Головна сторінка >> Що таке астигматизм? Симптоми та лікування!
Що таке астигматизм

Що таке астигматизм? Симптоми та лікування!

Що таке астигматизм? Астигматизм – порушення оптичної системи ока. Людина з астигматизмом бачить нечітко, контури предметів

Назва «астигматизм» походить від грецької та означає «без крапки» (грец. Stigma – точка). Основною причиною порушення зору людей з астигматизмом є відсутність фокусування світлових променів в одній точці.

Астигматизм – це порушення оптичної системи ока. Наше око, попри те, що це складний біологічний механізм, підкоряється простим законам фізики, а точніше, оптики. Усі елементи повинні бути правильно налаштовані, щоб зображення правильно фокусувалося на сітківці.

У далекозорих чи короткозорих людей за дефект зору відповідає довжина очного яблука. При астигматизмі проблема найчастіше полягає у формі рогівки. Він не ідеально сферичний, тому зображення розсипається по сітківці.

Що таке астигматизм?

Види астигматизму

На жаль, астигматизм є дефектом зору, що найбільш важко піддається корекції, до того ж він часто поєднується з іншим дефектом – короткозорістю або далекозорістю.

Астигматизм можна розділити на два типи:

  • Звичайний,
  • нерегулярний.

У перших рогівка сплощена, але зберігає певну симетрію. Отже, цей дефект можна виправити за допомогою окулярів циліндричних. При другому типі астигматизму, неправильному, поверхня рогівки нерівна. Потім для коригування необхідно носити спеціально підібрані контактні лінзи.

Зустрічається також змішаний астигматизм, коли залежно від площини очей буває незрячим або короткозорим.

Симптоми астигматизму

Типові симптоми астигматизму:

  • Розмиті зорі,
  • обриси предметів стають розмитими,
  • прямі лінії згинаються
  • крапки розпливаються і помітні як плями.

Певною мірою астигматизм можна виправити без будь-яких пристосувань – зміною акомодації ока, звуженням чи розширенням зіниці, а також за допомогою рухів голови чи повік. Однак це напружує очі й може спричинити головний біль.

Причини астигматизму

Точна причина цього візуального дефекту невідома. Іноді астигматизм може розвинутись внаслідок травми рогівки та утворення рубців на її поверхні. Однак у переважній більшості випадків астигматизм розвивається як індивідуальна особливість і може виявлятись на різних етапах життя.

Астигматизм у дітей

Зазвичай астигматизм у дітей віком є вродженим дефектом кришталика чи рогівки. Якщо у маленької дитини – до 3 років – не розпізнати й не скоригувати високий астигматизм, одне або обидва очі можуть стати амбліопія ми.

Астигматизм

Астигматизм – лікування

Якщо астигматизм рогівковий (до 6 діоптрій), його можна лікувати лазерною корекцією. Лазерна хірургія астигматизму полягає в тому, що за допомогою лазерного променя формують рогівку (як би, між іншим, усуваються і змішані дефекти, коли астигматизм супроводжує короткозорість чи далекозорість). Моделювання займає кілька секунд та проводиться під місцевою анестезією.

Лазерна корекція не відшкодовується Національним фондом охорони здоров’я. Під час проведення кваліфікаційних іспитів оцінювали стан зору окремих шарів очного яблука тощо. топографія рогівки, т. е. її форма, можливі заломлення чи нерівності. Всі ці дані аналізуються комп’ютером, що програмує лазер. Тому процедура сильно комп’ютеризована, що зводить людський фактор до мінімуму.

Ще про очні хвороби:

  • Катаракта – опис хвороби та особливості хірургічного лікування
  • Що таке глаукома і хто на неї хворіє?
  • Дегенерація жовтої плями – що ви повинні знати про це
  • Дальтонізм – дальтонізм небезпечний тільки для чоловіків?

Увага! Наведена вище порада має лише рекомендаційний характер і не може замінити візит до фахівця. Пам’ятайте, що за проблем зі здоров’ям обов’язково потрібно звернутися до лікаря!

Що таке астигматизм

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху