Як приготувати домашні котлети з фаршу. Знайомтеся, перевірений, старовинний та традиційний рецепт фаршу, приготовлений нашими бабусями та мамами. У мене ви знайдете багато цінних порад. Ласкаво просимо!
– класичний мелений
– Ідеї для подачі
– добавки, замінники та поради
- Час приготування: 1 година 10 хвилин
- Кількість порцій: 8 великих котлет
- Калорійність: 300 г у 1 котлеті
Складові:
- 500 г свинячої лопатки
- половина свіжого кайзера
- 1 середнє або маленьке яйце
- 1 середня цибулина – 180 г
- 1 зубчик часнику
- дві столові ложки панірувальних сухарів
- спеції: ложка майорану, чайна ложка солі, пів чайної ложки перцю
- для смаження: 2 столові ложки панірувальних сухарів, три столові ложки гусячого сала
- Моя склянка 250 мл.
Як приготувати домашні котлети з фаршу
Щоб зробити вісім великих котлет із фаршу, вам знадобиться близько 500 г свинини. На мій погляд, найкраще для фаршу зі свинини підійде свиняча лопатка. Я купив досить жирну лопатку, тому що вона нам подобається, але в магазині можна взяти й пісніший шматок м’яса. Для котлет з фаршу можна також використовувати суміш свинячої шиї з нежирною шинкою, що я дуже рекомендую. М’ясо подрібнити у м’ясорубці.
Дрібно наріжте цибулину середнього розміру. Розігрійте невелику сковороду з невеликою кількістю жиру (я рекомендую свиняче сало). Обсмажте цибулю трохи вище за мінімальну потужність пальника протягом 15 хв., поки цибуля не стане золотисто-коричневою.
Порада: У моєму рецепті немає грибів, але я знаю, що це дуже популярна добавка до грибного фаршу. Якщо хочете додати ще й печериці, дрібно наріжте 3-4 штуки та покладіть їх у сковороду з цибулею, але після п’яти хвилин обсмажування цибулі. Збільште потужність до середньої та не перемішуйте вміст каструлі протягом 2 хвилин, щоб гриби не випустили воду. Обсмажити все загалом 20 хвилин (без кришки).
Половину свіжого або черствого кайзера (це може бути інша невелика булочка) замочіть на кілька хвилин у воді, молоці або будь-якому бульйоні. Булочка повинна добре просочитися. Вона не може залишатися сухою у середині. Потім акуратно, але ретельно відіжміть її від зайвої рідини. Стисніть в руках, стискаючи булочку кілька разів, щоб якнайбільше рідини витекло крізь пальці.
Домашні котлети
Додати половину просоченої та віджатої рідини булочки в миску з фаршем. Розбийте одне яйце невеликого чи середнього розміру. Додати всю охолоджену зі сковороди цибулю. Додати невеликий зубчик часнику, пропущений через невеликий прес. Насипте столову ложку майорану, чайну ложку солі й половину чайної ложки перцю.
Порада: Замість яйця можна додати чайну ложку картопляного крохмалю та одну невелику картоплину (зварену та продавлену через прес). Якщо вам не подобається майоран, ви можете пропустити його або додати чайну ложку орегано. Часник також можна не додавати за бажанням.
Починайте вимішувати м’ясну масу для котлет із фаршу. Перемішую масу руками, т.к. це найбільш зручний спосіб, і я бачу і відчуваю, чи ретельно перемішана маса. Перемішую м’ясну масу не менше п’яти хвилин, поки вона стане ідеально однорідною. Перевіряю, чи зможу зробити з нього котлету, яка буде тримати форму і не «розсипатися», і тільки потім вирішую, додавати або не додавати панірувальні сухарі. Зазвичай додаю до ваги не більше двох столових ложок панірувальних сухарів гарної якості. Дуже важливо не додавати в масу занадто багато панірувальних сухарів.
Коли мене влаштовує суміш маси, я пробую її. Знаю, що багато людей бояться їсти сире м’ясо, тому я не наполягаю на перевірці смаку. Зазвичай більше не приправляю масу. При наведених мною пропорціях інгредієнтів мене влаштовує рівень приправи меленої суміші.
Рецепт
З подрібненої суміші сформувати котлети. Одна котлета у мене важила близько 100 г. Так я розділив масу на вісім котлет. Сформував кожну котлету в руці в ідеальну кулю. Якщо шматочки цибулі знаходяться зверху котлети і ви боїтеся, що вони відваляться при жарінні, акуратно вдавити їх пальцем у масу і переформуйте котлету.
Кожну котлету я акуратно обваляла в панірувальних сухарях. Як видно на фото нижче, котлети ідеально рівні. Це ефект тривалого вимішування маси та її відповідної консистенції. На всі котлети у мене пішло не більше двох столових ложок панірувальних сухарів.
Порада: Використовуйте панірувальні сухарі тільки хорошої якості. Неякісні панірувальні сухарі виглядають як дрібна манка і швидко пригорають на сковороді.
Приготуйте собі сковороду середнього чи великого розміру із товстим дном. Починайте її розігрівати. Додайте 2-3 столові ложки сала (у мене гусяче, але можна й гарне свиняче сало або, у крайньому разі, олію). Перед тим, як викласти котлети на сковороду, акуратно розплющить кожну котлету в руці, оскільки котлети з фаршу стискаються під час смаження.
Обсмажте котлети для орієнтації по кілька хвилин з кожного боку. Переверніть їх, коли вони стануть коричневими з нижньої сторони. Якщо вони дуже швидко червоніють, зменште потужність пальника. Якщо через кілька хвилин вони ще досить бліді, збільште потужність пальника. Скільки вони готуватимуться, залежить від сковороди, потужності конфорки та товщини котлет. У такий спосіб обсмажуємо всі котлети з фаршу.
Порада: Якщо не знаєте, чи можна зняти фарш зі сковороди, рекомендую викласти одну котлету на тарілку і розрізати навпіл. Якщо маса всередині має однорідний, трохи сіруватий колір, котлети вже обсмажилися і більше не потрібно тримати їх на сковороді. Відмінно просмажена, але не надто просмажена, котлета буде соковитою.
Я зазвичай подаю котлети з фаршу з картопляним пюре. Іноді також подаю котлети із гречкою або перловою крупою. Котлети з фаршу добре поєднується з салатом з огірків, теплим буряком або різними салатами з капустою.