Головна сторінка >> Яким має бути ідеальний сніданок, щоб було корисно!
Яким має бути ідеальний сніданок

Яким має бути ідеальний сніданок, щоб було корисно!

Яким має бути ідеальний сніданок. Ось вже 2 місяці моя сусідка, Галина, встає на пів години раніше. Дуже вже вона хоче мати до літа струнке тіло. Без легкої пробіжки та розтяжки тепер у неї не обходиться жодного ранку.

Яким має бути ідеальний сніданок

А ось свій сніданок дівчина неабияк скоротила. Якщо раніше вона готувала кашу на молоці з олією, з фруктами та обов’язковою ложечкою меду. То зараз до нього входять корисні сніданки, рецепти яких можна знайти на сайті podobaika.com.

І це добре, що вона взагалі не відмовилася від сніданку, як роблять дуже багато людей, що худнуть. Це одна з головних помилок, кажуть лікарі. Адже сніданок, як не крути, – головна трапеза дня, у прямому значенні!

Ідеальний сніданок – це смачне та корисне приймання їжі, яке допомагає дбайливо запустити роботу шлунково-кишкового тракту та активізувати обмін речовин.

І ось тут починаються суперечки, серед учених, звісно. Що вважати смачним та корисним? Так британські вчені запевняють, сніданок має бути білковим. До них приєднуються і колеги з Пенсільванії. На їхню думку, омлет або яйця не круто просто ідеальні для ранкової трапези.

Білки та жири дають почуття ситості та одночасно підтримують рівень глюкози на низькому рівні протягом 8-12 годин. Так що, навіть вранці можна сміливо їсти курячу грудку із зеленню, сирники та сир.

Але вже інші американські вчені із цим готові посперечатися. На їхню думку, в ідеальному сніданку обов’язково мають бути складні вуглеводи. Адже вони є головним джерелом енергії. До того ж через повільне розщеплення вони повільно підвищують рівень цукру в крові.

Точку в нескінченних суперечках дослідників ставить здоровий глузд. Все просто! Важливим є правильний баланс між білками, жирами та вуглеводами. Білки мають бути помірними з розрахунку 1 грам на 1 кілограм ваги. Тоді можна пограти з жирами та вуглеводами.

Яким має бути ідеальний сніданок

Головна умова – нормальний рівень глюкози у крові. Крім білка, його забезпечують складні вуглеводи. Тож без традиційного англійського сніданку не обійтися.

Так звана «лінива вівсянка» готується за 5 хвилин.

  • У 1 порцію (2/3 склянки) потрібно додати
  • Молоко чи йогурт
  • горіхи,
  • фрукти і ягоди.

Їх можна нарізати, доки вівсянка наполягає. У такому сніданку є й білки та складні вуглеводи. До обіду ви точно не згадаєте про їжу.

Ранковий сніданок: їсти чи не їсти вранці?

Не одне десятиліття медики переконували нас, що ранковий сніданок – ключ до здоров’я та активного способу життя. Сьогодні ці аргументи ставляться під сумнів. Так, їсти чи не їсти вранці?

Чашка ароматної кави – це єдине, що можуть дозволити собі багато хто як сніданок. Насилувати себе кашами та бутербродами з чаєм, люди навіть не намагаються. Їхній організм прокидається до обіду. Ось у цей час вони накидаються на їжу.

А як же стара істина: сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові? – Запитайте ви. Вчені останніх 10 років нам твердили, мовляв, сніданок – головна трапеза дня. Він налаштовує наш метаболізм правильно, виходячи з ритмів.

Раніше вважалося, що люди, які пропускають сніданок, більше схильні до набору маси тіла та розвитку захворювань ендокринної системи. Це пов’язано з тим, що процес перетравлення та засвоєння їжі відбувається по-різному в ранкові та вечірні години.

Але ці аргументи сьогодні зазнають краху. Так австралійські вчені заявили, що люди, які пропускають ранкову трапезу, в середньому з’їдали менше кілокалорій (на 260 ккал), ніж ті, хто ситно снідав вранці. Також вчені не змогли виявити особливої ​​різниці у кількості гормонів та процесі метаболізму в цих групах.

Яким має бути ідеальний сніданок

До речі, добові ритми, про які багато говорять, річ дуже умовна. Їх можна розглядати тільки з позиції день ніч, а все інше виключно індивідуальне. Є сови та жайворонки. У них зовсім різний ритм їди.

А ось британські вчені заявляють, що починати день варто з традиційного англійського сніданку – вівсяної каші. Це джерело складних вуглеводів, мінералів та вітамінів. Такий сніданок дає енергію весь день.

Їхні американські колеги з Пенсільванії запевняють, ідеальний сніданок – білкова їжа, ніжне кроляче м’ясо, курячі яйця й омлет. Вони надовго зберігають почуття ситості та легко перетравлюються шлунком.

До того ж саме білковий сніданок підтримує рівень цукру й інсуліну в крові в межах норми та запобігає вуглеводному голоду. Тобто. протягом дня потягнутися за булочкою чи шоколадкою точно не захочеться.

Тоді виходить, що за допомогою білкового сніданку можна схуднути? Так, кажуть дієтологи, навіть якщо з’їсте його о 12 годині, замість обіду. Адже ранок для кожної людини – поняття відносне, і вчені зрештою з цим погодилися.

Смачного!

Прокрутка до верху