Сучасні інтер’єри кімнат – сучасна кімната, незалежно від її призначення, повинна являти собою поєднання функціональності, комфорту та дизайну. У сучасних інтер’єрах немає місця компромісам і напівзаходам. Сучасні будинки або квартири вже на етапі проєктування поділяються на певні зони. Це рішення є ключовою і цінною порадою для декоратора інтер’єру. Поділ денної та нічної частин у будинку допомагає визначити функцію, яку мають виконувати окремі кімнати.
Колірна революція в інтер’єрах – ще одна детермінанта сучасних проєктів. Після багатьох років темних похмурих будинків ми закохалися в білий, сірий, сірий і пастельний колір. Важкі, непомірні меблі поступилися місцем набагато легшим. У сучасних інтер’єрах величезну роль відіграє природне освітлення, яке дуже часто визначає ефект всього облаштування.
Зміст
Сучасні номери, чи що?
Сучасна кімната – це добре освітлений інтер’єр, де вікна повинні займати не менше 10% всієї поверхні стін. Дизайн сучасної кімнати характеризується:
- Увага до кожної деталі, від кольору стін і підлоги до меблів і аксесуарів.
- Розрив із величезними, захаращеними та дуже трудомісткими інтер’єрами.
Відмова від «наповнених інтер’єрів» – данина просторим і прозорим аранжуванням де люди та їх добробут є найважливішими. Сучасна кімната, незалежно від розмірів і форми кімнати, повинна бути організована з урахуванням потреб її власника. Для сучасних дизайнів приміщень характерні довгі рядки, поділ на функціональні зони, які іноді дійсно невеликі, але роблять приміщення комфортним і популярним. Створення сучасних, просторих інтер’єрів на невеликій площі може здатися непосильним завданням. У тісних приміщеннях знадобиться мистецтво ілюзії, завдяки якому ми візуально розсунемо стіни й збільшимо підлогу. А, як відомо, те, що бачать очі, мозок людини аналізує, надаючи зображенням певні особливості, які впливають на самопочуття мешканців. Отже, якщо ми бачимо просторий інтер’єр, ми будемо вважати його таким.
Сучасні кімнати – принципи дизайну
Функції та зонування
Дизайн сучасної кімнати повинен починатися з визначення всіх функцій, які повинна виконувати кімната. Наступний крок – поділ на зони, що полегшує використання та усуває хаос і безлад.
Простір і світло
Дуже важливим питанням є площа, яка дозволить створити просторий інтер’єр. На великій площі завдання просте, у випадку з меншими слід застосувати кілька ілюзіоністичних прийомів, завдяки яким маленьке приміщення візуально збільшиться на кілька метрів.
Кольори
Незамінним інструментом кожного декоратора інтер’єру є кольори та їхнє вміле використання. За допомогою кольорів можна візуально розсунути стіни, підняти або опустити стелю і навіть змінити форму кімнати. Сучасне приміщення не повинно бути занадто низьким, знову ж таки модні дуже високі інтер’єри, як у довоєнних будівлях. Кімната буде здаватися набагато вище, якщо стелю і стіни пофарбувати в один колір. Однак ми зосереджуємося лише на всіх відтінках білого, кремового та ультрасвітлого попелястого або блакитного. Всі сильні й теплі кольори зроблять кімнату менше, створюючи ефект закритої коробки.
Сучасні інтер’єри кімнат
Ілюзія
Це секретна зброя дизайнерів інтер’єру. Як «зачарувати» вузькі, довгі та суперечливі кімнати, які ми часто бачимо в багатоквартирних будинках?. Якщо ви не можете пересунути стіну або з’єднати дві прямокутні кімнати, варто скористатися кількома перевіреними прийомами. Ефект широкої кімнати вийде, якщо зробити непомітною межу між підлогою й окремими кутами стін. В цьому випадку варто зробити ставку на світлу підлогу відтінку, схожого на колір стін. Також необхідно буде відмовитися від килимів і доріжок. Інша можливість – зробити нові кути стін, але цього разу в потрібних місцях. Фарбування або наклеювання тонкої смужки (наприклад, декоративної) кольором на один тон темнішим за всю кімнату на двох довших стінах у місці, де ширина дорівнює висоті. Таким чином ми створимо ілюзію квадратної форми кімнати. На практиці кімната не стане більш регульованою, але комфорт її використання стане більшим.
Прозорий інтер’єр
Сучасна кімната повинна бути прозорою і просторою, а це означає, що художній хаос, захаращеність інтер’єрів, де кожна стіна заставлена меблями, а на полицях безумство прикрас і дрібничок, що припадають пилом, вийшли з моди. Ідеальним рішенням є створення якомога довшої лінії від дверей до репрезентативної зони в кімнаті. Варто інвестувати в один ключовий елемент декору, який повинен розташовуватися в найдальшому від дверей місці й привертати увагу. Це може бути красивий предмет меблів, пофарбований в контрастний колір, картина, зручний диван або туалетний столик в спальні. Якщо в перші секунди після входу в кімнату погляд розбігається в найдальшу точку, нам підсвідомо здається, що кімната велика і простора. Крім того, щоб оптично збільшити підлогу, замість традиційних стоячих меблів можна вибрати ті, що підвішені на кілька сантиметрів над підлогою. Тоді очі побачать ширший поверх, і кімната буде виглядати більше.
Як оформити сучасну вітальню з низькою стелею?
У наведеному вище розташуванні всі стіни, стеля, підлога та меблі білі. Цей одноколірний інтер’єр не є результатом несхильності декоратора до кольорів. Це навмисна процедура, завдяки якій межі кімнати були розмитими. Висота кімнати грає другорядну роль, бо її контури не видно. Таким чином декоратор відвернув увагу від низької стелі. Білий лак на меблях і глянсова підлога додатково відбивають світло, завдяки чому невелика зона відпочинку в цій сучасній вітальні відчувається просторою. Варті уваги також меблі, модний світлий корпус, приховування всіх дрібниць, що відвертають від яскравого мінімалістичного інтер’єру. У зоні відпочинку найважливішим моментом є камін, який акцентує і відвертає його від прямокутного розташування меблів. Вогонь у цій кімнаті додатково підігріває сучасну прохолоду всього облаштування.
Облаштування сучасної вітальні у формі вузького прямокутника
Інше розташування – це сучасна вітальня у квартирі відкритого планування. Для вітальні виділено вузьке і довге приміщення, в якому практично неможливо розмістити традиційні меблі. Фарбування вузької стіни в сірий колір, темніше решти кімнати, візуально наближає її. На жаль, така процедура опускає стелю і можлива тільки на великому відкритому просторі. Представлене фото ілюструє відмінності облаштування з візуально наближеною сірою стіною і віддаленною стелею. Представлена вітальня – це ультрасучасна кімната з вбудованими меблями, об’єднаними зі стінами, завдяки чому кімната здається більшою, впорядкованою і дуже просторою. Ефект прозорості додатково підкреслюють меблі, що висять над підлогою, прості форми, а також модний білий лак, який додатково освітлює вітальню.
Сучасні інтер’єри кімнат – для хлопчика чи дівчинки
Представлена композиція – це сучасна, динамічна підліткова кімната. Основну стіну покрили декоративним тинькуванням, яка за кольором нагадує модний бетон, але є набагато тоншим матеріалом. Використовувані кольори й різноманітність фактур підкреслюють сучасний стиль приміщення. Стіну з диваном прикрасили рамами з необробленого дерева і різноколірними квадратами, які додають динаміки. Заслуговує на увагу той факт, що в рамках не було розміщено картин або фотографій, що підкреслює відкритий, ультрасучасний характер приміщення. Книжкова шафа виготовлена вручну з ящиків для фруктів і належать до стилю Еко. Інші меблі – це простий диван-ліжко з ланцюга та вишукане сучасне крісло, яке додає легкості всьому облаштуванню. Простий журнальний столик і три однакових кактуси в металевих горщиках відносять до модного мінімалізму. Глянцевий білий горщик відповідає сучасному стільцю. Приміщення дуже сучасне, динамічне та послідовне.
Дивіться також: Інтер’єр малої кімнати – просто та красиво