Шинка запечена з апельсиновим соком та медом — смачна пропозиція для різдвяної вечері. Це цільна запечена шинка з невеликою кількістю спецій та добавок.
– в’ялена шинка
– легко та швидко готується
– завжди добре виходить і виходить соковитим
- Час настоювання за низької температури: 1 година 30 хвилин
- Час запікання шинки з маринадом: 35 хвилин
- Кількість порцій: понад 2 кг шинки
- Калорійність: 190 у 100 г
- Дієта: безглютенова
Складові:
- 1 упаковування різдвяної шинки
- сік одного апельсина – близько 100 мл
- одна столова ложка меду
- можливі добавки: часник, чорний перець, перець чилі, майоран
- солодка прикраса: 3 мандарини та чайна ложка меду
Шинка запечена з апельсиновим соком
У день, коли ви хочете спекти шинку, просто дістаньте її з коробки й помістіть на лист в оригінальній фользі в попередньо розігріту до 100 ° C духовку. Шинка готуватиметься півтори години. Після цього вам залишиться тільки вийняти стегенце з фольги, обсушити й запекти зі спеціями чи маринадом. Детальний опис далі в рецепті.
Дістаньте шинку з холодильника і дайте прогрітися протягом години. Після цього часу виставити духовку на 100°C. Дістаньте шинку. Фольгу не відкривайте, це рукав для запікання, в якому готуватиметься шинка у духовці. Завдяки цьому вона стане соковитою. Поставте шинку в розігріту духовку на 90 хвилин (середній рівень з можливістю запікання вгору/вниз).
Через півтори години дістаньте стегенце з духовки. Розріжте пакет (бажано над раковиною) і дістаньте із нього шинку. Шинка додатково вкрита в’яленою м’ясною ниткою, яку я знімаю ножицями. Потім рекомендую злегка обсушити всю шинку паперовим рушником.
Тим часом приготуйте цитрусовий маринад. З’єднайте в маленькім блюдечку: три гвоздики (можна їх не додавати) і свіжий сік з апельсина меншого розміру або двох мандаринів і столову ложку вашого улюбленого натурального меду. Просто доведіть до кипіння і ретельно перемішайте, щоб мед злився із соком.
Рецепт
Як видно на фото нижче, в’ялений стегенець завжди зі шкіркою, яку я не знімаю, тому що після запікання це найсмачніша частина шинки. Розрізав ножем шкіру в кількох місцях, наприклад, на гарнір. у картатий візерунок. Покладіть шинку в жароміцний посуд шкірою вгору. (Можна використовувати металеву або скляну посудину, але обов’язково з кришкою. У моєму випадку на дні є додаткові грати, але вони не обов’язкові).
Рекомендую посипати сумішшю спецій на шинку і втерти у м’ясо. Якщо ви віддаєте перевагу гострому м’ясу, рекомендую натерти 2-3 видавленими через прес зубчиками часнику та невеликою кількістю перцю, чилі та майорану. Всі ці спеції чудово поєднуються з цитрусово-медовим маринадом. Вилийте трохи маринаду з меду та апельсинового соку на шинку.
Накрийте блюдо з шинкою і поставте на середню полицю в розігріту до 180 градусів духовку. Варіант випічки: вгору/вниз. Через 20 хвилин зніміть кришку та збільште потужність приготування до 200 градусів або встановіть режим приготування на грилі зверху. Вилийте залишок солодкого маринаду на шинку і запікайте протягом останніх 15 хвилин, доки шинка не стане золотисто-коричневою. Духовку можна відкривати кожні кілька хвилин і виливати маринад на дно сковороди на шинку.
Шинку можна виймати з духовки відразу після приготування. Духовку рекомендую не вимикати, а поставити в неї ящик із часточками мандарину. Щоб зробити солодку прикрасу зі скибочок мандарину, просто покладіть часточки цитрусових на лист, застелений змащеним маслом папером для випічки. Кожен шматочок можна трохи змастити невеликою кількістю меду. Випікайте їх із можливістю обсмажування зверху протягом кількох хвилин до світло-коричневого кольору.
Шинка запечена з апельсиновим соком
Запечена таким чином різдвяна шинка виходить дуже соковитою та м’якою. Поки гаряче, воно ідеально підійде для вечері з картоплею або картопляними галушками й вашим улюбленим салатом. Після того, як вона охолоне, її можна нарізати тонкими скибочками й покласти на бутерброди. Небагато соусу, що скупчився на дні форми під час випічки, можна загустити щіпкою картопляного борошна. Таким соусом варто полити вже запечене м’ясо.