Головна сторінка >> Інтер’єри ресторанів – надихаючі ідеї!
Інтер'єри ресторанів

Інтер’єри ресторанів – надихаючі ідеї!

Інтер’єри ресторанів – облаштування інтер’єру ресторану – цікава тема для кожного амбітного архітектора. Інтер’єр повинен відповідати чинним нормам, бути зручним для користувача, відповідати характеру обслуговуваної кухні, легко підтримуватися в чистоті, міцним, безпечним і мати візуальний ефект. Як виконати всі ці вимоги? Перегляньте надихаючі ідеї.

До облаштування приміщення ресторану слід підходити в першу чергу з практичної сторони. Що необхідно враховувати? Ціла маса корисних, естетичних, емоційних і «офіційних» факторів (до ресторану, як до громадського закладу, пред’являються обов’язкові вимоги, які повинні бути виконані).

Пристойна вхідна зона

Якщо ви входите в ресторан прямо з вулиці, подбайте про найкращі параметри підлогового покриття. Він повинен витримувати контакт з такими абразивними забрудненнями, як частинки піску, бруду, землі, пилу, часто в поєднанні з дощовою водою, снігом і сіллю. У таких приміщеннях (особливо у вхідній зоні) варто використовувати керамічну плитку з найвищою стійкістю до стирання або неглазуровану кераміку (яка також може бути дуже візуально ефектною). Добре підійде і клінкерна плитка.

Перш ніж прийняти остаточне рішення, перевірте, чи має вибрана плитка документи, передбачені законодавством, такі як атестації або технічні допуски та гігієнічні сертифікати.

Також пам’ятайте, щоб якомога більше бруду залишалося на килимі у вході.

Безпека та чистота понад усе

У всьому ресторані – від підсобного приміщення через кухню до їдальні – гігієна має фундаментальне значення. Санепідемічні візити – це хліб рестораторів. Усі поверхні мають бути безпечними та легко очищатися. Отже, вони повинні бути стійкими до вологи, хімічних засобів для чищення та фарбувальних речовин.

Керамічні накладки мають перевагу перед іншими в тому, що вони не виявляють ознак «втоми» навіть під час інтенсивного тривалого використання та їх можна регулярно чистити.

Цікаво  Сучасні умивальники для ванної кімнати - який вибрати?

Інтер’єри ресторанів – справа смаку

У ресторані ключовим є узгодження дизайну інтер’єру з меню, яке тут подають. Це абсолютна відправна точка для творчого архітектора. Смак і характер страв повинні бути основою, на якій чуйний архітектор побудує найбільш послідовні умови споживання страв, поданих на стіл. Варто шукати неочевидні та не експлуатовані конотації. Тоді легше уникнути частих і стереотипних повторень.

Питання пропорції

Не завжди архітектору вдається спроєктувати ресторан з нуля, ретельно спланувавши функціональне та естетичне планування. Йому часто доводиться стикатися з такими проблемами, як оптичне збільшення простору (ми вже писали про трюки, які візуально збільшують невеликі ванні кімнати – ці трюки можна з успіхом використовувати й в інтер’єрах ресторанів).

Розділення окремих функціональних зон у ресторані можна досягти за допомогою кольору, відблисків, структури, ліній, однорідного або різноманітного формату плитки.

Проблема клімату

Атмосфера приміщення складається із суми всіх відчуттів, які відчувають реципієнти. На них впливають зорові, звукові, тактильні та нюхові відчуття. Плануйте їх продумано, вибираючи домінуючі кольори, відповідні предмети меблів і матеріали, з яких вони виготовлені. Те ж саме стосується вибору освітлення та всіх аксесуарів.

Щоб створити потрібну атмосферу за допомогою керамічної плитки, ви можете використовувати її кольори, формати та різноманітні текстури (які ви можете висвітлити за допомогою 3d ефектів).

Вічні кам’яні візерунки – залежно від кольорів і малюнків вони можуть бути основою для приміщень у класичному, сучасному, мінімалістичному, індустріальному, рустикальному, ідилічному, еко та стилі хюґе. Колекції кераміки на основі натурального дерева також пропонують широке поле для оформлення.

Коли ми хочемо привнести в інтер’єр елегантність і інтимну атмосферу, варто подумати про використання темної кераміки з характерною структурою.

Представляємо натхнення для дизайну інтер’єру ресторану.

Інтер’єри ресторанів промисловому кліматі

Модний лофт-клімат не міг оминути індустрію HORECA. Ви можете побудувати столичний шик прямо з постіндустріальних будівель на основі таких характерних елементів стилю, як: відкритий простір, видимий будівельний матеріал для стін та інших елементів конструкції, незакриті вікна та інсталяції, необроблене дерево, аскетизм у використанні аксесуарів, бетон і метал (наприклад, у лампах, меблях і віконних решітках).

Цікаво  Інтер'єр ванної кімнати в квартирі

Ресторани в індустріальному стилі ідеально підходять для сучасних готелів, офісних і житлових будинків.

Розробляючи інтер’єр лофт-ресторану (або стилізованого під нього), подбайте про атмосферу і практичну зручність. Пам’ятайте, що навіть суцільне промислове приміщення потрібно підтримувати в первозданному порядку та бути безпечним для гостей.

Інтер'єри ресторанів
Інтер’єри ресторанів

Рівномірна поверхня підлоги з великої ректифікованої напівшліфованої плитки підкреслить характер інтер’єру, забезпечить довговічність, безпеку та легкість прибирання.

Сіра елегантність

Для оформлення в еко-стилі – як скромному, так і елегантному – рекомендуємо нейтральні сірі відтінки та деревину (як натуральний, так і керамічний паркет і велику дощату плитку), а також живі рослини – чим більше, тим ефектніше. Напівшліфована поверхня плитки, що переливається частинками слюди, ефектно підкреслить клас ресторану, і при цьому буде стійкою до підвищеної відвідуваності та частих процедур прибирання.

дизайн

Одна зі стін оздоблена плиткою під цеглу, укладеною у вигляді паркету «ялинка». Колекція каменю.

Сірий камінь може бути невичерпним джерелом ідей для облаштування. Комбінації матових і глянцевих поверхонь, різноманітні формати (від мозаїчних кубиків, через прямокутники, до великих квадратів) самі по собі створюють вражаючі ефекти. Додавши послідовно підібрані меблі, освітлення, аксесуари та посуд, ми надамо інтер’єру виразного, неповторного характеру.

Інтер'єри ресторанів
Інтер’єри ресторанів

Сучасний нейтралітет

В оформленні сучасних приміщень продумайте використання широкоформатної кераміки нейтральних кольорів. Стримані візерунки, натхненні натуральним каменем без чіткого малюнка, ідеально підходять для мінімалістичних інтер’єрів. Завдяки випрямленим краям плитки ви отримаєте ефект однорідної гладкої поверхні (вузькі шви на такій поверхні будуть практично непомітні). Додайте прості форми крісел, велике скління і темно-сірі стіни – і ефект вийде цілісним і наповненим винятковою легкістю.

дизайн

Сірий колір на стінах і нейтральний бежевий колір на підлозі – відмінна основа для мінімалістичних оформлень.

Інтер’єри ресторанів – повсякденна кав’ярня

Якщо вам важливий легкий, досить нейтральний або навіть космополітичний декор, зверніть увагу на кольори природи і яскраву зелень. Приглушені бежеві, сірі кольори, квіти в горщиках і шестикутна плитка підкреслять смак простої здорової кухні (не тільки вегетаріанської).

Цікаво  Інтер'єр вітальні з каміном
Інтер'єри ресторанів
Інтер’єри ресторанів

Кераміка світло-бежевих відтінків ідеально підійде для ресторанів і їдалень, де подають щоденні страви.

В атмосферному підвалі

Модні паби та нішеві винні бари потребують атмосферної обставини. Відсутність природного освітлення в підвалах і льохах не є перешкодою, адже гості прибувають туди переважно після заходу сонця. Тепло цегли, дерева та каменю (також у керамічній версії) у поєднанні з цікавим освітленням та ретельно спланованими елементами дизайну створює неоціненну атмосферу для світських зустрічей.

З терасою або літнім садом

Більшість керамічних колекцій, безумовно, підходять для облаштування терас і відкритих садів. Глазуровані колекції з хорошими параметрами, клінкерні та неглазуровані керамічні вироби легко перенесуть мінливу погоду, навантаження та часті гігієнічні процедури.

дизайн

Клінкерна плитка може стати головним акцентом облаштування будівлі.

Якщо у вас є літній сад, ви також можете розглянути товсту терасну плитку (20 мм, наприклад, тераса, сад, доріжка). Після сезону їх легко демонтувати і зберігати до наступної весни.

Інтер’єри ресторанів – оригінальність

Якщо заклад, що облаштовується, не входить до мережі ресторанів, влаштованих «за шаблоном» (як це буває у багатьох франшиз), метою роботи архітектора має бути оригінальність або навіть унікальність проєкту. Зрештою, це все про незабутні враження від гостей. Поле можливостей практично необмежене – але потрібно поєднувати хороший смак, параметри й бюджет.

Резюме:

  • При облаштуванні інтер’єру ресторану необхідно враховувати практичні, гігієнічні та естетичні питання.
  • Основою концептуальної роботи над проєктом повинен бути характер поданої кухні.
  • Підлога в приміщеннях громадського харчування повинна бути міцною, неслизькою, стійкою до стирання, хімічних мийних засобів і плям.
  • Вся обрана керамічна плитка повинна мати пакет документів, що підтверджують технічні та експлуатаційні параметри.
  • Багатий дизайн колекцій кераміки дозволяє вільно оформляти інтер’єри в різних стилях: індастріал, еко, хюґе, традиційний, сучасний і мінімалістичний.
  • Оригінальність інтер’єру ресторану суб’єктивно впливає на смак страв, враження та спогади гостей.

Дивіться також: Інтер’єр кухонної кімнати – рожева кухня

Прокрутка до верху