Головна сторінка >> Причини виникнення та лікування опіків
Причини виникнення та лікування опіків

Причини виникнення та лікування опіків

Причини виникнення та лікування опіків – опіки можуть виникнути не тільки при контакті з вогнем. Шкіра може реагувати на:

  • дотик гарячого;
  • хімічні речовини;
  • електрика;
  • сонячні промені.

Всі вони викликають пошкодження шкіри, що може спричинити біль, запалення та інколи інфекції. В деяких випадках достатньо прикладати холодний компрес, в інших не обійтися без спеціальних засобів, таких як Бепантен від опіків.

Як шкіра реагує на опіки – причини виникнення та лікування опіків

При опіку відбувається пошкодження тканин. Реакція шкіри залежить від джерела та інтенсивності ушкодження. Зазвичай при опіках спостерігаються такі симптоми:

  • почервоніння шкіри через розширення капілярів та посилення припливу крові до пошкодженої області;
  • набряклість. Пошкоджена ділянка шкіри може помітно набухати;
  • при сильному пошкодженні клітини епідермісу можуть заповнитися рідиною, утворюючи пухирі. На цій стадії потрібно використовувати спеціальні засоби для знезараження та загоєння;
  • обпалена область тіла болить, поступово інтенсивність болю знижується;
  • сухість і лущення можуть з’явитися на місці набряклості або після того, як луснуть пухирі.
Цікаво  6 продуктів для жіночої краси та здоров'я!

Якщо опік невеликий, немає пухирів і сильного болю, шкіра може відновитися самостійно за кілька днів. Однак, якщо серйозний опік, необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб отримати медичну допомогу.

Місце опіку потрібно промити й охолодити, щоб зменшити біль і запобігти подальшому пошкодженню тканин. Не рекомендується використовувати лід, оскільки він може спричинити термічний шок і спровокувати нові неприємні відчуття. Порятунок для шкіри — м’який махровий рушник, у якому загорнуть лід. При сонячному опіку необхідно дотримуватися постільного та питного режиму, оскільки паралельно з пошкодженням шкіри, як правило, відбувається загальний перегрів тіла.

Якщо на тілі є пухирі або інші значні пошкодження, шкіру необхідно обробити антисептиком і накрити пошкоджене місце бинтом або марлею. Для обробки зручний Бепантен спрей, тому що для його нанесення не потрібно торкатися ранової поверхні. Він містить провітамін В5 та хлоргексидин. Ці компоненти сприяють регенерації шкіри та перешкоджають розвитку бактерій.

Цікаво  Чому після їжі хочеться спати?

Загоєння ран від опіків

Якщо пошкодження шкіри було досить серйозним, то шкіра може заразитися бактеріями, викликаючи інфекцію. Захищати пошкоджені ділянки потрібно й у разі пухирів, особливо, коли вони починають лопатися. Для догляду за шкірою в цьому періоді потрібно продовжувати використовувати ранозагоювальні засоби.

Прокрутка до верху