Головна сторінка >> Венздей – продовження історії “Сімейки Аддамс”
Уенздей

Венздей – продовження історії “Сімейки Аддамс”

Венздей на Netflix б’є рекорди. За перший тиждень після релізу серіал показав найкращий результат серед усіх англомовних серіалів стрімінг-сервісу. Глядачі витратили на його перегляд 341,2 млн годин. Це більше, ніж у четвертого сезону мегапопулярних Дуже дивних справ. «Венздей» – новий розділ у житті персонажів, вигаданих у середині XX століття американським художником-карикатуристом Чарльзом Аддамсом.

Найвідоміші їхні втілення на екрані були у класичному серіалі 1960-х та у двох фільмах Баррі Зонненфельда початку 1990-х. Шоураннерами «Венздей» стали Альфред Гоф й Майлз Міллар. Які разом працювали, наприклад, над фільмами «Людина-павук 2» та «Шанхайський полудень», а також над серіалами «Таємниці Смолвіля». «У пустелі смерті» та «Хроніки Шаннари».

Багато хто називає «Венздей» насамперед творінням майстра похмурих казок Тіма Бертона. Він поставив чотири з восьми епізодів першого сезону та виступив одним з продюсерів. Бертон давно хотів торкнутися світу «Сімейки Аддамс»: це, безумовно, дуже потрібний йому матеріал. В результаті в очах багатьох шанувальників він завдяки картині «Венздей» реабілітував себе після нестабільного у творчому плані періоду. Але чи він усе ж таки був під досить жорстким продюсерським контролем, чи втратив хватку. Тих чарівництва та божевілля, що були притаманні його раннім і кращим творінням, «Венздей» бракує. І все ж таки серіал вийшов цікавим і привабливим, пару вечорів скрасить.

Венздей – продовження історії “Сімейки Аддамс”

Венздей
Венздей

П’ятнадцятирічна Венздей Аддамс, чию роль виконала Дженна Ортега, що стрімко злетіла на зірковий Олімп. Вирушає в академію для підлітків з паранормальними здібностями. У аналог «Хогвартсу» під назвою «Невермор» (привіт Едгару Аллану По). Венздей заслано тому, що випустила пірань у басейн у своїй звичайній школі. Просто захищала молодшого брата від кривдників-старшокласників. Колись «Невермор» закінчили її батьки. Канонічно пристрасні по відношенню один до одного Мортіша та Гомес Аддамс. (на жаль, досить епізодичні Кетрін Зета Джонс й Луїс Гусман). Але головна героїня аж ніяк не рада перспективі вчитися з вампірами, перевертнями, горгонами та сиренами.

Цікаво  ТОП серіали Нетфлікс - список найкращих

Втім, їй у принципі не потрібна жодна компанія, вона є самодостатньою особистістю. Навіть із батьками у дівчини розлад, зрозумілий, мабуть, підлітковим віком. Ті як шпигуна відправляють з Венздей до школи Річ. Ту саму одухотворену долоню, з якою в сім’ї Аддамс всі чудово вміють спілкуватися. Венздей, звичайно, незабаром вирахує шпигуна і перетягне на свій бік.

Перед приїздом героїні до школи й поруч із нею починають відбуватися вбивства, і Уэнздей вирішує їх розслідувати. Бачення, які в найнесподіваніші моменти відвідують дівчину. Підказують їй, що події можуть бути пов’язані з минулим її сім’ї та з нею самою.

Продовження історії “Сімейки Аддамс”

Венздей
Венздей

Головний скарб серіалу – це Дженна Ортега з її немиготливим поглядом, відсутністю посмішки та неабиякою чарівністю. Танець Венздей на шкільному балу, придуманий, до речі, самою актрисою, безумовно вже увійшов до числа найкращих і найзаповзятливіших в історії світового кіно. Він невловимо нагадує знамениту сцену з «Кримінального чтива». З радісними кіноманами відсиланнями в серіалі все взагалі чудово: то майне тінь «Керрі» за Стівеном Кінгом, то «Сонною лощиною» того ж Бертона, то «Сутінками», то навіть «Криком», в останній частині якого теж знімалася Дженна Ортега. І, звичайно, цитат із фільмів Баррі Зонненфельда у серіалі також достатньо.

Цікаво  10 цікавих детективних серіалів Нетфлікс!

Весь серіал загалом побудований на концепті, який став традиційним для попкультури та для Тіма Бертона зокрема. Створення з паранормальними здібностями втілюють собою всіх різноманітних ізгоїв суспільства, яких по-ксенофобськи, як мінімум, не приймають, а як максимум намагаються знищити «нормальні» люди. Мабуть, коштом того, що ми це вже бачили у фільмах на кшталт «Дома дивних дітей міс Перегрін» Тіма Бертона, у франшизах «Фантастичні тварюки» та «Люди Ікс» або в серіалі «Справжня кров», якогось феноменального враження в цьому значенні «Венздей» не виробляє.

Важливіше інше: ти перевертень, а проблем з батьками не уникнути. Мама буде незадоволена тим, як повільно розвивається дочка, яка ніяк не обертається вовком, і навіть запропонує їй вирушити до спеціального табору, де допоможуть прискорити процес. Дочка сирени буде обурена, що її мати використовує свій дар, щоб обманювати людей. І навіть у Гомеса та Мортіші Аддамс виявляється скелет у шафі. У якомусь сенсі це серіал про те, що молоде покоління чесніше, благородніше за попередні, а минулому не під силу перемогти сьогодення, хоч би як воно намагалося.

Венздей – продовження історії “Сімейки Аддамс”

Венздей
Венздей

Творці «Венздей» наголошують на щільно скручений детективний сюжет і розвиток персонажів. Героїня Дженни Ортеги, хоча старанно і приховує це, протягом розвитку сюжету втрачає свою незворушність і асоціальність. Людині потрібна людина, і Венздей проникається почуттями й до юного аматора бджіл, у якому бачить молодшого брата, і до своєї сусідки по кімнаті, що дратувала її спочатку своєю життєрадісністю, і навіть до декого з молодих людей. У середині 2000-х і 2010-х соціофобним персонажам на кшталт доктора Хауса або Шерлока потрібно було набагато більше часу, щоб зізнатися собі та іншим у тому, що вони потребують інших людей. У 2022-му дівчина-тінейджер робить цей шлях набагато стрімкіше, і це виглядає природніше.

Цікаво  Мексиканські серіали - 25 найкращих

Вже в перші 10 хвилин «Сімейки Аддамс» 1991 року на глядачів валитися лавина з цікавих знахідок та образів, і далі все йде наростаючою. У вази ставлять стебла троянд, у той час, як квіти відрізають, діти граються з електричним стільцем, на булгаковському балу нечисті з’являється повністю вкритий волоссям кузен, що вимовляється своєю власною мовою, – перераховувати можна довго.

У серіалі збережено чорний гумор, заснований переважно на тому, що Венздей цінує макабр, похмурість та небезпеку на противагу звичайним людям і навіть однокласникам з «Невермору». Але відчуття грайливості та веселощів, властиве франшизі, викликає в серіалі, за великим рахунком, тільки Річ. І нігті собі нафарбує, і середній палець, якщо треба, покаже. І співпереживання до того ж викличе непідробне.

Приємного перегляду!

Прокрутка до верху