10 найкращих серіалів із захоплюючим сюжетом. Сьогодні є чимало серіалів, які здатні привернути увагу глядачів і змусити подивитися всі епізоди на одному диханні. Детективні історії, чарівні фентезі, містичні драми можна вибрати будь-який жанр і відшукати серіал до душі. Ми вирішили згадати найзахопливіші серіали, які скрасять будні: від екранізації відомої відеоігри до іспанського хіта про грабіжників. Повз ці проєкти точно не варто проходити.
Одні з нас (The Last of Us 2023)
Екранізувати відеогру — справа досить ризикована і складна. Творцям необхідно задовольнити відданих фанатів та залучити аудиторію, яка незнайома з першоджерелом. «Одні з нас» — той випадок, коли все склалося якнайкраще і серіал став справжнім хітом 2023 року. Успіх проєкту забезпечили грамотна драматургія та блискучий каст. Головну роль зіграв улюбленець публіки Педро Паскаль, а компанію йому склала зірка Белла Ремсі. Джоел і Еллі навчаються виживати в постапокаліпсисі й зберігати залишки людяності в часи, коли світ, здається, вже давно впав. Повірте, чи варто включити першу серію і ви вже не зможете відірватися від пригод дуету.
У 2003 році людство стикається з масштабною катастрофою: кордицепс, що мутував гриб, заражає людей і отримує контроль над їх розумом і тілом. У центрі епідемії опиняється Джоел – звичайний робітник, який втрачає дочку. Через 20 років світ повністю змінився: ті, що вижили або мешкають у карантинних зонах з військовими, або перебувають у революційному угрупованні, або взагалі будують життя в глушині. Джоел погоджується на угоду: чоловікові необхідно вивести чотирнадцятирічну Еллі за межі карантину. Невдовзі з’ясовується, що дівчинка єдиний шанс на порятунок людства. Сам Джоел прагне знайти брата, який оселився на іншому кінці країни.
Гра в кальмара (Ojingeo geim 2021)
У 2021 році «Гра в кальмара» викликала фурор: всі навколо тільки й говорили про новий хіт Netflix і переживали за головних героїв. Корейський проєкт було продовжено на другий сезон, а 2023 року відбулася прем’єра реаліті-шоу на основі серіалу під назвою «Гра в кальмара: Виклик». Дивуватися тут нема чому: автори проєкту майстерно побудували сюжет, який тримає у напрузі з перших хвилин до самих титрів. Гра в кальмара стала першим південнокорейським серіалом, який лідирував у міжнародному топі популярності стрімінгового сервісу. А також це перший південнокорейський серіал, який отримав номінацію на “Золотий глобус”.
Головний герой Сон Гі-хун (Лі Джон-дже) – чоловік середнього віку, який заліз у величезні борги. Якось герой стикається з таємничим незнайомцем — той дає нещасному візитівку та пропонує приєднатися до авантюри, яка може збагатити безробітного корейця. Незабаром Сон Гі-хун виявляється учасником жорстокої гри зі смертельними випробуваннями. Разом з ним у змаганнях беруть участь ще 455 осіб — таких самих, як Гі-хун, малозабезпечених і потребуючих грошей.
Гра престолів (Game of Thrones 2011) – 10 найкращих серіалів із захоплюючим сюжетом
«Гра престолів» — чи не найголовніший закордонний серіал останніх років і справжній феномен телебачення. Фінал викликав величезну дискусію у суспільстві та розлютив відданих фанатів. Однак спірна кінцівка не змусила глядачів розлюбити серіал: «Гра престолів» досі вважається одним із найпопулярніших серіалів і стабільно входить до топів найкращих серіалів XXI століття. То в чому ж причина ажіотажу навколо, начебто, жанрової історії? Швидше за все, успіх криється в несподіваних поворотах сюжету та безлічі фактурних героїв: за кожним персонажем цікаво стежити та гадати, що ж станеться далі й хтось помре цього разу. Не дивно, що в скарбничці серіалу є престижні нагороди індустрії: «Золотий глобус», «Еммі», «Сатурн» та інші.
Серіал заснований на популярному циклі романів Джорджа Мартіна «Пісня льоду та полум’я». Починається боротьба влади Семи королівств. Протистояння між Ланністерами та Старками досягає свого апогею. У цей час Дейєнеріс Таргарієн (Емілія Кларк), бувши у вигнанні, формує армію і має намір повернути батьківський трон. Але з півночі на світ насувається страшна біда. «Гра престолів» — масштабне полотно про палацові інтриги, силу кохання, кровожерливу помсту та зраду.
Будинок Дракона (House of the Dragon 2022)
Популярність «Ігри престолів» не згасає й 2022 року вийшов приквел серіалу — «Дім Дракона» — історія боротьби за владу між Таргарієнами. В основі сюжету – перший том книги “Полум’я і кров” Джорджа Р. Р. Мартіна. У новому проєкті творці зосереджуються переважно на політичних іграх. Ще у серіалу вдалий акторський склад: Метт Сміт, Олівія Кук, Емма Д’Арсі, Ріс Іванс, Міллі Олкок. Остання взагалі стала однією з найбільш обговорюваних актрис 2022 року. Не можна сказати, що «Дім Дракона» повторив успіх «Ігри престолів», але серіал може стати приємним доповненням до оригіналу та цінним подарунком для шанувальників фентезі Мартіна. 2024-го на екрани вийде другий сезон.
Події серіалу розгортаються за 200 років до сюжету «Ігри престолів». У центрі оповідання – правляча династія Таргарієнов. Дві гілки будинку ведуть війну один з одним за Залізний трон: принцеса Рейєніра, яку підтримує партія «чорних», проти принца Ейєгона, на чиєму боці партія «зелених».
Світ Дикого Заходу (Westworld 2016)
Дія серіалу відбувається у тематичному парку розваг під назвою «Світ Дикого Заходу»: місце побудоване саме у стилістиці вестернів про середину XIX століття. Заплативши гроші, гості можуть дати волю фантазіям та задовольнити спрагу гострих відчуттів. Місто населене людиноподібними андроїдами, які не розуміють, що вони зовсім не живі люди, а лише частина людських забав. Відвідувачі можуть робити в парку все що заманеться, адже ніхто не може на них напасти або образити. А після кожного візиту гостей мешканцям Дикого Заходу стирають пам’ять. Якось система ламається: роботи відмовляються слідувати сценарієм і починають ставити собі питання.
“Світ Дикого Заходу” – серіал, сюжетні повороти якого складно передбачити. На жаль, згодом проєкт розтратив потенціал та розчарував добру половину шанувальників, але це сталося ближче до кінця. Але перші сезони серіалу — криниця нестандартних ідей та цікавих сюжетних ліній. В якомусь сенсі «Світ Дикого Заходу» був одним кроком від звання сучасної класики. Кінематографісти часто звертаються до теми етичного поводження з роботами та штучним інтелектом.
Серіал HBO підійшло до животрепетного питання з особливою винахідливістю: погодьтеся, «Світ Дикого Заходу» інтригує вже на рівні синопсису. Це ідеальна суміш футуристичної фантастики та філософської драми.
Дуже дивні справи (Stranger Things 2016) – 10 найкращих серіалів із захоплюючим сюжетом
Надворі 1983 рік. У сонному американському містечку Хоукінсі не відбувається нічого цікавого. Ідилія руйнується після зникнення підлітка: школяр Вілл (Ноа Шнапп) не повернувся додому після посиденьок із друзями. Місцевий шериф (Девід Харбор) береться за справу і наштовхується на низку дивних обставин: невже Хоукінс не те, чим здається? У цей час приятелі зниклого не можуть залишатися осторонь і розпочинають власне розслідування. Пошуки призводять Майка (Фінн Вулфхард), Дастіна (Гейтен Матараццо) та Лукаса (Калеб Маклафлін) до незвичайної дівчинки (Міллі Боббі Браун). Небагатослівна незнайомка з голеною головою має екстрасенсорні здібності й, здається, може допомогти хлопцям відшукати друга.
“Дуже дивні справи” – мабуть, головний хіт Netflix на сьогодні. Фанати затамували подих перед фінальним сезоном, дату прем’єри якого ще не оголошено. Попередній, четвертий сезон був поділений на дві частини. Творці серіалу брати Даффер повернули в моду 80-ті: у серіалі можна зустріти безліч посилань до культових картин того часу, а також почути знакові пісні доби. «Дуже дивні справи» поєднують у собі відразу кілька жанрів. Все починається на кшталт детективної історії з типовим поліцейським, який розслідує складну справу. А трохи пізніше він обертається містичним серіалом із монстрами та паралельним виміром. Але дітище Дафферов — це кіно про дорослішання. Головними героями виступають саме школярі: у перервах між боротьбою з черговим чудовиськом підлітки встигають закохуватися, розбивати один одному серця та переживати труднощі пубертату.
Чому жінки вбивають (Why Women Kill 2019)
У центрі сюжету — троє жінок із різних історичних періодів. Ідеальна домогосподарка з 1960-х дізнається про зради чоловіка. Світська левиця з 1980-х теж стикається з гіркою правдою щодо шлюбу. А в наші дні успішна юристка насолоджується прикрощами та радощами відкритих стосунків. Історії трьох героїнь розгортаються в тому самому будинку. Часи змінюються, а проблеми у жінок затишного гніздечка одні й ті самі.
“Чому жінки вбивають” – проєкт Марка Черрі, творця “Відчайдушних домогосподарок”. «Чому жінки вбивають» є серіалом-антологією, тобто сезони не пов’язані між собою та розповідають різні історії з різними персонажами. Дія другого сезону, відбувається у 1949 році, а головною героїнею виступає наївна домогосподарка, яка мріє потрапити до елітного клубу провінційного містечка. Як і перший сезон, продовження є чорною комедією із вбивством. На жаль, серіал було закрито: Paramount+ вирішив не продовжувати стилізований серіал на третій сезон. Скасування перспективного проєкту здається несправедливістю: у «Чому жінки вбивають» склалася велика фанатська база, а формат проєкту дозволяв авторам продовжувати розповідати жіночі історії в антуражі різних епох.
Темні початки (His Dark Materials 2019)
“Темні початки” – екранізація романів Філіпа Пулмана. Чарівний світ письменника оживає на екрані: всесвіт серіалу складається з відьом, ангелів, броньованих ведмедів та інших казкових істот. Головна героїня – Ліра Белаква (Дафні Кін) – сирота, яка мешкає в коледжі Йордан в Оксфорді разом із дядьком. У дівчинки є деймон – так називають частину душі, яка в ході дорослішання дитиниється у певну тварину. Одного разу друга Ліри викрадають і панночка вирушає на пошуки. Так починається масштабна подорож героїні, на яку очікують неймовірні події.
У 1995 році була опублікована перша частина трилогії «Темні початки». Книгу переклали на безліч мов і продали мільйони копій: іншими словами, екранізація тексту була лише питанням часу. До речі, кінематографісти вже намагалися адаптувати романи Пулмана: у 2007 році вийшов «Золотий компас» із Деніелом Крейгом та Ніколь Кідман у головних ролях. Але повнометражне фентезі порівнювали з успішнішою франшизою — «Хроніками Нарнії». І ось після 20 років з моменту публікації книги BBC оголосив про плани зробити серіал. Багатосерійний формат дозволив творцям повільно занурити глядача у неповторний всесвіт, детальніше розкрити ключових героїв та не жертвувати важливими моментами книги.
Велика маленька брехня (Big Little Lies 2017) – 10 найкращих серіалів із захоплюючим сюжетом
“Велика маленька брехня” – детективний серіал, який заснований на романі Ліани Моріарті. Виконавці головних ролей Різ Уізерспун та Ніколь Кідман також виступили продюсерками серіалу: саме вони набули прав на адаптацію бестселера. Уізерспун попросила Жан-Марка Валле приєднатися до проєкту: режисер хотів зняти два епізоди, але зрештою працював над усім сезоном. Спочатку планувалося, що “Велика маленька брехня” буде міні-серіалом. Але він так сподобався глядачам та критикам, що HBO вирішив продовжити проєкт. У другого сезону немає першоджерела, тому дивитися нові епізоди ще цікавіше. Жан-Марк Валле відмовився знімати продовження, тому режисерське крісло зайняла Андреа Арнольд, відома завдяки фільму «Американська красуня». І без того голлівудський каст поповнився новою зіркою: до знімальної групи приєдналася Меріл Стріп. Акторка втілила роль матері героя Олександра Скарсгарда.
Історія починається в гарному Каліфорнійському місті на березі океану. На благодійному вечорі школи відбувається вбивство, в якому замішано п’ять сімей. Дія сюжету переноситься кілька місяців тому, щоб познайомити глядачів із головними героями. Мати-одиначка Джейн (Шейлін Вудлі) тільки-но переїхала до прибережного містечка разом із сином (Іен Армітедж). Молода жінка знайомиться з Медлін (Різ Уізерспун) та Селестою (Ніколь Кідман), чиї життя, на перший погляд, здаються ідеальними. Але таємниці кожної поступово виходять назовні.
Паперовий будинок (La casa de papel 2017)
«Паперовий будинок» — кримінальний серіал, який має у скарбничці п’ять сезонів та один спін-офф — «Берлін». Іспанський серіал став міжнародним хітом після того, як Netflix викупив проєкт. З одного боку, переїзд на стрімінг пішов на користь: історію про грабіжників дізнався весь світ! З іншого, продовження, здавалося б, закінченої історії втішило далеко не всіх фанатів. Втім, найвідданіші шанувальники продовжили дивитися «Паперовий будинок» — безперечно один із найзахоплюючих серіалів останніх років, за яким глядачі ще не раз ностальгуватимуть.
Чоловік на прізвисько Професор (Альваро Морте) вигадує геніальний план пограбування монетного двору Іспанії. Для цього герой збирає команду з найкращих шахраїв. Авантюристи проникають у будівлю, беруть людей у заручники та закриваються там на кілька днів, щоб надрукувати якнайбільше грошей. Зовні поліція намагається домовитися з грабіжниками, а всередині розгортаються справжні пристрасті: злодії та бранці сперечаються один з одним, плетуть інтриги й навіть вступають у романтичні стосунки.
Дивіться також: Цікаві Фільми схожі на «Вишку» «Fall»