Головна сторінка >> Інтер’єр спальні в класичному стилі
Інтер'єр спальні в класичному стилі

Інтер’єр спальні в класичному стилі

Інтер’єр спальні в класичному стилі – це універсальна і позачасова ідея естетичного і функціонального декору. Це аранжування, які ніколи не виходять з моди, незмінно захоплюючи елегантністю та збалансованістю. Як оформити спальню в класичному стилі і які меблі вибрати?

Характеристика класичного стилю

Інтер'єр спальні в класичному стилі
Інтер’єр спальні в класичному стилі

Класичний стиль оформлення інтер’єру бере свій початок з 17 століття. Однак його коріння сягає набагато глибше. Це естетика, навіяна принципами стародавнього мистецтва – грецького та римського.

Всупереч видимості, це не палацовий стиль — пишний, дуже декоративний, навіть перебільшений. Інтер’єри в класичному стилі відрізняються врівноваженістю й ідеальною гармонією, і водночас елегантністю без зайвого блиску.

Класичний стиль черпає найкраще з минулого, але не відтворює старі декори. Швидше, він надихається гарними дизайнерськими рішеннями з минулого, витягує з них найцікавіші та елегантні мотиви, а потім вплітає їх у сучасний контекст. Тому класичні інтер’єри відтворюють дух попередніх історичних періодів, але вони також дуже функціональні та адаптовані до сучасного способу життя та культурного контексту.

Згадки про минуле стосуються різних історичних періодів. Основою є давньогрецькі та давньоримські принципи гармонії та пропорції – наприклад, золотий перетин. Однак є й значно пізніші акценти з різних куточків Європи. Це можуть бути елементи Людвіга, мотиви бароко або ренесансу. Це дає великий простір і дозволяє урізноманітнити класичні інтер’єри.

Попри певну еклектичність, класичні аранжування мають свої загальні правила. Одним з них є симетрія – як у плануванні всього приміщення, так і в його елементах (наприклад, меблях).

дизайн

Зрозуміла також узгодженість окремих елементів дизайну та обладнання. Їх об’єднує єдина колірна палітра, фактури й дизайн. Завдяки цьому кімнати в класичному стилі виглядають як єдине, добре продумане й організоване ціле.

Послідовність також дає відчуття рівноваги та гармонії. На це враження також впливає використання стриманих кольорів – бежевого, коричневого, кремового та сірого з вкрапленнями синього, зеленого або бордового, а також золотистого та сріблястого. Фактури досить прості та легкі, часто природні. Класика – це насамперед малюнок деревини, а також структура каменю, скла, а також кераміки.

Цікаво  Ванна з ширмою в маленькій ванній

Меблі в класичному стилі – чим вони виділяються?

Меблі в класичному стилі можуть бути справжніми старовинними або стилізованими меблями. Звичайно, справжній антикваріат не тільки дорогий, але й важкодоступний. Однак вони володіють безсумнівним шармом і чудово доповнюють класичні інтер’єри.

Однак сучасні меблі в класичному стилі користуються набагато більшою популярністю. Це сучасне обладнання, з одного боку, натхненне принципами класичного дизайну, а з іншого – адаптоване до поточних очікувань і потреб клієнтів.

Тому нові класичні меблі можуть мати форми, схожі на старі, або мати елементи, характерні для естетики старих епох.

Класичні меблі взагалі асоціюються з масивністю, міццю і солідністю. Однак одного погляду досить, щоб зробити висновок, що це не зовсім так. Зрізані донизу ніжки, відповідні пропорції та тонкі корпуси надають меблям легкості. Водночас їм не можна відмовити в явному класичному стилі з відсиланнями до провансальської естетики.

Інтер'єр спальні в класичному стилі
Інтер’єр спальні в класичному стилі

Однак ми бачимо, що ці меблі не є репродукціями. Сучасні меблі в класичному стилі можуть істотно відрізнятися від оригінальних. Це меблі з чітко симетричною структурою, з чіткими поділами та збалансованими пропорціями. Однак їм не можна відмовити в мінімалізмі та простому силуеті, який так добре вписується в сучасні тренди.

Колекція також підходить для класичних інтер’єрів у сучасному відтінку. Тут ми також маємо просту коробчасту структуру та гладкі фасади, типові для мінімалістичних меблів. Але закруглені верхи, міцні, масивні ніжки та симетричні відстані між модулями надають їм класичний дух.

Інтер’єр спальні в класичному стилі – Які меблі для класичної спальні?

Вибираючи меблі для спальні в класичному стилі, слід звертати увагу не тільки на їх форму і дизайн. Матеріал і якість виготовлення однаково важливі.

Спальня в класичному стилі повинна бути автентичною. Це стиль, який не терпить зайвої помпезності та демонстрації багатства, а також штучності та удаваності. Тому найкращим вибором є меблі з масиву.

Меблі з масиву дерева винятково автентичні. Кожна деталь відрізняється, тому що вона виготовлена ​​з різних шматків дерева з різним малюнком зерна. Це дійсно видно, і жоден, навіть найкращий, шпон не замінить його. Природна текстура деревини та її колір ідеально вписуються в класичну естетику. З віком такі меблі також стають більш благородними, а декор «дозріває» завдяки цьому.

Цікаво  Сучасний інтер'єр вітальні

Однак дерев’яні меблі для спальні в класичному стилі не тільки ідеальні на вигляд, але і солідні. Цей стиль поза часом, користується невтомною популярністю і не виходить з канону вже багато десятиліть. Класичні меблі повинні бути настільки ж довговічними, і це гарантує масив деревини. При правильному догляді меблі для спальні в класичному стилі прослужить навіть не роки, а десятиліття, чого точно не скажеш про меблі з меблевого щита.

дизайн

Інтер’єр спальні в класичному стилі – ліжко

Найважливішим предметом меблів у кожній спальні є ліжко. Воно визначає роль приміщення і становить його центр – як функціональний, так і візуальний. Тому вибір правильного ліжка для спальні в класичному стилі важливий.

Першими на думку спадають масивні класичні ліжка на товстих ніжках. Це хороший вибір, якщо ми хочемо підкреслити ліжко в декорі. Масивна конструкція ідеально фіксує їх на підлозі, привертає увагу та створює природний фокус (фокусування погляду). Такі ліжка підійдуть і для великих спалень в класичному стилі, де міцні меблі допомагають візуально заповнити простір, фактично не захаращуючи його зайвою технікою. Це дозволяє створити просторий, але при цьому затишний і інтимний інтер’єр.

Для невеликих спалень в класичному стилі, де ми хочемо додати обставини легкості, підійдуть більш делікатні форми. Не менш гарною ідеєю буде ліжко з ажурною стільницею.

Інтер'єр спальні в класичному стилі
Інтер’єр спальні в класичному стилі

До ліжка слід підібрати відповідні тумбочки. Найкраще, якщо ліжко і шафи будуть з колекції меблів для однієї спальні, але це не обов’язкова вимога. Вибираючи ці предмети меблів окремо, варто пам’ятати про збереження схожості. Меблі з масиву, звичайно, поєднує зерниста текстура і колір, але також потрібно підібрати правильні пропорції та дизайн, відповідний класичному стилю.

Звичайно, меблі для спальні – це не тільки ліжко і тумбочки. У більшості будинків спальня одночасно служить і гардеробною, тому тут будуть корисні меблі для зберігання одягу та інших речей.

Класичні шафи-купе повинні мати симетричне розташування модулів, чіткі розподіли та гармонійні пропорції. Втіленням цих принципів є гардероб з масивним силуетом. Гладкі, мінімалістичні фасади не пригнічують класичний дух, який надають сильні, симетричні лінії розділу та ідеальні пропорції всіх елементів.

Цікаво  Конференц-крісла для перемовин: навіщо потрібні та як їх вибирати

Таким же чином повинні бути побудовані комоди й шафи. Для спальні в класичному стилі з характерними французькими ніжками й трохи висунутим вперед корпусом з рельєфними краями. Ще одним типово класичним предметом меблів є комод (і його різноманітні варіанти). Рельєфні карнизи, стилізовані ніжки, симетрія та чіткий поділ на модулі.

Спальня в класичному стилі – також ідеальне місце для меблів зі склінням. Добре підібрані елементи цього типу можна використовувати як книжкові шафи або як місце для виставлення сувенірів, фотографій і важливих для домочадців дрібничок. Як варіант, для цих цілей також можуть використовуватися стелажі.

дизайн

Інтер’єр спальні в класичному стилі – аксесуари та прикраси

Спальня в класичному стилі також повинна бути оснащена відповідними аксесуарами й декораціями. Почати варто з функціональних елементів – естетично-декоративних, але не кітчевих світильників, візерункових штор і текстилю. Щільні килими й ковдри, а також м’які подушки – обов’язково з натуральних, рослинних тканин – допоможуть створити теплу атмосферу.

Настінними прикрасами є в основному картини (але також дзеркала) в декоративних вишуканих дерев’яних рамах (про пластик абсолютно не може бути й мови). На полицях і в скляних вітринах можуть з’явитися витончена ліпнина, керамічний посуд, статуетки й маленькі скульптури ручної роботи, а також фотографії в красивих рамках і маленькі сувеніри.

Красива і шикарна прикраса спальні в класичному стилі – книжкова шафа, заставлена ​​книгами. Однак це має бути справжня книжкова шафа, а не бутафорські кришки, які стають все більш модними останніми роками. Пам’ятаймо, що класична композиція має бути справжньою. Тільки тоді він буде по-справжньому елегантним і не химерним.

Ця істина також випливає з поміркованості – прикрас не може бути занадто багато, щоб не викликати візуального пересичення. Спальня в класичному стилі повинна бути спокійною і стриманою. Це має бути місце відпочинку, розслаблення та інтимності, а не музейний інтер’єр, наповнений експонатами. Гармонія тут є ключовою для збереження класичного духу, який підкреслює високу естетику, що є результатом найкращої якості обладнання та піднесеного аранжування, а не липкої помпезності та блиску.

Дивіться також: Цікавий дизайн вітальні з каміном

Прокрутити вгору