Домашні реберця у квашеній капусті із сушеними грибами та сливами — ідеальна страва для холодних днів. Вона зігріває, насичує та має чудовий смак.
– чудова ідея для вечері
– чудово подавати з хлібом чи картоплею
– дуже традиційна страва і для святкового столу
- Час приготування: 1 година
- Час замочування грибів: 1 год.
- Час приготування: 2 години
- Порції: 1550 г
- Калорійність: 260 у 100 г страви
- Дієта: безглютенова
Складові:
- 1 кг квашеної капусти – вона коливається після вичавлювання зайвого соку
- 1 кг свинячих реберець
- 200 г бекону або копчених реберець
- 300 г цибулі – 2 середні або 3 маленькі
- 3 зубчики часнику – 15 г
- невелика жменя сушених грибів – близько 8 г
- жменя чорносливу – близько 80 г
- 3 столові ложки олії для смаження або свинячого сала
- спеції та трави: повна столова ложка майорану; по половині чайної ложки перцю та кмину; 3 лаврові листи; 3 зерна запашного перцю
- Моя склянка 250 мл.
Домашні реберця у квашеній капусті із сушеними грибами та сливами
Сушені гриби слід замочити у воді не менше ніж на годину-дві, перш ніж додавати у страву з реберцями та капустою. Вони стануть досить м’якими, щоб їх сміливо можна було запікати з іншими інгредієнтами. У цю страву достатньо додати близько 8-10 г сушених боровиків. Я заливаю їх склянкою кип’яченої теплої води та накриваю тарілкою.
Шматок свинячих реберець вагою близько кілограма (або більше) наріжте на шматочки не менш ніж одним кубиком. Тонкі ребра нарізаються так, щоб у кожній частині було по два кубики. Розігрійте велику сковороду із товстим дном. У сковороду наливаємо близько трьох столових ложок олії для смаження або додаємо таку ж кількість сала гарної якості. Встановіть потужність пальника трохи вище за середню і зачекайте деякий час, щоб жир добре прогрівся.
Викласти всі реберця на сковороду (без спецій для смаження). Обсмажте їх до рум’яності приблизно 4-5 хв. з одного боку. Реберця повинні добре підрум’янитися, але не підсмажитися, тому що вони будуть смажитися з капустою ще дві години. Покладіть смажені реберця на тарілку за допомогою щипців. Залиште весь жир у каструлі.
У ту ж сковороду з жиром покласти нарізане кубиками копчене сало вагою близько 200 г (або сміливо більше). Підійде більш ніжний на смак бекон на пару і копчені реберця (без хрящів і кісток), і навіть якісна копчена ковбаса. Зменште потужність конфорки трохи нижче середньої й обсмажуйте копченості кілька хвилин.
Тим часом очистіть і наріжте цибулю кубиками. Для мене це було 300 г цибулі, але можна сміливо давати і 500 г цибулі (вага до очищення). У сковороду кладемо нарізану цибулю, все перемішуємо і смажимо 10-15 хвилин на потужності нижче за середню. Три зубчики часнику очистіть і наріжте скибочками або наріжте дрібно і додайте в сковороду в кінці обсмажування цибулі.
Рецепт
Поки цибуля та копченості смажаться, приготуйте квашену капусту. Я використовував кілограм квашеної капусти без соку (можна мариновану з морквою та кмином). Капусту віджати, а потім трохи нашаткувати. Вона має бути вологою, але без крапель води.
Я люблю, коли капуста з реберцями кисла, тому ніколи її не промиваю. Однак, якщо ваша капуста дуже кисла і солона або ви віддаєте перевагу м’якішим стравам, я рекомендую один раз промити капусту, а потім віджати її від зайвої води й соку. Додайте в каструлю кілограм капусти.
Ще кладу в каструлю жменю чорносливу без кісточок (до 100 г). Поділяю великі шматки навпіл. Витягніть злегка розмочені сушені гриби з води, в якій вони замочувалися, і додайте їх в каструлю. Воду від замочування грибів (якщо не гірчить) можна потім використовуватиме запікання страви чи залишити для інших страв – грибного супу або червоного борщу. Нарешті, ще три лаврові листи (свіжі для мене) і три зерна запашного перцю, повна столова ложка майорану й пів чайної ложки перцю і кмину (цілісного чи меленого).
Порада: Деякі види чорносливу можна замінити копченими сливами (якщо вам подобається цей смак). Замість сушених грибів варто нарізати соломкою близько 50-100 грамів свіжих глив чи свіжих лісових грибів. Обсмажте ці гриби протягом кількох хвилин із цибулею та копченим м’ясом, перш ніж додати капусту та інші інгредієнти. До цієї страви також підійде трохи томатної пасти, меленої солодкої чи копченої паприки або щіпка кориці.
Рецепт
Ретельно все перемішуємо дерев’яною ложкою і смажимо (без кришки) 10-15 хвилин на потужності трохи нижче за середню. Після цього часу підготуйте форму для запікання приблизно 25 / 35 см або трохи менше. Помістіть більшу частину вмісту в каструлю. Потім додайте обсмажені шматочки ребер, які ви відклали раніше. Накрити всі капустою і добавками.
Порада: Якщо ребра стирчать (як у мене), вони стануть ще більш золотистими зверху. Повністю покриті капустою реберця не так підрум’яняться, а будуть ще соковитішими й розсипчастими. Щоб додати нотку солодощі та зробити його більш вологим та соковитим (у варіанті без концентрату та без порошку паприки), рекомендую додати яблуко або грушу. Достатньо очистити невелике яблуко або грушу, потім нарізати більшими кубиками та розкласти у блюді. Дрібка кориці добре поєднується з фруктовою версією. Також можна підвищити вологість страви, додавши трохи яблучного соку, бульйону чи води після замочування грибів.
Накрийте форму кришкою або закрийте фольгою і поставте в розігріту до 180 градусів духовку. Виберіть середню полицю з можливістю випікання вгору/вниз (якщо у вас невелика камера духовки та нагрівальні елементи зверху, поставте страву на нижню полицю). Встановіть 170 градусів із гарячим повітрям. Запікайте реберця в капусті дві години.
Я подаю реберця, запечені у квашеній капусті, окремо, з хлібом або картоплею. Ця страва має чудовий смак, якщо її розігріти в духовці або на сковороді. Після остигання можна сміливо ставити їх у холодильник на дві доби, а розігрівати лише перед подачею на стіл. На другий-третій день такі реберця ще смачніші.