Хачапурі – дуже ситна й смачна страва, яку ми готуємо з тіста як для піци з додаванням смачного сиру й яєць. Рецепт однієї з кращих грузинських страв.
– ідеальне дріжджове тісто
– дуже докладний опис приготування
– кілька порад щодо смачної сирної начинки
- Час приготування: 20 хвилин
- Загальний час підйому тіста: 1 година 30 хвилин
- Час випікання: 22 хвилини
- Кількість порцій: 4 великі хачапурі
- Калорійність: 930 в 1 хачапурі
Інгредієнти для тіста для хачапурі
- 500 г пшеничного борошна або борошна для піци – половина пакета вагою 1 кг
- 7 г дріжджів швидкорозчинних – маленький пакетик
- 300 мл теплої води
- пів чайної ложки солі й цукру
- 2 столові ложки оливкової олії або іншої олії
Інгредієнти для начинки хачапурі
- 200 г сиру
- 200 г сиру фета
- 200 г сиру Рікотта
- 4 яйця будь-якого розміру
- зелена цибуля, петрушка або коріандр
- 40 г вершкового масла – я пропускаю
Хачапурі
Якщо ви зберігаєте яйця в холодильнику, дістаньте їх раніше, щоб вони зігрілися до кімнатної температури.
З інгредієнтів у вас вийде чотири дуже великі хачапурі.
Випічка: 220 градусів, середня полиця з випіканням вгору/вниз.
Час випічки: близько 20-25 хвилин
Отримайте, будь ласка, рецепт мого улюбленого варіанта хачапурі. Спочатку начинка робиться із сиру імерулі. Це різновид сичужного сиру. Виготовляється вручну з непастеризованого коров’ячого молока. Це білий, дуже еластичний сир із характерним смаком. Однак у нас його все одно складно дістати, тому я зазвичай готую суміш із кількох інших сирів. Для начинки я використовую суміш сирів: рикоту, фету, моцарелу або класичний жовтий сир.
Рецепт
Для приготування хачапурі я використовую той самий рецепт, що й для тіста для піци. У велику миску покладіть всі інгредієнти для дріжджового тіста: 500 грамів пшеничного борошна; 7 грамів швидкорозчинних сухих дріжджів; 300 мл теплої води; дві столові ложки оливкової або іншої олії; пів чайної ложки солі й цукру.
Замісіть тісто вручну чи за допомогою міксера щонайменше 10 хвилин. Він повинен утворювати компактну кулю, що повністю виступає з краю чаші. Ключовим моментом у цьому рецепті є довге вимішування.
Залишіть кульку тіста в мисці, накритій вологою тканиною, на 55 хв. Я часто ставлю миску з тістом у трохи розігріту духовку. Я наперед встановив температуру 35 градусів. Через кілька хвилин вимикаю духовку, також відкриваю дверцята духовки й ставлю миску з тістом, щоб вона піднялася в теплі. За 1 годину тісто збільшитися втричі. Після цього часу викладіть тісто на трохи посипаний борошном стіл, ще раз вимісіть його, а потім скачайте в кулю.
Розділіть тісто на чотири майже рівні частини. Сформуйте руками з кожного шматочка тіста акуратну кульку. Покладіть їх поряд на посипаний борошном робочий стіл/велику дошку і накрийте бавовняною тканиною. Через 30 хв. дозрівання в теплому та безвітряному місці тісто знову набухне і добре підніметься.
Порада: Ви також можете розділити тісто на шість частин, щоб вийшли хачапурі трохи меншого розміру.
Хачапурі
Під час другого вистоювання тіста підготуйте сири, які використовуватимете для начинки. Як я вже писав, найкраще підійде грузинський сир. Також можна використовувати бринзу та рікотту. Насправді ви можете змішувати й поєднувати кілька різних видів сиру на свій розсуд. Особисто мені дуже подобається суміш гострішого жовтого сиру, сиру фета та рікотти, тому що я поєдную тут характерний жовтий сир, солону фету та ніжну рикотту.
Я натираю жовтий сир і тримаю його в окремій мисці. Я зазвичай використовую гауду у поєднанні з сиром чедер (загалом близько 200 грамів). У другій мисці я змішую подрібнений твердий сир (200 г) і сир Рікотта (200 г).
Кожну кульку тіста розкотити в коржик завтовшки близько 5 мм (можна і трохи тонше або товще). На оладки викладіть порцію тертого сиру, а потім скачайте тісто з обох боків, щоб залишився вільний центр (як на фото нижче).
Згорніть верхню частину разом і з’єднайте. Зробіть те саме з дном, щоб створити форму човна.
Наповніть центр човника начинкою з рикотти та сиру фета. Краще заздалегідь розділити начинку на 4 рівні частини.
Порада: Є багато способів зробити човен з тіста з начинкою. Грузинські господині зазвичай не користуються качалкою, а розтягують тісто руками. Їх пиріг не такий тонкий, а кількість начинки може бути значним. Якщо ви хочете оформити човен для хачапурі по-іншому, ви можете викласти всю начинку вздовж коржика (з’єднаєте всі сири разом), а потім зліпити тісто, як величезний вареник. Такий “вареник” перевертаєте, а середину розрізаєте вздовж (але не до кінця) гострим ножем. Краї акуратно розкриваються (закочуються) з боків, щоб утворилося вікно з видимою начинкою.
Рецепт
Викласти сирі хачапурі на лист, застелений пекарським папером. Кладу дві штуки на одну тарілку, дві інші чекають на дошці одночасно. Акуратно накрийте тарілку з хачапурі чистою бавовняною тканиною, щоб вона спокійно проросла, або просто відкладіть у безвітряне місце хвилин на 20. У цей час можна починати розігрівати духовку. Нагадаю, у нас виставлено 220 градусів, середня полиця з можливістю випікання вгору/вниз.
Порада: два чекаючі хачапурі можуть лежати в цей час накритими в більш прохолодному приміщенні й чекати своєї черги. Ви також можете спробувати вмістити всі чотири на одному деку. Швидше, вони стикатимуться один з одним, тому вони, ймовірно, злипнуться при випіканні.
Поставте форму з хачапурі в розігріту духовку (220 градусів, середня полиця з режимом випікання вгору/вниз). Випікайте хачапурі 15-20 хвилин, поки вони не підрум’яняться. Обережно дістаньте лист з духовки й покладіть у центр начинки одне сире яйце. Поставте лист назад у духовку на останні п’ять хвилин випічки (або трохи довше), щоб яєчний білок згорнувся, а тісто ще більше підрум’янилося.
Традиційно в цей момент у начинку також кладуть близько 10 г вершкового масла (разом з яйцем). Зазвичай, проте, я пропускаю додавання вершкового масла, але це бажано.
Порада: я рекомендую розбити яйця і зберігати їх у невеликих мисках. Тоді можете бути впевнені, що кладете в хачапурі яйце з жовтком.
Після випікання першої форми для хачапурі можна одразу випікати другу. Я зазвичай подаю спечені хачапурі на самоті, з солідною порцією гострої зеленої цибулі. Петрушка та коріандр теж дуже гарні.
До хачапурі зазвичай подають соус аджика. Ви зробите це просто. Достатньо змішати мариновані в олії перці, перець чилі та часник з оливковою олією. Посолити та поперчити до смаку. Пропорції абсолютно вільні й залежать тільки від того, який варіант соусу вам більше підходить. Звичайно, рецепт хачапурі настільки універсальний і певною мірою схожий на піцу, що підійдуть і томатні соуси, і соуси на основі йогурту з часником, коріандром або більш освіжаючою м’ятою. Також вітаються будь-які салати з оливками та перцем.