Домашній м’ятний сироп – чудовий спосіб використати свіжі гілочки м’яти. Сироп дуже простий у приготуванні, а рецепт стане в пригоді для багатьох десертів і напоїв.
- закривати в банки або пляшки
- лише кілька легкодоступних інгредієнтів
- легкий сироп для десертів і напоїв
Інгредієнти:
- На 1 літр води – 4 склянки
- 70 мл свіжовичавленого лимонного соку – приблизно 2 лимони
- мінімум 250 г цукру
- мінімум 100 г свіжої м’яти
Домашній м’ятний сироп
Ретельно вимийте не менше 100 грамів гілочок свіжої м’яти. Це може бути м’ята садова або м’ята з магазину. Ви можете використовувати м’яту з горщика або придбати в пучках.
Порада: 70 грамів – це мінімальна кількість гілочок м’яти. Можна навіть подвоїти кількість м’яти, щоб надати сиропу ще більш виражений м’ятний смак.
Налийте в каструлю літр води. Накрити каструлю кришкою. Встановіть більшу потужність конфорки й закип’ятіть воду, потім зменште потужність конфорки до такої, щоб м’ятна вода лише злегка кипіла, і варіть усе ще п’ять хвилин. Потім зніміть каструлю з вогню і відставте на 20 хвилин. М’ятна вода не матиме красивого кольору. Однак наприкінці ви додасте лимонний сік, який одразу освітлить і пожвавить колір сиропу.
Підготуйте пляшки, також можна використовувати банки. Важливо, щоб їх загальна місткість становила близько 1150 мл (якщо не вийшло більше або менше сиропу). Банки повинні бути ідеально чистими, бажано ошпареними окропом. Використовуйте лише непошкоджені банки та кришки.
Вийміть цілу м’яту з каструлі й ретельно її відіжміть. Якщо необхідно, процідіть рідину в другу каструлю (якщо у воді з м’ятою плавають невеликі шматочки листя м’яти). У воду з м’ятою додайте 250 грамів цукру. Знову доведіть до кипіння і помішуйте, поки цукор повністю не розчиниться. На завершення додайте 70 мл свіжовичавленого лимонного соку. Зварити сироп і відразу ж розлити по пляшках/банках. Ніколи не наповнюйте повністю. Залиште принаймні 1 см вільного місця та відразу щільно закрийте кожну банку чи пляшку. Також банки можна укутати рушником, щоб повільніше остигали. Якщо банки не закрились відразу, просто закрутіть їх щільніше і відставте в сторону.
М’ятний сироп
Віднесіть м’ятний сироп в темний і сухий льох або інше затінене і прохолодне місце і зберігайте його мінімум до наступного сезону. Якщо у вас немає льоху, не хвилюйтеся, адже солодка консервація більш «стійка» до зберігання в трохи тепліших приміщеннях. Тому достатньо звичайної шафи або сховища в більш прохолодному місці.
Лимонний сік необхідний, оскільки він посилює смак сиропу та робить м’яту більш помітною. У підсумку густий сироп, який можна купити в магазині, не виходить. Домашній сироп має рідку консистенцію. Для приготування густого сиропу потрібно додати в кілька разів більше цукру або значно менше води. Для приготування розчинного лимонаду відмінно підійде домашній м’ятний сироп. Просто з’єднайте з водою, додайте кубики льоду і їстівні прикраси, наприклад, часточки лимона і листочки м’яти. М’ятний сироп ідеально підходить для підсолоджування чаю, напоїв або просочення бісквіта.
Дивіться також: Мохіто в домашніх умовах – найкращі рецепти