сніг (Snowpiercer 2013) – 10 гарних фільмів
Боротьба з глобальним потеплінням призвела до катастрофи — вчені розпорошили по планеті особливий хімікат, що охолоджує, який дуже добре впорався зі своїм завданням. На Землі настав новий льодовиковий період. Вижити змогли лише ті, хто вчасно ступив на борт залізного ковчега, що є величезним потягом із вічним двигуном. Ось уже 17 років люди вирощують рослини та розводять тварин прямо у вагонах і бояться, що одного разу поїзд змушений буде зробити зупинку, яка неодмінно вб’є їх. На жаль, система розподілу благ у цьому експресі далека від ідеалу: у перших вагонах живе еліта, а в останніх — нещасні бідняки, яким завжди дістаються одні покидьки. Одного разу один із в’язнів вирішує прокласти собі дорогу до першого класу і вигадує план революції.
Фільм є екранізацією французького коміксу-антиутопії Жан-Марка Рошетта. Режисером став переможець Канського фестивалю та лауреат премії “Оскар” Пон Джун-хо. Це його перша картина англійською мовою. Зйомки картини проходили в Празі, де було збудовано близько 500 метрів поїзних декорацій.
Оленя шкіра (Deerskin 2019)
Квентін Дюп’є — один із головних сучасних режисерів Франції. «Оленя шкіра» спритно балансує на межі хорору та абсурдистської комедії, додаючи трохи міркувань про внутрішню кухню кінематографа. А чудові акторські роботи Жана Дюжардена та Адель Енель роблять картину обов’язковою для перегляду. Прем’єра «Оленьові шкіри» відбулася на Каннському фестивалі у програмі «Двотижневик режисерів».
Головний герой намагається символічно позбутися минулого — він топить свій вельветовий піджак у туалеті та купує у секонд-хенді стильну шкіряну куртку з бахромою, яка миттєво повертає до його тіла молодість. Разом із курткою чоловік отримує стару відеокамеру та починає фіксувати будні на плівку. Але невдовзі з ним починають відбуватися справді дивні речі: куртка вселяє свого власника ненависть до інших предметів гардероба, повідомляючи про необхідність винищити всі куртки світу. Недовго думаючи, герой починає полювання.
Зелена книга (Green Book 2018)
Тоні працює вибивалою в клубі й попри те, що робота не приносить належного доходу, він залишається там доти, доки його не звільняють. Так як Тоні найкраще вміє замовляти зуби та працювати кулаками, він намагається знайти схожу посаду. Доля зіштовхує його з темношкірим музикантом Доном Ширлі, який зумів у расистському суспільстві стати національно відомим джазовим піаністом. Дону, як і раніше, страшно їздити на гастролі, оскільки в південних штатах фактично зберігається сегрегація за кольором шкіри. Щоб почуватися у безпеці, Дон наймає Тоні особистим охоронцем. Їхнім путівником у турне стала «Зелена книга» — довідник, де описані всі безпечні місця для афроамериканців.
Фільм розповідає реальну історію музиканта та його охоронця. Для обох подорож стала поворотною, назавжди змінивши їхні погляди та ставлення до життя. Ця картина насамперед змушує звернутися до власної людяності та зрозуміти, що не потрібно прагнути виправити помилки минулих поколінь — треба робити висновки та не робити нових. Картина отримала одразу три «Оскари».
Вбивця (Sicario 2015) – 10 гарних фільмів
Співробітниця ФБР Кейт Мейсер працює на небезпечному кордоні США та Мексики. Якось вона отримує пропозицію стати частиною секретного урядового угруповання, щоб боротися з відомим злочинним картелем. Разом зі своїм новим босом Кейт вирушає до Мексики, де їй доводиться зіткнутися зі страшним беззаконням.
Ця картина стала другою голлівудською роботою відомого режисера Дені Вільнева. На початку своєї кар’єри він тричі завойовував вищу національну кінопремію Канади «Джині» за найкращу режисуру («Вир», «Політех», «Пожежі»), а прем’єра «Вбивці» відбулася на престижному Каннському кінофестивалі, де картина змагалася за головний приз Золота пальмова гілка». Також вона була номінована на премію «Оскар» у трьох категоріях. Головні ролі виконали великі голлівудські зірки – Емілі Блант, Бенісіо Дель Торо та Джош Бролін.
Реальні упирі (What We Do in the Shadows 2014)
Складно відшукати більш несхожих друзів сусідів, ніж Віаго, Дікон. Ось уже багато років вони намагаються вжитися в одному старому будинку десь на околиці Веллінгтона, але знову і знову стикаються з очевидними труднощами порозуміння, адже різниця в їхньому віці, м’яко кажучи, велика. Річ у тому, що компанія «друзів» — зовсім не представники людської раси. Вони вампіри, а найстаршому з кровопивців аж 8000 років! Одного разу в цій дивній компанії з’являється новий член — молодий хлопець, на ім’я Нік, який у результаті дурного збігу обставин теж стає вампіром. Він допомагає приятелям розібратися з новими технологіями, вчить робити селфі й навіть показує відео сходу сонця, щоб порадувати хлопців. Але разом з Ніком у будинку з’являється його найкращий друг Стью. І на відміну від інших він смертний.
Дивіться також: На висоті досягнень: найкращі фільми про спорт, що базуються на реальних подіях